Login lub e-mail Hasło   

Kilka godzin wystarczy, by odnowić meble dziecięce

By odnowić pokój ucznia czy przedszkolaka nie trzeba ani szczególnych umiejętności ani wielkich nakładów.
Wyświetlenia: 1.089 Zamieszczono 22/09/2014

Zanim przystąpimy do odnawiania mebli trzeba wybrać odpowiednie produkty. Musimy mieć pewność, że farba, której użyjemy nie będzie emitować substancji, które mogłyby zaszkodzić dzieciom. Wszystkie produkty drewnoochronne użyte w pokoju dziecka powinny spełniać normy unijne. Do odnowienia mebli dziecięcych najlepiej wykorzystać szybkoschnące lakiery, lakierobejce lub emalie, które mają delikatny, nie drażniący zapach. Rodzaj wybranego produktu zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Lakiery podkreślają naturalny kolor drewna. Lakierobejce barwią powierzchnie podkreślając fakturę drewna, podkreślają widok słoi, nadają lekki połysk. Emalie natomiast zapewniają całkowite krycie. Nadjadają powierzchniom intensywny i jednolity kolor.

Przed renowacją mebli należy je najpierw przeszlifować papierem ściernym 100, usunąć pył. Przyspieszyć nasze majsterkowanie i to dość znacznie mogą produkty szybkoschnące. Zarówno farby, jak i lakiery. Produkty takie tzn. szybkoschnące nie dość, że zaoszczędzą czas to jeszcze są o wiele zdrowsze dla otoczenia. Są one tworzone na bazie wody, nie rozpuszczalnika. Będzie on suchy w dotyku po ok. 20 min, do tego ma jeszcze jedną wielką zaletę nie drażniący zapach.

Gdy już odnowimy meble dziecka warto czasem odświeżyć również nieco pokój. Ciekawym rozwiązaniem może być użycie modnej czy lubianej przez naszą pociechę fototapety. Tutaj mamy ogromny wybór wzorów i kolorów. Co więcej możemy także zindywidualizować wygląd takiej tapety na ściannę. Przesyłając zdjęcie możemy na niej mieć ulubione zwierzę niosce czy cokolwiek innego.

Wracając jednak do farb możliwe jest jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie. Farba tablicowa. Pozwala ona wyznaczony fragment pokoju pomalować ciemną farbą po której bez problemu można rysować kredą, jak po normalnej tablicy. Pozwoli to naszym pociechom szczególnie tym mniejszym, czy z zacięciem aorystycznym wyżyć się do woli bez uszczerbku dla naszych ścian.

Kolejną ciekawostką może być również farba o właściwościach magnetycznych. Pozwala ona na przypinanie do powierzchni nią pokrytą, jak do lodówki za pomocą magnesów rożnych rzeczy. Mogą to być np. prace naszych dzieci czym z pewnością sprawimy im wielką frajdę urządzając w pokoju na specjalnej ścianie mini wystawę ich prac.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1273
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 570
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 693
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 733
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 779
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 653
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 386
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 759
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska