Login lub e-mail Hasło   

Odpowiedzialność za własne życie

Bądź w porządku z własnym sumieniem! Odpowiedzialność za swoje życie biorąc pod uwagę ten ważny aspekt wewnętrznej pewności siebie koniecznie musisz pozbyć się przekonania że ni...
Wyświetlenia: 703 Zamieszczono 18/08/2014

Bądź w porządku z własnym sumieniem!
Odpowiedzialność za swoje życie biorąc pod uwagę ten ważny aspekt wewnętrznej pewności siebie koniecznie musisz pozbyć się przekonania że nie masz wpływu na własne życie i przestać obwiniać innych za swoje niepowodzenia.

Jesteśmy wyłącznymi producentami swojego życia i to my je stwarzamy czy się z tym zgadasz czy nie taka jest prawda. Nie mówię tutaj o rzeczach na które nie mamy wpływu tylko o takich na które mamy wpływ.

Ktoś kto jest świadomy tego że odpowiada za własne życie nie boi się brać odpowiedzialności za rzeczy które się „przydarzają „ napisałem przydarzają bo wszystko co się zdarza w Twoim życiu ma swój cel i powód do tego aby to właśnie Tobie się „przydarzyły”.

Zwycięzcy zwykle reprezentują przekonanie, że niezależnie od tego, co się stanie, czy będzie dobrze , czy źle oni są tego autorami. Jeśli nie wierzysz że sam kształtujesz swoje życie zdajesz się na okoliczności losu. Wtedy można usłyszeć ”Taki mój los”, „co ja na to poradzę”, „przecież to nie ode mnie zależy jaką mam pracę”,” jaki związek przecież to moja dziewczyna/ chłopak nie jest taka jak chcę”.

Najpierw bądź taki jaki chcesz być a później chciej to czego oczekujesz. Z drugiej strony skoro Ci nie odpowiada ten związek to znajdź inny albo zrób z niego lepszy i tak samo z każdym aspektem Twojego życia. Uważam że, przyjęcie na siebie odpowiedzialności jest miarą ludzkiej dojrzałości i siły charakteru.

Będąc prawdziwie pewnym siebie bierzesz stery we własne ręce. Rozumiesz i masz takie przekonanie że tylko i wyłącznie ja decyduję o tym jak się chcę czuć w danej sytuacji i co chcę zrobić.

Aby wzmocnić poczucie odpowiedzialności za własne życie wypisz rzeczy które, Cię złoszczą, irytują lub frustrują zrób sobie tabelkę i podziel ją na 4 kolumny jak będziesz zapisywał intuicyjnie to zrobisz do której kolumny co należy po prostu płyń z myślą i wiedz że to się przyczyni do poprawy Twojego życia.:

Pierwsza kolumna : Mam wpływ i staram się je zmienić

Druga kolumna: Nie mam wpływu i działam

Trzecia kolumna :Mam wpływ ale nie podejmuje działania

Czwarta kolumna : Nie mam wpływu i nie podejmuję działania

Co z tego wynika? O czym Cię to informuję? Jak często tracisz energię na to na co nie masz wpływu?

Jaki krok już dzisiaj przyczyni się do pełnego zaspokojenia swoich potrzeb?

Zacznij działać w sferze „mam wpływ” a zaprzestań tracić energię na „nie mam wpływu”

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1293
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2073
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1624
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 795
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1529
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2138
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1033
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 978
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 456
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  zzosia,  18/08/2014

cyt..."Uważam że, przyjęcie na siebie odpowiedzialności jest miarą ludzkiej dojrzałości i siły charakteru".....
Też tak uważam...:))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska