Login lub e-mail Hasło   

Mobilna myjnia parowa – czystość i wygoda

Coraz częściej zdarza nam się słyszeć o myjniach parowych. W swoim działaniu wykorzystują one suchą parę wodną, która podawana pod dużym ciśnieniem na wybraną powierzchnię.
Wyświetlenia: 1.669 Zamieszczono 01/09/2014

Sposób ten jest także bardzo ekologiczny – nie wykorzystujemy żadnych detergentów, a co za tym idzie, nie zanieczyszczamy środowiska. Mobilne wersje myjni parowych, dzięki połączeniu właściwości czyszczących i mobilności są bardzo wysoko cenione.

Czym jest mobilna myjnia parowa?

Ten rodzaj myjni parowej jest urządzeniem przenośnym, wyposażonym w zbiornik wody, mechanizm wytwarzający parę i przewody, którymi podawana jest para. Sposób działania jest taki sam, jak w przypadku myjni stacjonarnej. Różnicą są jedynie rozmiary urządzeń.

mycie samochodu parąW przypadku mobilnej myjni parowej nie ma ograniczeń związanych z przedmiotami, które będziemy oczyszczać. Stacjonarna wersja myjni zapewnia czyszczenie jedynie aut, w momencie, kiedy mobilną możemy wyczyścić każdą powierzchnię.


Jak wybrać odpowiednią myjnię parową?


Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór mobilnej myjni parowej. Zapewnia ona wygodę przede wszystkim klientowi. Czyszczenie tego typu myjką może być wykonywane w dowolnie wybranym miejscu, nie jesteśmy zmuszeni do przyjazdu do siedziby firmy tak, jak ma to miejsce w przypadku myjni stacjonarnej. Ponadto musimy zwrócić uwagę, aby myjka generowała parę suchą. Pozwoli to nam osiągnąć najlepsze efekty czyszczenia i całkowicie wyeliminować detergenty chemiczne i zanieczyszczenia środowiska powstałe przy ich użyciu.

Co możemy czyścić przy użyciu mobilnej myjki parowej?

Dosłownie wszystko. Najczęstszym zastosowaniem myjki parowej jest czyszczenie aut. Oprócz nich parowo możemy oczyszczać także :

 • meble i pomieszczenia biurowe,
 • pomieszczenia i meble w naszym domu,
 • dywany,
 • łóżka i sprzęt rehabilitacyjny,
 • sklepy wraz z witrynami,
 • maszyny przemysłowe i silniki,
 • elektroniczne elementy maszyn,
 • pomieszczenia restauracji.

Dojazd do klienta – maksymalizacja wygody.

Mobilność myjek parowych i możliwość czyszczenia przedmiotów nie mobilnych spowodowała coraz częstsze występowanie usługi dojazdu do miejsca wskazanego przez klienta. W tego typu sytuacjach bardzo cenione są właściwości ekologiczne myjek takie, jak brak produkcji ścieków czy toksycznych oparów. Czyszczone powierzchnie są gotowe do użytku od razu po zakończeniu prac.


Wady mobilnych myjek parowych.

Mobilne mycie parowe nie posiada wad. Połączenie dokładnego czyszczenia każdej powierzchni z mobilnością jest idealnym rozwiązaniem.

Zalety mobilnych myjni parowych.

 1. Mobilność – Jedną z podstawowych zalet jest możliwość przenoszenia myjki. Pozwala to dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, nawet poza siedzibą firmy.
 2. Ekologiczność – Na tą zaletę składają się dwa elementy : niskie zapotrzebowanie na wodę i brak produkcji ścieków. Myjnie parowe do idealnego działania potrzebują znacznie mniej wody niż myjnie tradycyjne, ponadto czyszczą one bez użycia detergentów chemicznych, a co za tym idzie – nie produkują ścieków. Są zdecydowanie eco.
 3. Czyszczenie każdej powierzchni – W przypadku mobilnej myjki parowej jesteśmy nieograniczeni, jeżeli chodzi o powierzchnię. Możemy wyczyścić wszystko, co potrzebujemy, zarówno samochody, jak i sprzęt rehabilitacyjny czy elementy maszyn i silników.
 4. Dokładne mycie wysokiej jakości – Powierzchnie po wyczyszczeniu są sterylnie czyste, nawet, jeżeli wcześniej zabrudzenia zdążyły wniknąć dokładnie.
 5. Ekspresowe mycie – Czyszczenie parą jest zdecydowanie najszybszym sposobem czyszczenia. Umycie średniej wielkości auta zajmuje maksymalnie 10-15 minut.


Mobilne myjki parowe niewątpliwie pozwalają zachować czystość każdych powierzchni, posiadają wiele zalet i są ekologiczne. Usługa mycia parowego wraz z dojazdem do klienta nie kosztuje zbyt wiele, dlatego warto zastanowić się, aby przy najbliższej okazji zwrócić się do firmy specjalizującej się w myciu parowym.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61762
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33060
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31656
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64178
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65546
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23745
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29484
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29016
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24175
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26638
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12875
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska