Login lub e-mail Hasło   

Rząd Izraela dąży do wojny

Izrael może WYGRAĆ wiele wojen ze Światem Muzułmańskim, ale przegrać może tylko jedną wojnę. I będzie to OSTATNIA wojna Izraela.
Wyświetlenia: 2.185 Zamieszczono 02/08/2014

...

Sprowokowanie wojny już nie daje 100% gwarancji zwycięstwa wyborczego „partii jastrzębi”.

 

Zwycięstwo Obamy, nie to ostatnie, tylko pokonanie McCaina w poprzednich wyborach, pokazało że nawet wywołanie przez agenta CIA Saakaszwilego wojny z Rosją nie zapobiegło przegranej GOP.

 Wojownicze zapędy izraelskich jastrzębi są ewidentnie sprzeczne z polską racją stanu.

Polsce potrzebny jest pokój. Sporo zrobiliśmy po obaleniu komunizmu, ale wiele jeszcze trzeba w Polsce zrobić żeby dogonić Niemcy, Francję i Holandię.

Światowy pokój sprzyja rozwojowi Polski. Światowy pokój to niższe ceny ropy, większe możliwości inwestowania w infrastrukturę, większe możliwości rozwijania produkcji na eksport.

Polski rząd niewiele może zrobić w sprawie obecnego konfliktu w Gazie. Mieszanie się polskiego rządu w wewnętrzne sprawy Izraela mogłoby jedynie spowodować retorsje ze strony międzynarodowych koncernów w znacznym stopniu zdominowanych przez proizraelskie lobby.

 Jest jednak pewna szansa na uzyskanie wpływu na politykę Izraela.

O ile rząd czy Prezydent RP nie mają tu niemal żadnych możliwości, to Polacy a w szczególności Polacy żydowskiego pochodzenia, mogą mieć taki wpływ. I to bardzo duży.

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Język polski jest dobrze znany w Izraelu. Wielu izraelskich wyborców czyta polską prasę i ogląda polską telewizję. Zna polską literaturę i film. Wpływ na izraelskich wyborców mogą uzyskać polscy intelektualiści, dziennikarze a nawet blogerzy.

 Wśród polskich elit jest wiele osób posiadających żydowskie korzenie. To nie antysemityzm tylko stwierdzenie faktu.

Są wśród nich tacy, którzy zachowują się jakby byli izraelskimi emigrantami politycznymi.

 To jest problem. Emigranci polityczni są radykalni z reguły. Mamy, od Mickiewicza poczynając, mnóstwo przykładów z historii Polski i Rosji. Na Leninie się nie skończyła radykalnie nastawiona rosyjska emigracja polityczna. Także dziś z bezpiecznego, jak im się wydaje Chicago, polscy emigranci polityczni zachęcają nas do agresywnego stawiania się Putinowi.

 

Wracając do wpływowych Polaków. Polskie media wyraźnie sprzyjają Izraelowi. Niestety. Często robią to bezmyślnie. Inny wielki polski poeta Ignacy Krasicki napisał „Wśród prawdziwych przyjaciół psy zająca zjadły”.

 Prawda jest tylko jedna:

Izrael może WYGRAĆ wiele wojen ze Światem Muzułmańskim, ale przegrać może tylko jedną wojnę. I będzie to OSTATNIA wojna Izraela.

Prawdziwi przyjaciele powinni przestrzegać Izraelczyków, żeby nie poszli „O JEDEN MOST ZA DALEKO”.

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


25
komentarze: 106 | wyświetlenia: 2553
23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 27969
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 30903
8
komentarze: 9 | wyświetlenia: 913
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 846
35
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2846
31
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6141
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2540
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2338
22
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3945
22
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2607
22
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2634
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4429
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 66509
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

@jotko49 Tu minusa nie dales.

@Adam Jezierski: mieć ponad 2 tys. czytelników i ani jednego punktu. Jak ty to robisz? I potem się dziwisz, że ludzi skręca z zawiści. Każdy by chciał pisać takie every.

@Hamilton:
Na tym polega evergreen
Punktuje kilkunastu. Czytaja tysiace.

@Adam Jezierski: panie hrabio gdzie te tysiące? W ostatnich 25 everach najlepszy wynik to 1134. A im głębiej się sięgnie tym jeszcze gorzej. Szanowny pan hrabia musi sobie kupić lornetki i zapisać się do okulisty. Ilość czytelników panu hrabiemu dupy nie urwie, więc po chirurga na razie nie dzwonimy.

@Adam Jezierski: Punktuje kilkunastu. Czytaja tysiace. Tu ci się chyba z nadmiaru głosów licznik wyzerował. Zgłoś awarię do admina. Powiadasz, że tym się charakteryzują evergreeny, że mało kto je czyta a jeszcze mniej głosuje. Ktoś mi kiedyś mówił, że gnioty też się tym charakteryzują, ale może źle zrozumiałem.

@Hamilton:
Nie uskarzam sie na brak czytelnikow.

@Adam Jezierski: a cóż innego pozostaje w tak dramatycznej sytuacji panie hrabio. Jedynie łapanka poprzez linki w artykułach i komentarzach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska