Login lub e-mail Hasło   

Szansą dla Polski przyjaźń z Rosją

Nowe polskie elity przyjmą politykę przyjażni z narodami słowiańskimi. Pozwoli to Polsce osiągnąć niezależność i warunki do nieskrępowanego rozwoju kulturalnego i gospodarczego.
Wyświetlenia: 1.758 Zamieszczono 11/08/2014

Szansą dla Polski przyjaźń z Rosją

 Z danych Eurostatu, na które powołuje się KE, wynika, że unijny eksport rolno-spożywczy do Rosji wyniósł w  2013 roku 11,372 mld euro, z czego najwięcej przypadło na Niemcy (1,917 mld), Holandię (1,41 mld), Litwę (1,253 mld) i Polskę (1,075 mld). Wg The Wall Street Journal, opierającego się na raportach rosyjskich służb celnych, Rosja importowała w 2013 roku  produkty żywnościowe (mięso, cukier, warzywa, owoce) wartości około 43 mld $ . Wg FAO W 2010 rosyjski import żywności wynosił 32 mld $ a eksport 5.5mld $. Rosja jest piątym na liście największych eksporterów pszenicy  za USA, Australią, Kanadą i UE i od 2000 roku jej udział w światowym rynku wynosi około 14%. W eksporcie jęczmienia Rosja osiąga 16% udziału w światowym eksporcie.

Wynika z tego, że gdyby Polska posiadała znaczące nadwyżki żywności i dzięki korzystnemu położeniu logistycznemu wyeksportowała je do Rosji to jej udział w dostawach do Rosji mógłby zwiększyć się wielokrotnie. Podziałałoby to stymulująco na

gospodarkę Polski dopływem kilku  (a może i kilkunastu) miliardów $ rocznie i zrównoważyłoby bilans handlowy Polski i Rosji. Miałoby to zbawienny wpływ na sytuację

finansową Polski i pozwoliłoby się Polsce rozwijać. W ślad za eksportem żywności popłynęłyby zapewne także, dzięki dobrym kontaktom handlowym, artykuły przemysłowe dla chłonnego rynku Rosji.

Na przeszkodzie stoją jednak obecne Polskie elity uzależnione finansowo od UE i USA, które uprawiają politykę wrogości wobec Rosji. Polityka ta jest na rękę UE i USA, bo to one wyparły Polskę z rynku dostaw min. żywności do Rosji. Opłaca się dać kilka milionów dolarów łapówek kilkunastu czołowym politykom polskim za postawę wrogą Rosji aby w zamian zyskać kilka miliardów dolarów na eksporcie  do Rosji.

Pytanie brzmi następująco: Co należy zrobić aby naprawić stosunki polsko-rosyjskie?

Odpowiedź na to pytanie zawarłem na stronach mojej książki pt. Człowiek i klimat opublikowanej w internetowym Repozytorium CeON- Repozytorium Centrum Otwartej Nauki. Zachęcam Państwa do lektury tej książki dającej unikatową wiedzę o świecie.

Jakuszowice, 11 sierpnia 2014 roku Bogdan Góralski 

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 905
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 861
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 581
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1341
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 766
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1092
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 120
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142537
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243649
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  oculus,  11/08/2014

Była szansa ale w XVII wieku, dzisiaj, to bardzo mała, raczej niemożliwa.

@oculus: pożiwiom, uwidim

Czy wziąłeś pod uwagę słowa niedawno wypowiedziane; https://www.youtube.com/watch?(...)mNuzGz4

  oculus,  11/08/2014

Pribaltika już stracona, no może Wilna nie wezmą. Ukrainę wezmą całą, oprócz Lwowa. Na Polskę się nie poważą, to nie w ich interesie. Nasze ziemie, Lwów, Grodno i Wilno wrócą do Polski, reszta będzie zabrana przez Rosję. Europę, to oni mogą sobie straszyć, i tyle w temacie. Żyrinowski mówi to, by Polskę przestraszyć, bo się boją, mają to we krwi. 1612 rok był punktem zwrotnym w naszej historii, od teko momentu żartów nie ma. Mogliśmy być potęgą Świata, bez Ameryki ale to se ne vrati.....

@Remter: Rosja jest i silna i słaba, wszystko zależy od rozwoju wypadków.... a te w ręku Opatrzności

@oculus: pożiwiom, uwidim

@_serpico_: Chłopie taka jest prawda, nie rozumiesz że we wszystkich planach i natowskich i rosyjskich jesteśmy placem boju, który wielokrotnie będzie narażony na uderzenia nuklearne. Pomyśl ! Dlatego powinniśmy walczyć o pokój. Politycy i ich rodziny szybko znajdą się na emigracji a wojsko czy do obrony czy do ataku będzie się koncentrować na terenie naszego kraju i na pewno tu się rozegrają pierwsze akordy potencjalnej wojny, a wtedy Polski już nie będzie.

@_serpico_: Są bezpieczne bo wiedzą że dopóki nie uderzą bezpośrednio w Stany to oni nie zdecydują się na konflikt nuklearny i będzie szansa zakończyć wojnę nawet gdy nas już nie będzie, bo będzie z kim się dogadywać. Ucz się chłopie obiektywnej a nie romantycznej historii.
PS. Pamiętaj że najgroźniejsze jest ranne zwierzę, które nie ma drogi wyjścia, wtedy nawet królik zaatakuje lwa.

@mgr inż.Bogdan Góralski: Kiedy dotarlem do twojego
"à te w reku optrznosci" i troche dalej
"zgodnie z nauka chrystusa" zrozumialem, ze ty piszesz
O duchach !
Myslisz, ze Putin wierzy w duchy ??

@_serpico_: Poczytaj co dziś mówi Skrzypczak, a nowa wojna to oprócz gospodarki wojna jądrowa i to o czym mówi Żyryniowski to prewencyjne uderzenie jądrowe, tak ładnie się nazywa, a efekt ... tych krajów już nie będzie.
Na marginesie ile dzieci w Polsce nie dojada?

Tragizm polega na tym że my jako kraj frontowy, na którym rozegra się znaczna część przyszłej, mam nadzieję niedoszłej, wojny, powinniśmy być zainteresowani pokojem a nie wojną. Tymczasem polskojęzyczne media piorą mózgi mentalnych gimnazjalistów i jątrzą aby nienawiść trwała między narodami. Kto dziś jeszcze wie co to wojna, czym jest strach, niepewność jutra, głód i śmierć? Oby nigdy nie zdarzyło się to co 75 lat temu bo my oberwiemy najbardziej.

@roszpunek: Zgadzam się z Tobą. Nigdy więcej wojny i nienawiści. Zgodnie z nauką Chrystusa.

@_serpico_: Byłem w Rosji, nie tylko w Moskwie, byłem na Ukrainie, byłem we Włoszech, w Niemczech, w Jugosławii (jak jeszcze istniała), Szwajcarii, Austrii, Francji, Izraelu, Syrii, Szwecji, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Belgii i Holandii o Czechach i Węgrzech nie wspomnę. Zapewne jest jeszcze kilka krajów, które nie wymieniem ale to nie ma wielkiego znaczenia. Wiesz gdzie się czułem najlepiej jako P ...  wyświetl więcej

@_serpico_: Jak mam poprosić go o wycofanie wojska gdy my ściągamy do nas wszystkie możliwe siły Nato i ciągle ćwiczymy wspólną walkę, jak prosimy aby amerykanie instalowali u nas tarcze, radary, podsłuchy, jednostki wojskowe, które będzie można wykorzystać do walki z Rosją?
Pytanie Rosjanki było złożone, a druga część brzmiała dlaczego łasimy się do Niemiec, chyba oni zabili więcej Polaków ...  wyświetl więcej

@roszpunek: nie obraziłeś mnie...

CYT.: "Pytanie brzmi następująco: Co należy zrobić aby naprawić stosunki polsko-rosyjskie?"
Właśnie w tym jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz... Czy Wielikaja Rassija chce?
Przyczynek do dyskusji na ten temat: http://jedyniesluszne.blox.pl/(...)na.html
Nie wierzę za złamaną kopiejkę w ...  wyświetl więcej

@Janusz Dąbrowski: Panie Januszu to proste, wystarczy aby media przez rok pisały dobrze o Rosji u nas a o nas w Rosji. Epoka ludzi myślących i znających podstawy historii się skończyła teraz jest epoka mtv. Dziś tv podaje kogo lubić, kogo nienawidzić. Politycy doskonale wiedzą że dobre stosunki między naszymi krajami to podstawa (podsłuch Sikorskiego) niestety ale rządzą ci od robienia ... łaski ;-)

@roszpunek:
Zgadam się z takim przesłaniem, które mówi, że ludzi nalezy wychowywać do pokoju. Czy tak się jednak dzieje w wielu krajach - również np. w Polsce i Rosji? W Polsce istnieje rusofobia - to prawda. W Rosji istnieje z kolei wychowanie typu "Smiert' szpionam!" (śmierć szpiegom)- od tych słów utworzono nazwę pewnej służby - SMIERSZ. Rosja od zawsze była więzieniem narodów. I o można ...  wyświetl więcej

@Janusz Dąbrowski: potrzebne Reformy w Rosji...

@Janusz Dąbrowski: Katalonia chce się odłączyć od Hiszpanii, Szkocja od Wielkiej Brytanii, Śląsk od Polski, Irlandia od Wielkiej Brytanii, północne Włochy od południowych i podejrzewam że znalazłoby się jeszcze wiele innych krain, nawet w USA wiele stanów jest niezadowolonych i grozi wyjściem z unii.
Niewątpliwie są siły, które chcą nas skłócić i dbają by nienawiść była ciągle żywa. Zauważ ...  wyświetl więcej

@_serpico_: Chłopie oni zrobili sobie większą krzywdę niż nam i się dogadali i dogadują. Potrafili zapomnieć o doznanych krzywdach i robią interesy i bogacą się a my? Jak nie potrafisz inaczej to żyj nienawiścią, poczuciem wyższości i nadzieją na wojnę gdzie zniszczą się wszyscy wokół a my będziemy krainą szczęśliwości.
Nie rozumiem cię i zapewne nigdy nie zrozumiem, dla mnie ważniejsze jest jutro a z wczoraj to jedynie pobieram naukę na przyszłość.

@_serpico_: Czyli nie lubisz 80% Rosjan może trochę więcej bo w pozostałej 20% są też różnej maści nacjonaliści, komuniści itp.

Może to coś wniesie do dyskusji: http://eiba.pl/11

A tak serio-panowie-w aspekcie historycznym kto na wschód inwazje ,prowadził...my Polacy cacy,a Rusak fe?I gdyby nie "kacapy"-druga wojna zmiotłaby nas z życia...a na Katyń i gułagi trzeba patrzeć realistycznie,krytycznie w aspekcie przyczyn i skutków,zwłaszcza hasła"kto nie katoliki tern nie Polak-ten nie człowiek...te słowa na kresach krwią poplamione prawosławnych i nie tylko.........

To Żydzi wymyślili sobie obie te wojny, by pozbyć się własnego plebsu i stać się tym samym elitą świata. Dzisiaj to oni rządzą wszędzie, gdyż ich głowy są na ciele wszystkich zachodnich narodów. Stąd nazwa "naród wybrany". To naturalna selekcja doprowadziła do ich wielkości. Rosja się jeszcze trzyma ale i tam powrócą a może już tam są.

Rosję nikt nie pokona, tak jak nikt nie pokonał Mongołów. Amerykanie, to cioty, jak ich prezydent, za to Putin może być godnym następcą Czyngis hana. https://www.youtube.com/watch?(...)KiLZwc0 .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska