Login lub e-mail Hasło   

Wynajem auta sposobem na wakacyjną podróż

Lada dzień na Mazowszu rozpocznie się w szkołach okres wakacyjny, a wraz z nim czas urlopów. Coraz częściej zamiast komunikacji zbiorowej warszawiacy stawiają na wynajem auta.
Wyświetlenia: 564 Zamieszczono 26/06/2014

Wynajem auta to stosunkowo nowy pomysł na podróżowanie po kraju. Dotąd z wypożyczalni aut korzystali głównie biznesmeni w służbowych podczas służbowych wyjazdów czy obcokrajowcy, pragnący bezpiecznie i komfortowo zwiedzać nasz kraj. Do niedawna jeszcze usługa ta nie była popularna wśród samych warszawiaków, ale wzrost zamożności oraz oczekiwanych standardów, a także poprawa oferty wynajmu (ma to związek z ogromną konkurencja na rynku), sprawiła, że za niewygórowaną cenę możemy wynająć niemalże nowy, atrakcyjny pojazd i wyruszyć nim w podróż. Wystarczy przeliczyć koszt wynajmu na jedną osobę, a następnie porównać uzyskaną kwotę z biletami PKP Intercity, by dojść do wniosku, że taka opcja jest w zasięgu każdego, nawet średnio zarabiającego warszawiaka. A przecież dostajemy dzięki temu nowoczesny pojazd do własnej dyspozycji, specjalnie przygotowany do drogi – z gwarancją niezawodności i odpowiednio ubezpieczony.

Opcja usługi wynajmu auta z roku na rok jest coraz popularniejsza. W sezonie letnim, a szczególnie w okresie długich weekendów ciężko wręcz o wypożyczenie pojazdu bez kilkudniowego wyprzedzenia rezerwacji. Najczęściej celami wycieczek są: Kampinoski Park Narodowy, Bieszczady, Roztocze, Mazury, ale nie brak wycieczek w Tatry czy nad polskie morze. Z biegiem lat infrastruktura drogowa, mimo licznych trudności biurokratycznych czy różnych afer, wciąż się poprawia, co sprawia, że podróż nawet na znaczne odległości przebiega szybko i sprawnie. Wynajem auta daje ten komfort decydowania o wyborze trasy, ewentualnych postojach, daje wreszcie to poczucie intymności i prywatności obce masowym środkom komunikacji. Autem obecnie dotrzemy niemal wszędzie i o każdej porze. Cóż może być bardziej wygodnego?

Wynajem auta to rozwiązanie nie tylko dla rodziny z dzieckiem. Po takie rozwiązanie równie często sięgają grupki przyjaciół, którzy pragną wypocząć z dala od miejskiej wrzawy, lub pozwiedzać zakątki naszego kraju obfitujące w zabytki czy inne atrakcje. Zamiast eksploatować czyjeś auto, wynajmują je i nie muszą się martwić żadnymi problemami z eksploatacją pojazdu.

Jak widzimy, wynajęcie auta ma swoje wyraźne przewagi nad komunikacją zbiorową i pewne zalety w stosunku do podróży własnym autem. Więc jeśli pragniemy przeżyć w pełni komfortowy wyjazd poza miasto, a dysponujemy rezerwami środków finansowych, z pewnością warto zainwestować w wynajem auta i poczuć komfort oraz bezpieczeństwo w wakacyjną podróż.

--------

Mariusz Mantys

Wypożyczalnia aut w Warszawie

Podobne artykuły


31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 9058
29
komentarze: 20 | wyświetlenia: 4227
28
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3094
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3690
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5330
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7762
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6922
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5216
24
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2295
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2407
24
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10919
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1677
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 8283
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska