Login lub e-mail Hasło   

Afera taśmowo-podsłuchowa

Politycy myśleli, że to my będziemy żyli w klatce, a wyszło na to, że nie my, tylko oni ...
Wyświetlenia: 9.988 Zamieszczono 01/07/2014

...

Nie jest to pierwsza i z całą pewnością nie jest to ostatnia afera podsłuchowa. -  Mleko się rozlało.

Taki mamy klimat.

 

To dzieje się w czasach, gdy młodociani hakerzy bez większych problemów kradną bazy danych osobowych z portali, a kradzieże pieniędzy z banków, w których narzędziem przestępstwa jest internet zrobiły się niezwykle popularne.

 

Banki robią co mogą, żeby informacje o włamaniach na konta zepchnąć na drugi, albo trzeci plan. Ukrywają informacje przed klientami, którzy często dowiadują się o zagrożeniu ze znacznym opóźnieniem. Wolą zostawić w spokoju bezkarnych złodziei niż dopuszczać do powielania informacji na temat dziurawego oprogramowania. Straty przerzucają na klientów, czy to bezpośrednio na poszkodowanych, rzekomo samych sobie winnych, czy to na ogół klientów poprzez różne sztuczki w rodzaju wprowadzania znienacka opłat, o których dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy już ponieśliśmy dodatkowe koszta.

Plagą są ataki na strony internetowe, zasypywanie spamem, blokowanie dostępu, podmiana informacji i innych treści, również stron rządowych i tych należących do wielkich korporacji. To umie dziś robić hakerskie przedszkole, no może podstawówka.

 

Eksperci, tacy jak ci z WikiLeaks, już dawno ukradli oprogramowanie stosowane do kontrolowania internetu przez służby specjalne, Google, czy Microsoft.

Mało że ukradli. Udoskonalili je i mają lepsze narzędzia do szpiegowania. Podsłuchują, podglądają i wyprowadzają kopie danych i maili na swoje dyskietki. Jeżeli ktoś myśli, że szyfrowanie pomaga w zachowaniu tajemnicy, to głęboko się myli. Tak było, dziś już nie jest.

Jest takie bardzo znane w kryptologii twierdzenie: - Jeżeli dwie osoby znały jakąś tajemnicę, to ta informacja pozostaje tajemnicą pod warunkiem, że jedna z tych osób nie żyje.

Skończyły się szyfry nie do złamania. Specjaliści od łamania szyfrów są o kilka długości do przodu. Ktoś kto uważnie śledzi wydarzenia polityczne nie powinien mieć co do tego wątpliwości.

 

Co nas czeka?

Kilkanaście lat temu sieć została udostępniona zwykłym ludziom, między innymi, a może głównie dlatego, żeby móc, z czasem, śledzić każdy ich ruch.

Teraz stało się to, co można było od samego początku przewidzieć z łatwością. Każda akcja wywołuje reakcję. Żaden uczony jeszcze nie znalazł wyjątku (cudu), który nie spełniałby tego fundamentalnego prawa przyrody.

Prawo to zrealizuje się w klasyczny sposób: Od „miecza” zginie ten, kto zaczął produkować „miecze” do szpiegowania niewinnych ludzi.

 

A co będzie potem? Jak zawsze. Potem nastąpi chaos. Trzeba się do tego przygotować. Natura zawsze wychodzi z chaosu. Matematycy mają już proces wychodzenia z chaosu dosyć  dobrze rozpracowany. Jest to teoretyczna matematyka. Na razie. Teoretyczną pozostanie, ale już niezbyt długo.

 

Przeczytaj: >>> Powszechna inwigilacja za 10 lat

 

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19328
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5100
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5997
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17565
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63984
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33134
24
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20612
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13456
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34299
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9360
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55331
 
Autor
ArtykułNatura zawsze wychodzi z chaosu i bez człowieka zapewne sobie poradzi, człowiek bez niej nie... dzisiaj usłyszałam najnowszą nowinkę - jest już oprogramowanie w telefonach pozwalające zeskanować dane z oczipowanych kard kredytowych, płatniczych i pobrać pieniądze z tychże kont, oraz paszportów, gdy taki telefon znajdzie się w pobliżu portfela, szczególnie męskiego, bo zazwyczaj jest noszony w tylnej kieszeni... Cuda, panie, cuda... Co tam afera podsłuchowa...

@Skalny Kwiat:
Tak, tak.
I dopóki jest pokój, to taką działalnością zajmują się przestępcy.
Gdy Sikorski i Applebaum doprowadzą do wojny to sytuacja dramatycznie się zmieni.

@Adam Jezierski: No, niestety Adamie... Tylko zastanawiam się, kiedy ludzie tak naprawdę obudzą się i zaczną sobie zdawać sprawę w jakim nocniku się znajdujemy, już nawet nie jedną ręką... http://eiba.pl/18

@Skalny Kwiat: To akurat można zablokować:
1. kupujemy specjalne etui na kartę
2. po otrzymaniu nowej karty bankowej blokujemy na stałe transakcje zbliżeniowe :)

  Hamilton,  02/07/2014

"A co będzie potem? Jak zawsze. Potem nastąpi chaos." Niekoniecznie. Może rzeczywiście warto być uczciwym i przyzwoitym. Wszelakie podsłuchy staną się bezprzedniotowe.

@Hamilton Starszy:
1) Wszyscy na raz, jednocześnie nie staną się uczciwi.
2) Producenci aparatury podsłuchowej nie dopuszczę do tego, żeby podsłuchy stały się niepotrzebne. Gdyby doszło do spadku zamówień, będą zachowywać się jak producenci podręczników szkolnych protestujący przeciwko darmowym podręcznikom Tuska. W razie czego operacja pod fałszywą flagą. Jak Hitler i Gliwicach i Sikorski na Majdanie.

  esterka  (www),  08/07/2014

@Hamilton Starszy: Bardzo mądra sugestia :)

  Pachwin  (www),  04/09/2014

@Adam Jezierski:
Wizjoner :D przeczuwam że nie będzie aż tak tragicznie ale zobaczymy efekty za kilka miesięcy

@Hamilton Starszy:
"Wszelakie podsłuchy staną się bezprzedniotowe. " - Utopia godna drugiego Lenina.

Adamie, artykul daje mi wiele do myslenia... Informacja (uzyskana w jakikolwiek sposob) staje sie bronia i to nie tylko polityczna...

  grimi  (www),  19/10/2015

Mija ponad rok, a ten temat jest nadal nie wyjaśniony i nadal aktualny. Co to za kraj? :/

@grimi:
Niestety.
Nie jest wyjaśniana, ale od czasu do czasu wykorzystywana przez polityków.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska