Login lub e-mail Hasło   

Punta Cana - raj dla plażowiczów

Klimat panujący w naszym kraju zachęca do poszukiwania ciepłych miejsc na spędzenie urlopu.
Wyświetlenia: 726 Zamieszczono 25/06/2014

Jeśli lubimy także egzotyczne otoczenie, piękne widoki i obcowanie z innymi kulturami, powinniśmy zainteresować się Dominikaną. Ta wyjątkowo piękna wyspa słynie z wielu atrakcji turystycznych. Jednym z najczęściej odwiedzanych regionów jest Punta Cana, który jest szczególnie ceniony przez osoby lubiących odpoczynek na plaży.

Punta Cana to wysunięty najdalej na wschód przylądek Dominikany, który znany jest z wyjątkowo pięknych plaż o białym piasku. W tym regionie znajdziemy aż 40 kilometrów wyjątkowo pięknego wybrzeża, które nadaje się doskonale dla zwolenników opalania się i spokojnego wylegiwania na plażowym leżaku. Ten rejon Dominikany to także wspaniała, lazurowa i krystalicznie czysta woda, która będzie odpowiadała wszystkim fanom kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych.

Jeśli planujemy urlop w rejonie Punta Cana powinniśmy wiedzieć, że jest to największe na Dominikanie skupisko luksusowych, ogromnych resortów all inclusive. Większość z nich ma również swoje własne plaże, często ciągnące się przez wiele kilometrów. Jeśli więc jesteśmy zwolennikami dzikich plaż, możemy przeżyć rozczarowanie. Oczywiście korzystanie z kurortów al inclusive ma swoje duże zalety oraz wielu zwolenników. W takich miejscach zazwyczaj możemy skorzystać z darmowych leżaków oraz parasoli, często też takie hotele mają własne bary.

Większość turystów, którzy decydują się na wyjazd w rejon Punta Cana pozostaje przez cały czas w obrębie kurortów. Tymczasem Dominikana to również piękna przyroda. Na wyspie występuje wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt, których nie można spotkać w innych miejscach świata. Jest to więc idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą obcować z piękną, nieskażoną naturą. Na Punta Cana odnajdą się również miłośnicy fotografii. Piękne widoki, które można tam znaleźć, nie tylko dostarczą niezapomnianych wrażeń estetycznych, ale również pozwolą na wykonanie wielu bardzo pięknych zdjęć, które będą stanowiły wspaniałą pamiątkę z podróży.

Komu zatem przypadną do gustu wakacje w Punta Cana? Przede wszystkim osobom, które cenią sobie spokojny wypoczynek na przepięknych rajskich plażach i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. Wakacje na Dominikanie bez wątpienia pomogą nam uciec od szarej codzienności, pozwolą na relaks i odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody. Jeśli poszukujemy atrakcyjnych plaż, Dominikana powinna znaleźć się w naszych turystycznych planach.
Ponieważ Punta Cana jest celem podróży wielu ludzi z całego świata, nie musimy się obawiać o brak odpowiedniego zaplecza Turystycznego. Jeśli sami organizujemy swój wyjazd, bez problemy znajdziemy bardzo wiele hoteli, które będą spełniały nasze wymagania zarówno pod względem standardu, jak i ceny. W miasteczku Punta Cana znajduje się lotnisko, do którego można dolecieć bezpośrednio z Madrytu oraz Paryża, nie musimy się więc martwić o organizację podróży od strony logistycznej. Możemy spędzić cały urlop na Punta Cana lub zajrzeć tam w czasie podróży po Dominikanie.

Więcej informacji znajdziesz na http://wakacjedominikana.pl

Źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/kucinski/7712722502/

Podobne artykuły


27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155893
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2483
19
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5436
18
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10355
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 12292
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 54893
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1324
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 10695
13
komentarze: 13 | wyświetlenia: 18973
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 19045
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14374
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 19056
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 35754
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 15301
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska