Login lub e-mail Hasło   

Montaż alarmu samochodowego - czy potrafię go podłączyć?

Wiele razy zastanawialiśmy się nad swoimi umiejętnościami. Co potrafimy zrobić sami a co musimy zlecić firmie np. montującej alarmy w tym przypadku samochodowe? Więc ...
Wyświetlenia: 4.340 Zamieszczono 08/07/2014

       Podłączyć alarm samochodowy samodzielnie?  Oczywiście !  Zakładając, że umiemy podstawy elektryki czy elektroniki samochodowej może okazać się prostym zadaniem. I tu cieszylibyśmy się najbardziej. Zawsze sobie myślimy, jak to dobrze zaoszczędzić na montażu, skoro już wydaliśmy na sam alarm samochodowy. Jednak nie zawsze to, co nam się wydaje proste na początku jest takie po rozpakowaniu alarmu. Ba, po  przeczytaniu instrukcji myślimy czy warto ryzykować rozbiórką nie których części w samochodzie, a potem mieć problem z powrotnym złożeniem części.

      Choć może nam się wydawać, że mamy nieco doświadczenia, naszych zdolności nikt nam nie zaprzeczy :), to pamiętajmy o kilku ważnych czynnikach.

       Po pierwsze, gdy kupimy alarm samochodowy + centralny zamek, (nawet gdy otrzymamy instrukcję obsługi a nawet wzór)  nie wszystko będzie takie proste do podłączenia. Niestety trzeba nam wiedzieć, że nie znając się do końca na montażu, duża ilość kabli, która znajduje się pod kierownicą może nas przestraszyć. Kable zaś od alarmu samochodowego muszą być umieszczone w prawidłowym miejscu tak, aby wszystko perfekcyjnie działało. Nie możemy przecież oczekiwać, ze alarm zadziała, jeśli nie będzie  podłączony właściwie. 

      Zdarza się również, że do montażu alarmu potrzebne będzie „rozebranie” tapicerki czy plastikowych elementów. Tu problemem może się okazać np. brak czasu, albo czy będziemy umieli wszystko uporządkować do poprzedniego stanu.

         Jeśli nawet przejdziemy przez etap montażu samego alarmu to należy zastanowić się czy poradzimy sobie z podłączeniem dodatkowych czujników.
       Bardzo popularne czujniki ciśnienia i zbicia szyby, ( bardzo ważna część alarmu informująca nas o próbie włamania do naszego samochodu) Następnie bardzo ważnym czujnikiem są czujniki ultradźwiękowe. Czujnik ten wykrywa ruch wewnątrz pojazdu, ale jest odporny np na podmuchy.


            Tak więc zanim zabierzemy się do samodzielnego montażu zastanówmy się czy zyskamy czy też stracimy. Pamiętajmy, że oprócz braku skuteczności przy nieodpowiednim zamontowaniu alarmu w samochodzie, to tracimy również gwarancję od sprzedawcy na dany alarm.

           Łatwiej  i bezpieczniej będzie jeśli zlecimy montaż fachowcom w zakresie montażu. Często mamy możliwość ustalenia ceny za montaż już w momencie zakupu samego alarmu do naszego samochodu. Sklepy mają bądź własnych monterów bądź współpracują z warsztatami, które się tym zajmują.

           Ceny montażu kształtują się różnie, w zależności od alarmu, dodatkowych czujników, czy wreszcie samochodu. Jednak w przybliżeniu montaż alarmu samochodowego waha się w granicach  200- 400 zł.

           Zanim więc sami zaczniemy obmyślać, z której strony zacząć podłączenie, jakie najpierw części w naszym samochodzie rozmontować może zastanówmy się czy nie zlecić montażu firmie, fachowcom.

W końcu, każdy niech zarabia w swoim "fachu"!  - Dajmy zarobić innym !

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1074
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60570
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31235
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32518
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63427
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64899
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28755
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23206
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28452
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23336
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26278
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12441
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska