Login lub e-mail Hasło   

Powikłania i sposoby na refluks

W przypadku jakiekolwiek choroby należy mieć odpowiednie podejście, by nie doprowadzić do tego, że choroba jeszcze bardziej się rozwinie. Sprawdźmy jakie są powikłania refluksu.
Wyświetlenia: 1.014 Zamieszczono 14/08/2014

Przede wszystkim każda choroba, która zostanie zignorowana może z czasem doprowadzić do nieprzyjemnych powikłań, dlatego należy na nie szczególnie uważać, gdy mogą one doprowadzić do rzeczywiście poważnych problemów ze zdrowiem. Podobnie jest w przypadku refluksu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się chorobą niezbyt groźną. Niestety jej objawy są bardzo nieprzyjemne a jednocześnie jej stopniowy rozwój może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Mówiąc o powikłaniach przy refluksie należy przede wszystkim pamiętać o tym, że choroba dotyczy dróg pokarmowych i należy na nie szczególnie uważać. Jeśli zbagatelizuje się objawy jakie ma refluks można spodziewać się przykrych chorób, których pokonanie będzie szczególnie trudne.

Przede wszystkim nastąpić może zwężenie przełyku na skutek stale istniejącego stanu zapalnego. W ten sposób dojdzie do ograniczenia możliwości przełykania co sprawi, że przyjmowanie pokarmów będzie dużo trudniejsze. W przypadku dzieci bardzo często wiąże się to z odmawianiem przyjmowania pokarmu całkowicie. Innym powikłaniem po chorobie refluksowej będzie owrzodzenie układu pokarmowego co może sprawić, że pojawiają się dużo gorsze dolegliwości i problemy ze zdrowiem. Stały stan zapalny doprowadzić może do pojawienia się wrzodów.

Pojawienie się wrzodów będzie natomiast powodem kolejnych przykrych dolegliwości. Wspomnieć tutaj można między innymi krwawienie z owrzodzenia czy perforacje owrzodzenia, które dodatkowo będzie powodować przykre dolegliwości. Do poważnych powikłań, które również mogą pojawić się w przypadku refluksu zaliczyć można również przełyk Baretta, który jest już bardzo poważną zmianą, która pojawia się na błonie śluzowej układu pokarmowego.

W przypadku tej zmiany można mówić już w pewnym sensie o zmianach przedrakowych. Dlatego należy na nie szczególnie uważać. Refluks, który na pierwszy rzut oka może się wydawać zwykłą chorobą nieważną dla ogólnego stanu zdrowia z czasem może doprowadzić do bardzo poważnych i trudnych do zwalczenia powikłań. Wszelkie problemy z taką chorobą należy więc zawsze konsultować z lekarzem.

Aby zapobiec powikłaniom, wypróbuj domowe sposoby na refluks

Problemy z refulksem należą do dolegliwości, które bez wątpienia są wyjątkowo nieprzyjemne i dlatego warto z nimi walczyć odkąd tylko się pojawią. Przede wszystkim musimy zauważyć, że dolegliwości związane z refluksem jeśli tylko się pojawią nie można ich ignorować, gdyż mogą bardzo szybko doprowadzić do powikłań, które sprawią, że będą zdecydowanie bardziej nieprzyjemne i mogą prowadzić do chorób niosących kolejne powikłania.

Dlatego warto walkę z refluksem rozpocząć od samego początku również sposobami domowymi, które niekiedy są najlepszą formą walki z takimi dolegliwościami. Kluczem jest bez wątpienia zmiana diety, która będzie pierwszym krokiem do poprawy stanu zdrowia przy refluksie. Unikać należy wszelkiego rodzaju pokarmów, które mogą bezpośrednio wpływać na zwiększenie ilości wydzielanego kwasu solnego do żołądka. Dlatego należy unikać słonych i ostrych przypraw, które podrażniają żołądek. Do tego należy ograniczyć ilość spożywanych cytrusów oraz pokarmów, które są wyjątkowo tłuste i smażone. Jeśli chodzi o dietę należy dodatkowo unikać nadmiernej ilości mocnej kawy i herbaty zastępując ją wodą. Szukając domowych sposobów na refluks można sięgnąć po sprawdzone sposoby wypoczywania. Wiadomo, że refluks szczególnie odczuwamy w pozycji leżącej, dlatego warto spać na lewym boku, by żołądek był poniżej przełyku a także z podwyższonym tułowiem.

W ten sposób uda się nieco ograniczyć odczuwanie dolegliwości związanych z refluksem. Tych kilka rad może pomóc w ograniczaniu odczuwania refluksu. Jego pokonanie jest jednak właściwie niemożliwe, gdy stosuje się jedynie domowe sposoby. Konieczne jest wprowadzenie poważnego leczenia, niekiedy również chirurgicznego, które sprawi, że uda się wyeliminować efekty takiej choroby. Na samym początku warto jednak sięgnąć po przekazane domowe sposoby, które bez wątpienia wpłyną na mniejsze dolegliwości związane z refluksem, a także staną się świetną formą profilaktyki, która będzie zabezpieczać przed dalszym rozwojem takiej choroby. Warto więc szukać rozwiązań, które sprawią, że w danym przypadku uda się w pewien sposób ograniczyć nieco refluks i wiążące się z nim nieprzyjemne odczucia, które w dalszym stadium staną się jeszcze bardziej przykre dla chorego

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 829
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 649
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 484
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1134
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 815
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 980
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 675
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 487
8
komentarze: 105 | wyświetlenia: 583
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dzisiaj pokonałem refluks wczorajszego piwa - pokonałem coca-colą!

A więc moja recepta jest taka: na każdą porcję świństwa, które spożywamy, czy pijemy - jedna szklanka coli. Nie dość, że zrównoważy nam treść żołądka, to jeszcze da nam poczucie szczęścia serotoniną okraszone.

I nie obawiaj się strumienia rozwolnienia, które - za pierwszym razem - klop prawie rozwali. Bo zawsze, tru

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska