Login lub e-mail Hasło   

Bali - wyspa magiczna.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://twojepodroze.com.pl/travel/search(...)donezja
Na Bali wybierają się przede wszystkim osoby, które szukają rajskich plaż. Ale właściwie to po co fatygować się aż na drugi koniec świata wyłącznie dla ładnej plaży?
Wyświetlenia: 811 Zamieszczono 04/07/2014

Na Bali wielkim niedopatrzeniem byłoby przeoczyć prawdziwie starą i magiczną kulturę, która towarzyszy tym rajskim plażom od tysięcy lat. Wielu podróżników, którzy mieli okazje znaleźć się na tej wyspie - wspólnie określają ją jako mistyczną. Spotkacie tu pozostałości historii religijnej i kulturalnej w postaci niezmienionej nawet przez długie panowanie Japońskie czy  Holenderskie. 2,5 tysiąca lat historii jest tu obecne w charakterystycznej balijskiej architekturze, sztuce, folklorze i tańcu.  

Co jest na Bali tak mistycznego? Zacznijmy od najwyższego szczytu Agung w wulkanicznym paśmie górskimJest to nie tylko zjawiskowy element krajobrazu, ale również  siedziba Bogów. Tak przynajmniej wierzy miejscowa ludność. Góry te są źródłem słodkiej wody, więc także i urodzajności Bali - wszystko to z Boską pomocą. Tu na Bali, celebracje religijne mają miejsce niemal codziennie. W co wierzą Balijczycy? Ich wierzenia to mieszanka animistki i hinduizmu. Spotkacie tu więc wiele świątyń. Można je  znaleźć w najmniejszych nawet miejscowościach. Charakteryzują się one motywami roślinnymi i fantastycznymi - wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, których nie znajdziecie nigdzie poza Bali. Niezwykła sztuka Bali to też muzyka. Jej charakterystycznym dźwiękiem jest ten wydawany przez instrument zwany gamelan. Bali jest kulturalną perełką Indonezji, czeka Cię tu więc wyjątkowa artystyczna uczta.

Pobyt na Bali pomoże Ci odnaleźć równowagę. To właśnie ją Balijczycy cenią ponad wszystko. To ona jest podstawą ich religii, priorytetem życiowym, a życie człowieka to wieczne poszukiwanie jej pomiędzy dniem i nocą, demonami a bóstwami, dobrem a złem i wreszcie śmiercią i życiem. W tym procesie pomaga obłaskawianie demonów oraz składanie hołdu duchom. Turyści również składają tu błagalne podarki w każdym możliwym miejscu, takim jak sklep czy riksza, a przede wszystkim przed wejściem do balijskiego domu. Pamiętaj jednak, że od pieniędzy miejscowi Bogowie wolą liście z ziarnami ryżu i kwiatem! To chyba wystarczająco powodów by wybrać się na wycieczkę na Bali? Jeśli nie i tak się tam wybierz. Gwarantujemy, że znajdziesz ich znacznie więcej.  

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1331
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł  Maja Kot  (www),  04/07/2014

Cóż opis bardzo zachęcający bo kto z nas nie chciałby dla odmiany zetknąć się z mistycznym klimatem takiego miejsca :) Szkoda tylko, że nie ma żadnych zdjęć - wtedy jeszcze przyjemnie było by pomyśleć o tym, co kryje w sobie Bali.

Dodaliśmy parę zdjęć! :) pozdrawiamy!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska