Login lub e-mail Hasło   

Grzyby Candida w naszych jelitach - skuteczna manipulacja

Candida spp. jest prawidłowym składnikiem mikroflory człowieka.
Wyświetlenia: 813 Zamieszczono 19/08/2014

Candida spp. jest prawidłowym składnikiem mikroflory człowieka. Nie ma dowodów potwierdzających, że tak zwana nieszczelność jelit "Leaking Gut Syndrome" jest wywołana głównie przez te drożdżaki.

Candida robi ostatnio furorę w internecie. Jest podobno odpowiedzialny za większość chorób, od bólu głowy, po biegunkę, stres, alergię i choroby autoimmunologiczne. Tak mówi teoria medycyny alternatywnej, którą forsują firmy farmaceutyczne.

Teoria lustrzana, oparta na wiarygodnych metaanalizach, podaje, że to nie grzybki wywołują większość z tych chorób, ale to choroby wtórnie prowadzą do grzybicy z towarzyszącym rozrostem mikroflory (SIBO). To nie candida powoduje stres, ale stres powoduje przerost candidy. To nie candida wywołuje alergię, ale alergia powoduje przerost candidy. Candida jest tylko skutkiem tych chorób, a nie ich bezpośrednią przyczyną.

Jak to możliwe? Stres, alergia, choroby autoimmunologiczne, powodują zaburzenia w motoryce przewodu pokarmowego, wydzielaniu jelitowym oraz prezentacji antygenów przez komórki układu MALT (GALT), w tym komórki Langerhansa. To wtórnie prowadzi do rozwoju nieszczelnego jelita i wyrzutu cytokin prozapalnych, które stwarzają doskonałe środowisko dla przerostu flory (w tym candida), zaburzając równowagę jelitową.

Najpierw zatem pojawiają się choroby, a potem dochodzi, już wtórnie, do rozwoju patologicznej flory jelitowej, w tym przerostu candida. Obrońcy teorii forsującej przerost Candida w naszych jelitach jako przyczynę większości chorób nie mają żadnych wiarygodnych dowodów na poparcie swojej hipotezy. Niemniej jednak analizując objawy, jakie może powodować ten grzyb, począwszy od zmęczenia po zaburzenia menstruacyjne, można stwierdzić jedno: "Wszyscy mamy Candidę!". I o to właśnie chodzi głównie firmom farmaceutycznym.

Nasz kanał na YouTube

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 909
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 641
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 823
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 575
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 971
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 798
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1122
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 442
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

CYT.: "Tak mówi teoria medycyny alternatywnej, którą forsują firmy farmaceutyczne."
Nareszcie doczekałem się czasów, kiedy FIRMY FARMACEUTYCZNE forsują teorie medycyny ALTERNATYWNEJ... A także, że firmy farmaceutyczne nareszcie walczą z przerostem candida albicans...

  swistak  (www),  21/08/2014

@Janusz Dąbrowski: Życie jest wybitnie szkodliwe dla organizmu, dlatego najlepszym lekarstwem jest aborcja!

@swistak: Świstaku pójdziesz do piekła ;) Pozdrawiam :)))

@swistak:
Nie za bardzo pojmuję, Świstaku, co chciałeś powiedzieć, ale niech Ci będzie... Jeśli chcesz dokonywać aborcji, to trudno. Generalnie nie jestem entuzjastą tak drastycznych rozwiązań niektórych ludzkich problemów. Pozdrawiam Cię serdecznie!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska