Login lub e-mail Hasło   

Wewnętrzna SIŁA

Zapewne nie raz w swoim życiu miałeś moment w którym czułeś się jakbyś mógł góry przenosić....
Wyświetlenia: 1.036 Zamieszczono 09/09/2014

Siła to pojęcie o dużym ładunku emocjonalnym która powoduje różne reakcje. Nie będę tutaj pisał o umiejętności podnoszenia na klatkę 150 kg ponieważ nie o taka siłę mi chodzi. Reakcje ludzi na to słowo są rozmaite. Dla jednych jest to negatywne stwierdzenie. Inni jej pragną. Jeszcze inni czują się jakby to była jakaś brudna moc.

Jak myślisz co dla Ciebie oznacz siła? Jak dalece możesz ją rozwijać? Czym ona dla Ciebie jest? Do jakiego stopnia wypada Ci być silnym? I bynajmniej nie mówię tutaj o zniewoleniach i znęcaniu się nad innymi. Również siła to dla mnie jest narzucanie komuś własnej woli chociażby z tego względu że, takie coś nie trwa długo i pali mosty.

Siła jest w pewnym sensie stałym elementem tego świata. Kształtujesz sam swoje postrzeganie ,swoje przekonania ,wartości i wzorce albo inni je kształtują za Ciebie. Moim zdaniem siła to moc z która wykonujesz swoje zadania , pragniesz celów które niektórzy uważają za nie realne , dążysz do swoich pragnień i potrzeb uważasz że, możesz je zdobyć i bynajmniej nie mówię tutaj o tym że, jeśli masz 1,65 cm to chcesz grać w NBA i być najlepszym koszykarzem świata.

Aczkolwiek to również w pewnym sensie było realne dla gracza NBA o imieniu Mugssy Bogues pomimo wzrostu 1,58 Bogues grał w NBA i zapisał się w historii, takich przypadków jest nie wiele jeśli chodzi o NBA aczkolwiek ten gość był wielki pomimo swojego wzrostu.

Siła to w pewnym sensie również umiejętność zmiany naszego życia i kształtowania naszego postrzegania tak aby okoliczności działały na nasza korzyść a nie przeciwko nam. Nic nie dzieje się przypadkiem każdy sukces czy porażka musiała się jakoś narodzić w głowie a później w świecie realnym.

To możliwość kierowania tak własnym sobą zarówno myślami ,emocjami, zachowaniami i działaniem takim które przybliża nas do naszych rezultatów. Siła była od zawsze pociągająca już od najstarszych czasów ten kto był silniejszy miał władze. Następne okresy przyczyniały się do tego ze siła był kapitał jakim dysponowałeś. Lepiej mieć kapitał i siłę fizyczną niż jej nie mieć oczywiste.

Dzisiaj to wszystko nadal ma szczególne znaczenie natomiast jednym ze źródeł kształtowania się wielkiej siły jest pewien rodzaj wiedzy. Żyjemy w erze której jest nieustanna zmiana , ogromna ilość informacji które przesyłane za pomocą rożnych bodźców , nie jesteśmy ich w stanie wszystkich przetworzyć nasz mózg jest w stanie przetworzyć ok 7 informacji w danym momencie. Reszta rzeczy ucieka staje się nieświadoma. Filtrujesz poprzez własne przekonania , oceny poglądy. Ten fakt powoduje że klucz do siły może zdobyć dzisiaj każdy.

 W średniowieczu gdybyś nie był królem trudno by Ci było zdobyć władze , dzisiaj to wszystko jest możliwe i warto się nad tym zastanowić czym dla mnie jest ta siła ? Wiedzy specjalistycznej mamy teraz mnóstwo księgarnie uginają, się od poradników , każdy gwarantuje Ci niesamowity sukces, bogactwo i sławę. Oczywiste to Ty stojąc przytłoczony przy półce z książkami masz dylemat którą wybrać. Dla mnie wiedza jest bardzo cennym zasobem a wykorzystana choć w kilku procentach daje namacalne efekty w postaci rezultatów.

Dlaczego więc niektórzy odnoszą sukcesy podczas gdy innym starca jednymi na przeżycie?

Dlaczego nie, wszyscy jesteśmy silni wewnętrznie ,szczęśliwi, bogaci i zdrowi?

Otóż dlatego ze informacja to nie wszystko. Gdybyśmy tylko " myśleli pozytywnie" i potrzebowali pomysłów to każdy z Nas by wiódł swoje wymarzone życie. Tym co stwarza wielkie, sukcesy jest działanie . Działanie pomimo pojawiających się trudności , pomimo tego że nie wyszło mi to za pierwszym czy drugim razem, pomimo tego że środowisko Nas nie wspiera , pomimo tego że, ukochana osoba odeszła kiedyś, ponieważ skoro odeszła to już nie jest ukochana, pomimo tego że, urodziliśmy się w takiej rodzinie a nie innej. Wiedza jest tylko potencjalną siła z której możesz zacząć czerpać korzyści jeśli umiejętnie będziesz je stosował.

W głównej mierze słowo siła to " zdolność do działania" . To pewien rodzaj energii.
Nasz sposób wzajemnej komunikacji wpływa na to czym się zajmujemy w życiu. To co sobie przedstawiamy w myślach i jak do siebie mówimy , sposób w jaki się poruszamy i komunikujemy, jak korzystamy z naszej inteligencji emocjonalnej to ona w głównej mierze jest czynnikiem sukcesu w dzisiejszych czasach sama wiedza nie wystarcza.

Jedna z form komunikacji która kształtuje nasze życie jest to jak odbieramy komunikaty wewnętrzne czyli to co widzimy, słyszymy i czujemy. Drugie,to zaś zewnętrzne słowa, barwa głosu, wyraz twarzy, postawa ciała i gesty. Każda z tych wymienionych rzeczy wprawia w ruch a komunikat wysyła przybierając formę wpływu na nas samych i innych.

Czy sprzedasz komuś produkt do którego nie jesteś przekonany? Uwierzy Ci ktoś na słowo jak to co mówisz nie odzwierciedla Twojego wewnętrznego potwierdzenia? Dlatego powinieneś pracować nad swoim wnętrzem nie chodzi o to byś kłamał tylko byś całym sobą reprezentował to co chcesz przekazać.

Forma komunikacji jaką stosujemy na co dzień przybiera realne kształty w postaci sukcesów czy to w sprzedaży , relacjach czy innych sferach.

Co więcej, poziom szczęścia, radości czy ekstazy , miłości czy czegoś innego jest bezpośrednim rezultatem sposobu w jaki się komunikujemy sami ze sobą. Tak jak pisałem w innym artykule to nie sytuacje czy doświadczenia nasz kształtują tylko sposób w jaki je interpretujemy. To nie podły nastrój czy depresja nas złapała tylko sposób w jaki ją wytworzyliśmy , jesteśmy wyłącznymi producentami swojego życia koniec kropka.

Emocje nie przydarzają się nam , tworzymy je tak samo jak nasza rzeczywistość świat jest taki jak myślisz ze jest. Rzeczywistości nie zmienisz tylko możesz zmienić postrzeganie jej.

Tym co jest godne uwagi to tworzenie rezultatów? Jakie chcesz mieć rezultaty? Co Cię motywuje do tego aby osiągać najlepszy z możliwych rezultatów?

Zanim jednak zaczniesz je tworzyć musisz się zastanowić nad tym w jakiś sposób je tworzysz teraz ponieważ skoro nie otrzymujesz upragnionych rezultatów potrzebna jest zmiana. Zmiana która pozwoli Ci działać i mieć sile do upragnionych rezultatów.
Jakie strategie i działania przyczynią się do uzyskania efektu w postaci…….? Dokończ sam.
Jak zmienić swoje dotychczasowe działanie na takie które, będzie przynosiło mi lepsze korzyści?

SIŁA PŁYNIE Z WNĘTRZA A NIE Z ZASOBÓW ZEWNĘTRZNYCH.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1282
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2040
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 503
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2114
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska