Login lub e-mail Hasło   

Jak urządzić pokój dla ucznia

Dostęp do światła dziennego, dobra wentylacja, to cechy pomieszczenia do nauki. Miejsce, w którym uczeń będzie mógł spokojnie odrabiać lekcje to podstawowa potrzeba.
Wyświetlenia: 585 Zamieszczono 12/09/2014

Jeśli rozkład mieszkania pozwala idealnym rozwiązaniem będzie oddzielny pokój. Dobrym miejscem jest np. poddasze. Jego usytuowanie stanowi naturalną barierę akustyczną. W mieszkaniach jednokondygnacyjnych warto pokój ulokować w miejscu odległym od pokoju dziennego i kuchni. Najważniejsze jednak by zapewnić odpowiednią ilość światła czy powietrza. Ilość światła czy kolorystyka przekładają się bezpośrednio na rozwój dziecka.

farba tablicowa,tateta ścienna

Światło to zdrowie

Światło niezbędnie jest przy syntezie witaminy D. Jest ona odpowiedzialna za wzmocnienie kości przez co zapobiega krzywicy. Odpowiednie oświetlenie biurka zapobiec może natomiast problemom ze wzrokiem. Światło dzienne wpływa również na większą wydajności ucznia, zwiększa efektywność pracy – uczenia się. Jak pokazują badania większa ilość naturalnego światła w pokoju powoduje u tych dzieci nawet o 15% lepsze wyniki w testach niż dzieci, których pomieszczenia były słabo doświetlone. Równie ważna, jak światło jest naturalna wentylacja wnętrz. Teraz, kiedy alergia stała się chorobą społeczną, regularne wietrzenie pomieszczenia do nauki pomaga zminimalizować jej ryzyko u dziecka. Świeże powietrze poprawia także koncentrację oraz korzystnie wpływa na zdolności  poznawcze.

Kolorystyka

Równie ważna jest kolorystyka. Jasne pastelowe kolory pozytywnie wpływają na aktywność i samopoczucie. Warto użyć wiec jasnych tapet ściennych z nie rzucającymi się a przez to nie rozpraszającymi uwagę wzorami. Jeśli jest to pokój który na dłużej ma pełnić role pokoju dziecięcego, a później młodzieżowego warto pomyśleć o tapetach z włókna szklanego, które pozwalają na zmianę kolorystyki i odświeżenie wnętrza. Jest to możliwe dzięki temu że tego typu tapety są bardzo wytrzymałe mechanicznie działanie. Pozwala to na bezpieczne malowanie tych tapet. Mają one z jednej strony odpowiednią chłonność z drugiej ich skład gwarantuje dużą wytrzymałość materiałową

Meble

To kolejne bardzo ważne zadanie dotyczące wyposażenia pokoju dziecka - umeblowanie. Prze doborze mebli powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem, kolorystyką ale dużą uwagę należy zwrócić na funkcjonalność. Blat biurka by pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy powinien mieć nie mniej niż 120 cm. Dobrą inwestycja jest zakup mebli by „rosły” razem z dzieckiem. Takie regulowane meble pozwolą nam raz zaaranżować wnętrze, a więc oszczędzą czas. Do tego mogą zaoszczędzić znaczne wydatki domowego budżetu. Dzięki uniwersalnemu dopasowaniu się do rosnącego dziecka pozwolą cieszyć nasze dziecko swoją obecnością o wiele dużej.

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1239
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 909
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 642
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 823
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 575
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 971
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 799
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1123
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 444
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  12/09/2014

praktyczne myśli.PozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska