Login lub e-mail Hasło   

Jednoczenie przeciwieństw

W jedności siła, a w podziale traci się moc
Wyświetlenia: 909 Zamieszczono 31/08/2014Świat dualny w którym przyszło nam  żyć, jest pozbawiony mocy. Tylko zjednoczenie tego, co zostało rozdzielone, przywróci nam dawną moc twórczą i siłę życiową. Obserwuję co rok fenomeny natury, które połączyły w sobie przeciwieństwa i czerpią z tego siłę oraz piękno.

Mam na myśli prosty przykład jakim jest borowik. Teraz jest czas grzybobrania i każdy może to zjawisko zaobserwować. Z jednej strony  u borowika piękny jasno - brązowy kapelusz, a z drugiej urzekająco biały korzeń,mocno zanurzony w brudnej, czarnej ziemi ze ściółką leśną. Borowik, to najszlachetniejszy leśny grzybek. Można powiedzieć - dostojny król grzybów, pod względem piękna i dobrego smaku. Połączył w sobie czarne i białe.  Stąd jego siła. Każdy grzybiarz poluje w lesie na borowika, popularnie nazywany prawdziwkiem.

Dlaczego prawdziwek?
Otóż borowik jest zjednoczony w sobie. Potrafił poprzez ewolucję dokonać połączenia czystości, dobrego smaku i brudu oraz bieli i czerni. Jest przy tym prawdziwy i uroczy, oraz smakuje znakomicie.

Jest więcej fenomenów natury, która próbuje zjednoczyć w sobie przeciwieństwa. Takim przykładem może być czarny bez. Jego kwiaty są śnieżno białe, a owoce czarne. Stąd czarny bez jest uzdrawiający, zarówno jego kwiaty jak i owoce. Z tym, że zbieramy je oddzielnie, gdyż dzieli je czas dojrzewania. Można spróbować zrobić herbatkę z białych suszonych kwiatków bzu oraz jego czarnych owoców. Przyznam się, że nie robiłam takiej mikstury, choć zbieram liczne zioła.

Innym przykładem natury dążącym do jedności, jest dzika róża. Jej kwiatki są najpierw różowe, potem bieleją. Owoce róży są czerwone. Można przyznać, że występuje tu tęczowy kolor w czerwieni. Czerwień i róża zawsze kojarzą nam się z sercem, miłością i krwią. Odpowiada to miłości od niewinnej białej, do zaborczej czerwonej. Tak jakby serce próbowało połączyć się z różnymi aspektami miłości. Stąd przyroda ukazuje jak można to uczynić.Połączenie płatków dzikiej róży i jej owoców, może służyć parom, jako napój miłosny. Myślę, że taka herbatka spowoduje  zjednoczenie w sobie różnych przejawów miłości. Być może są jeszcze inne przykłady dążenia do jedności w przyrodzie. Zachęcam do obserwacji.

A jak jest z człowiekiem?
Każda istota ludzka zawiera w sobie aspekt męski i żeński jednocześnie. W mężczyźnie dominuje aspekt męski ( jang energia), a w kobiecie więcej jest pierwiastka żeńskiego ( yin energia). W obecnym czasie, następuje duża transformacja  osobowości i  na naszych oczach, toczy się gra przeciwieństw.

Pomijając skrajności, jakim jest homoseksualizm i lesbijstwo, można dostrzec w wielu osobach zbyt  mocne odchylenia.  Mam na uwadze to, że kobiety stają się bardziej męskie, a mężczyźni niewieścieją. Wskazuje to na łączenie biegunów, które na razie objawia się jako niekontrolowana osobowość.

Gdy zrozumiemy to, że jesteśmy jednością, to człowiek świadomie będzie dążył do pełni. Rozbicie na bieguny służyło intensywnym doznaniom i cierpieniu. Obecny klimat sprzyja ku temu, aby dokonać intensywnych zmian w osobowości.  

Widać, jak teraz jest trudno żyć samotnym mężczyznom tzw.: macho, którzy utracili w sobie żeńską, twórczą energię. Mają moc pomysłów przez rozstrzępiony umysł , ale nie mogą nic zrealizować. Tracą oparcie w materii. Pozbawieni są środków do życia, gdyż wyparli z siebie energię żeńską. Macho jest pusty w środku, jak dzban, który dzwoni jak się w niego uderzy. Wypełnienie formy należy do energii żeńskiej. Stąd macho poszukują kobiet, których można wykorzystać materialnie, aby wypełnić pustą przestrzeń.

Kobiety zbyt żeńskie, dążą do zdobywania coraz większych dóbr materialnych. Nie mają w tym ograniczenia, gdyż utracona męskość, nie wyznacza im  terytorium. Są jak rozlewiska, które zajmują wszystko. Przeważnie są samotne, bo nie akceptują mężczyzny i swojej męskiej energii.

Świat biegunowy dąży do jedności i widać jak mocno się teraz huśtają przeciwieństwa.  Dwoje na huśtawce, próbuje się zbliżyć do siebie, ale do tego potrzebna jest świadomość i zrozumienie jak to uczynić. Nie ma jasnej, prostej odpowiedzi, gdyż każda istota ma odnaleźć w sobie kierunek, do osiągnięcia swojej mocy.

Obserwacja siebie i przyrody, może wskazać drogę do własnego połączenia energii yin i yang. To, co zostało rozdzielone, musi zostać spowrotem połączone. Mamy przed sobą piękne czasy, gdzie rodzą się ludzie pełni. To zjawisko jest zauważalne w bardzo małym stopniu.

To świat ludzi podobnych do anielskiego, gdzie nie istnieje płeć. Anioły są piękne, bo andrygoniczne. Zawierają w sobie cechy męskie i żeńskie jednocześnie. Wchodzimy ponownie w świat anielski, zjednoczeni w swych biegunach. Wracamy do domu, który przed wiekami opuściliśmy. Człowiek pełny jest silny, bo zjednoczony. Może czynić prawdziwe cuda, tworząc swoją przyszłość, według zamierzonych planów.
Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1282
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2041
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 798
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 503
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2124
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Małżeństwo, to przeżytek, w dzisiejszych czasach kompletnie się nie sprawdza, robi z ludzi niewolników. Minęły czasy, kiedy kobieta i mężczyzna byli potrzebni sobie nawzajem. Skoro 50 % małżeństw się rozpada, to należy wymyślić nową formę związku kobiety i mężczyzny, która zapewni dobre wychowanie potomstwa i nie zrobi z rodziców niewolników i wrogów, którzy tracą energie na walkę miedzy sobą.

@oculus: wymyśl oculus metodę a wszyscy skorzystają. Masz doświadczenie w tym temacie?Ja też zgłębiam ten temat ale na razie nie widzę dobrego rozwiązania. Problem jest w seksie, bo traci się i miesza niekorzystne dla stron energie.

@Wachowska Danuta: Skąd Danuto wiesz, że mam doświadczenie w tym temacie, czy czytasz w moich myślach?

@oculus: Dobrym rozwiązaniem byłoby w związku zniesienie wspólnoty majątkowej i zastąpieniem go umową cywilnoprawną. Dzieci zostają przy tym, kto bierze dom i go utrzymuje. Jeśli nie chce w nim dzieci, to płaci wysokie alimenty na ich utrzymanie.

@oculus: wspólnota majątkowa jest zawsze kością niezgody. Myślę, ze to kiedyś się samo ureguluje poprzez zmianę przepisów prawa. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.

@oculus: tak myślę, że masz. Czasem czytam w myślach. Po komentarzu widać, że coś wiesz na ten temat. Poza tym trzymasz z Kukizem, obrońcą pokrzywdzonych. Znam temat Niepokonanych. Byłam na Kongresie w Warszawie.

@Wachowska Danuta: Moje żony i kochanki zawsze były bardzo żeńskie, prze to, gdy kończyła się miłość, zostawałem bez grosza. Teraz mam trochę więcej do podziału, więc myślę, że nie wyjdę na rozstaniu najgorzej. Czytasz w myślach bardzo dokładnie. Jestem niezależną duszą i niepokornym człowiekiem, więc po drodze mi z Kukizem.:) http://www.wykop.pl/ramka/2139(...)zkach/.

@oculus: Coś mamy wspólnego, bo mnie przydarzył się podobny związek, którego rany leczę. Ale powiedziałam sobie, że nie dam się nabrać na czułe słówka. Jestem też niezależną duszą i mam wiele współczucia dla skrzywdzonych, którzy autentycznie cierpią. Szukam ludzi o otwartych umysłach i sercach, aby przekazywać im tajemną wiedzę, dotycząca życia w radości.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska