Login lub e-mail Hasło   

Jak uczyć się języków obcych?

Jeśli masz determinację, wytrwałość, jesteś skrupulatny i obowiązkowy, możesz spróbować nauki języków samemu. Jednak w jaki sposób to robić czy istnieje skuteczna metoda?
Wyświetlenia: 453 Zamieszczono 27/08/2014

Metoda nr 1

Jedną z najprzyjemniejszych metod nauki języków obcych jest oglądanie filmów bez lektora. Warto dodać również do tego napisy w danym języku. Dzięki temu będziemy szybciej i łatwiej zapamiętywać słowa i zwroty, w dodatku zarówno w formie mówionej jak i pisanej.

Niekiedy na początku może wydawać się nam, iż niczego nie rozumiemy i szybko się do tej metody zniechęcić. Jednak nie należy się poddawać. Dlaczego? Przekonasz się sam... Zanim zdążysz się obejrzeć przestaniesz zwracać uwagę na to, że rozmowy w filmie toczą się w innym języku.

Metoda nr 2

Warto poświęcić czas na spotkaniach z przyjaciółmi i spróbować porozumiewać się jedynie w obcym języku. Będzie to korzystne nie tylko dla nas, ale i dla Twoich znajomych.

Co więcej pomoże nam to w odblokowaniu tzw. bariery językowej. Polega ona na trudności w porozumiewaniu się za pomocą języka obcego, a dokładniej w mówieniu, mimo znajomości zwrotów i słownictwa.

Wszelkie podejmowane przez nas próby przybliżą nas do płynności językowej.

Metoda nr 3

Znajomość przynajmniej 3000 najczęściej używanych słów w danym języku obcym. Najnowsze badania pokazują, iż jest to wystarczająca liczba słów, móc prowadzić dość swobodną konwersację w tym języku.

Zostało potwierdzone, że aż około 90% wszystkich wypowiedzi skonstruowanych jest ze słownika, który obejmuje nie więcej niż właśnie 3000 słów.

Metoda nr 4

Praktyka czyni mistrza! Wykorzystujmy każdą wolna chwilę na przeglądnięcie notatek, powtórzenie słówek czy też czytanie w obcym języku np. obcojęzycznej prasy.

Zostało naukowo potwierdzone, że im więcej powtórzeń danej czynności wykonujemy, tym sprawniej nam ona wychodzi.

Tak jest również z nauką języka obcego. Im więcej mamy z nim do czynienia na co dzień, tym lepiej się nim posługujemy i więcej rozumiemy.

Wybierz sposób odpowiedni dla Ciebie.

Artykuł napisany przy współpracy http://www.berlitz.pl.

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 910
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 866
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 602
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1357
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 776
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1098
5
komentarze: 22 | wyświetlenia: 186
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142547
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243692
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska