Login lub e-mail Hasło   

DokumentacjePodatkowe.pl - pierwszy kreator dokumentacji cen transferowych

DokumentacjePodatkowe.pl to nowatorska, dostępna online aplikacja, służąca do samodzielnego przygotowania dokumentacji cen transferowych do transakcji z podmiotami powiązanymi.
Wyświetlenia: 990 Zamieszczono 23/07/2014

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami w zakresie podatku dochodowego, podatnicy, zarówno spółki, jak i osoby fizyczne, dokonując transakcji z podmiotami powiązanymi, powinni kształtować ceny w takich transakcjach analogicznie jak w przypadku transakcji z podmiotami niepowiązanymi, czyli na poziomie rynkowym. Dodatkowo, obowiązkiem podatnika jest sporządzenie opisu takiej transakcji wraz z warunkami jej realizacji w postaci specjalnego dokumentu, określonego w przepisach jako dokumentacja podatkowa. Obowiązek przygotowania takiej dokumentacji ciąży na podatniku niezależnie od tego czy transakcja z podmiotem powiązanym zawarta została na warunkach rynkowych czy też nie.

Sporządzenie dokumentacji podatkowej często nastręcza podatnikom wiele trudności ze względu na skąpe i niejednoznaczne przepisy, które ponadto nie zawierają wzorca takiej dokumentacji, wskazując jedynie minimalny zakres elementów, jakie dokumentacja musi zawierać. Należy pamiętać, iż termin na dostarczenie dokumentacji organom podatkowym w przypadku kontroli jest niezwykle krótki, gdyż wynosi jedynie 7 dni kalendarzowych (nie roboczych).

Eksperci Grupy SWGK (dawniej HLB Sarnowski & Wiśniewski), posiadający 10-letne doświadczenie w doradztwie w obszarze cen transferowych, opracowali program DokumentacjePodatkowe.pl jako odpowiedź na powyższe problemy. Dzięki przyjaznemu interfejsowi oraz systemowi pomocy kontekstowej przygotowanemu przez specjalistów Grupy SWGK, aplikacja krok po kroku przeprowadza użytkownika przez proces sporządzenia dokumentacji podatkowej. Narzędzie jest połączeniem praktycznego przewodnika (bezpłatna baza wiedzy) i dostępnego online programu do przygotowania dokumentacji. Program zawiera ponadto gotowe, wymagane przepisami elementy dokumentacji w postaci wzorców i przykładowych opisów (między innymi funkcje, aktywa, ryzyka stron transakcji, metody kalkulacji zysków, strategie gospodarcze grupy). Posiada także wbudowany system weryfikacji tzw. elementów koniecznych (bezwzględnie wymaganych przepisami), dzięki czemu dokument przygotowany w programie DokumentacjePodatkowe.pl spełnia minimalne kryteria kompletności dla dokumentacji podatkowych i jest gotowy do przedstawienia organom podatkowym w przypadku kontroli. Dzięki stałej opiece merytorycznej ekspertów z Grupy SWGK, aplikacja jest zawsze zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Program DokumentacjePodatkowe.pl skierowany jest do osób odpowiedzialnych za sporządzanie dokumentacji cen transferowych w firmach: głównych księgowych, pracownikach działu księgowości, a także do biur rachunkowych czy biur doradztwa podatkowego, które za jego pomocą mogą świadczyć usługi w zakresie przygotowania dokumentacji dla swoich klientów. Dzięki przystępnej cenie aplikacja dostępna jest już dla niewielkich podmiotów, które przeprowadzają rocznie kilka lub kilkanaście transakcji z podmiotami powiązanymi.

Program udostępniany jest na podstawie rocznego abonamentu, zawierającego określony pakiet dokumentacji do utworzenia. Abonament dostępny jest w dwóch wersjach:

„FIRMA” - przeznaczonej na użytek własny dla firm i osób fizycznych.

„BIURO RACHUNKOWE”  - do wykorzystania komercyjnego dla na przykład biur księgowych lub doradców podatkowych.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1205
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73651
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648286
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15176
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21625
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40554
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17480
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13163
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53357
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22720
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18191
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23317
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska