Login lub e-mail Hasło   

AutoCAD – Dodatkowe wzory kreskowania

Pomimo obszernej bazy wzorów kreskowania w programie AutoCAD na próżno szukać np. wzoru odpowiadającego dachówce. Jest jednak na to sposób.
Wyświetlenia: 23.684 Zamieszczono 23/07/2014

Zapewne większość użytkowników programu do projektowania AutoCAD, zarówno zaawansowani jak i ci początkujący, zauważyli, iż pomimo dość obszernej bazy wzorów kreskowania przychodzi taki moment kiedy nie można znaleźć odpowiedniego kreskowania. Na próżno np. szukać wzoru odpowiadającego dachówce. Takiego po prostu w AutoCAD’zie nie znajdziemy. Jest na to jednak sposób. Wystarczy wgrać dodatkowe wzory.

Pierwsze co potrzebujemy to oczywiście wzory kreskowania w formacie .PAT. Możemy znaleźć całe mnóstwo w internecie. Z pomocą przychodzi również strona kursycad.pl. W dziale „Pliki” znajdziemy tam obszerną paczkę wzorów kreskowania. Wystarczy pobrać archiwum i rozpakować w dogodnym dla nas miejscu na dysku twardym komputera.

Aby AutoCAD mógł korzystać z dodatkowych wzorów kreskowania musi być spełniony jeden z dwóch warunków – albo wrzucamy pobrane pliki do domyślnego folderu „Support” AutoCAD’a bądź wskazujemy miejsce gdzie znajdują się nasze pliki. Na pierwszy rzut oka pierwsza opcja wydaje się być rozsądniejsza jednak lokalizacja tego folderu jest ściśle związana z wersją AutoCAD’a. Skutkuje to tym, że dla każdej wersji AutoCAD’a program znajduje się gdzie indziej a więc odnalezienie go może sprawić problemy. Wybieramy zatem opcję drugą. Tworzymy folder w dowolnym miejscu na dysku o nazwie np. „Kreskowanie” i wrzucamy tam nasze pliki .PAT. Uruchamiamy AutCAD’a i wchodzimy do Narzędzia -> Opcje. Przechodzimy do karty pliki. W pierwszej pozycji dodajemy lokalizację naszego folderu z wzorami kreskowania. Po ponownym uruchomieniu programu ujrzymy nasze dodatkowe wzory w zakładce Niestandardowe.

Jak widać wgranie dodatkowych wzorów kreskowania nie jest takie trudne jakby mogło się to wydawać. Trzeba jednak uważać gdyż niektóre pobrane wzory mogą powodować zawieszenia AutoCAD’a. Paczka wzorów dostępna na stronie kursycad.pl została pod tym kontem przetestowana i nie sprawia żadnych problemów.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 808
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 745
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 965
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 610
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 998
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142260
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242642
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112365
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122579
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska