Login lub e-mail Hasło   

To nie los tylko DECYZJE kształtują przeznaczenie

TWOJE PRZEZNACZENIE NABIERA KSZTAŁTU W CHWILACH PODEJMOWANIA DECYZJI I Z KAŻDYM DNIEM TO PRZEKONANIE CO RAZ BARDZIEJ MNIE UTWIERDZA W TYM ŻE , TO NIE ŻYCIOWE WARUNKI CZY OKOLICZ...
Wyświetlenia: 921 Zamieszczono 06/07/2014

TWOJE PRZEZNACZENIE NABIERA KSZTAŁTU W CHWILACH PODEJMOWANIA DECYZJI I Z KAŻDYM DNIEM TO PRZEKONANIE CO RAZ BARDZIEJ MNIE UTWIERDZA W TYM ŻE , TO NIE ŻYCIOWE WARUNKI CZY OKOLICZNOŚCI KSZTAŁTUJĄ PRZEZNACZENIE TYLKO DECYZJE JAKIE PODEJMUJEMY.
Co jest motorem naszych działań? Co decyduje o naszym przeznaczeniu, co kształtuje nasze życie?
Decyzje!
Zastanów się przez chwilę gdzie byłeś 5 lat temu? Kim wtedy byłeś/a ? Jakie były Twoje marzenia i pragnienia? Co chciałeś osiągnąć? Jak się czułeś? Przypominasz sobie ten czas? I sobie myślisz kurczę jak ten czas szybko uciekł gdzie to wszystko się podziało. Jedynie nasz czas jest ograniczony. Uważasz że za 5 lat to jeszcze kawał czasu? To zależy co będziesz robił?! Możesz przez pięć lat rozkręcić się tak że spojrzysz w tył i powiesz sobie odwaliłem kawał dobrej roboty chcę więcej tych rzeczy których pragnę! A możesz spojrzeć za 5 lat i powiedzieć to życie jest do dupy nic się nie zmieniło na to abym był szczęśliwszy, miał więcej pieniędzy, dobre głębokie relacje, dużo miłości ,szacunku, więcej podróżował...

Tylko jak je dostać? Właśnie „Jak” Twoje kluczowe pytanie jest „ Jak osiągnąć to czego pragnę?” Pytanie nigdy nie zostaję beż odpowiedzi, nasz mózg dokładnie wie jak korzystać z inspirujących a, czasem też prostych pytań które sobie zadajemy i zawszę znajduję odpowiedź może nie od razu ale zawsze!
Jak myślisz kto ma wpływ na Twoje życie?

Odpowiedz sobie na to pytanie bo, jeśli odpowiedź angażuję w to w dużej mierze czynniki zewnętrzne to znaczy że, nie wziąłeś odpowiedzialności za swoje życie i czekasz aż manna spadnie nieba!

To przede wszystkim co Nas kształtuję i nasze życie są to decyzje! Siła decyzji jest czynnikiem który determinuje nasze życie! Dlatego, że podjąłeś bądź nie pewne decyzję w przeszłości jesteś tutaj gdzie jesteś, masz takie a nie inne życie. Decyzje podjęte w przeszłości bądź nie ustawiły jasno Twoją drogę. Decyzje które, podejmiesz być może już dzisiaj ukształtują Twoje samopoczucie , Twoje życie i wpłyną na to kim się staniesz w przyszłości.

Ważne jest też to czy wykazujesz tylko zainteresowanie w pewnych aspektach czy chcesz się im poświecić ponieważ nie ma prawdziwego sukcesu bez poświęcenia. Musisz zdecydować do jakich rezultatów będziesz dążył i kim chcesz się stać? Jaka ma być Twoja jakość życia? Jacy ludzie mają Cię otaczać? Jakimi wartościami będziesz się kierował?Ile konkretnie chcesz tego czego pragniesz?

Osobiście uważam iż, nie ma czegoś takiego że, tylko uprzywilejowani ludzie czyli z bogatych rodzin  tudzież lepszych koneksji mogą żyć dostatecznie na wysokim poziomie i osiągnąć sukces.  To jest tylko i wyłącznie Twoje przekonanie a jak wiemy przekonania to „samospełniająca się wróżba” które sam możesz sobie wybierać (oczywiście przekonanie powinno być zanurzone w realnym świecie) ! Być może uważasz iż, jesteś niezdecydowany? A co to jest? Jestem niezdecydowany? Nie wiem czego chcę? Przekonanie które możesz zmienić. Różne działania przynoszą różne rezultaty.

Wiemy jednak równie dobrze że, wbrew przeciwnością i z niekoniecznie z dobrymi warunkami są życiowi zwycięzcy, którzy podnoszą sobie poprzeczkę i osiągają lepsze rezultaty. Różne działania przynoszą różne rezultaty. Wartościowe jest to że Ty już posiadasz to siłę która może Cię ukształtować jest nią Twoja decyzja!

Aby wyrabiać w sobie owy mięsień musisz podejmować decyzje częściej, nie zawsze mogą być one dobre możemy podjąć niekorzystną dla siebie decyzję, ryzyko jest w to wpisane nie ma się co oszukiwać gdyby ktoś znał magiczne narzędzia i proponował Ci że osiągniesz życiowy sukces jak mu zapłacisz a on Ci da niezawodny sposób na to, to możesz mu serdecznie podziękować ponieważ sukces ma wiele twarzy, dla jednych to będzie szczęśliwa rodzina, dla innych Porsche i dom z basenem, wielka firma, dla innych partner dla którego są stworzeni a dla innych dom z kawalerką bywa. To co dla mnie jest dobre niekoniecznie będzie dla Ciebie dobre zawsze biorę to pod uwagę robiąc coaching.
Podejmij kilka decyzji już dzisiaj!
Jakie chcesz mieć życie?
Co chcesz robić w przyszłości?
Kim chce się stać?
Jakie działania które podejmiesz przybliżą Cię do Twoich potrzeb i pragnień?
Czego potrzebuję aby zacząć realizować swoje cele?
Jak chcę przeżyć najbliższe pięć lat mojego życia?
Jak mam żyć dzisiaj, aby stworzyć sobie jutro, którego pragnę?
Mózg potrzebuję konkretów albo je dostaję albo błądzi jak we mgle. Działaj jedyny sposób na to aby wiodło Ci się lepiej, jeśli tylko zdecydujesz!

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3029
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3472
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3848
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1805
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2228
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 19 | wyświetlenia: 716
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1635
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 88 | wyświetlenia: 383
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Maja Kot  (www),  10/07/2014

A czy nasze decyzje nie są po części przynajmniej ukształtowane właśnie przez określone warunki? Wiadomo, że nie można wszystkiego zrzucać na ich karb bo mamy ogromny wpływ na swoje życie. Istnieją jednak ograniczenia, nie podejmujemy tych decyzji przecież w jakiejś próżni. Zgadzam się jednak, że przytoczone w artykule pytania trzeba sobie zadawać - to może nam pomóc wyznaczyć kierunek w jakim ma iść nasze życie i działać by nie zboczyło z obranego toru.

@Maja Kot: Warunki warunkami, jednak decyzje mają moc ich zmiany, gdy za decyzją idzie systematyczne działanie...

Przyroda "ustawiła" dążenie do bycia lepszym, w postaci wiecznie toczonej walki: doskonal siebie po to, by w zagęszczonym świecie różnorodnych ambicji wygrać swoje i zaistnieć indywidualnie.

Z drugiej strony ta potrzeba konkurowania jest immanentna - trwa wiecznie - bo nigdy nie ma takiego etapu życia, o którym moglibyśmy powiedzieć, że jesteśmy z tego życia w pełni zadowoleni. Zawsze chce

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska