JustPaste.it

Zamrażarka w domu cz. I

Prawdopodobnie mało kto na chwilę obecną nie posiada w domu takiego urządzania jak chłodziarka czyli popularna lodówka. Obecnie większość lodówek to chłodziarko-zamrażarki.

Prawdopodobnie mało kto na chwilę obecną nie posiada w domu takiego urządzania jak chłodziarka czyli popularna lodówka. Obecnie większość lodówek to chłodziarko-zamrażarki.

 

Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, bo w jednym urządzaniu możemy przechowywać świeże produkty wymagające niższej temperatury niż "pokojowa" (do nich można zaliczyć przykładowo masło, śmietanę czy szynkę), a także produkty, które chcemy zamrozić, aby móc przechowywać je dłużej bez obawy o to, że się zepsują.

Znacznie rzadziej można spotkać w domach samą tylko chłodziarkę bez zamrażalnika, chyba że decydujemy się także na osobny zakup zamrażarki. To, czy potrzebujemy osobnej zamrażarki zależy wyłącznie od naszych zwyczajów i wymagań, dlatego też sami powinniśmy zdecydować, czy jest to urządzanie niezbędne czy też nie. Jeśli uznamy, że go potrzebujemy, warto dobrze przemyśleć sprawę zakupu.

Jaką zamrażarkę kupić?

Do wyboru mamy bardzo różne zamrażarki zarówno pod względem wielkości, pojemności, producentów, zabudowy, wyposażenia i oczywiście ceny. Przede wszystkim na początek trzeba ustalić czy chcemy zamrażarkę skrzyniową czy szafkową. Jest to bardzo ważne, bowiem różnią się one od siebie pojemnością, wielkością i oczywiście wyglądem. Zamrażarka szafkowa swoim wyglądem przypomina lodówkę, czyli jest wąska i wysoka, posiada drzwi. Wewnątrz takiej zamrażarki znajdują się najczęściej plastikowe wysuwane pojemniki na mrożonki. Tak samo jak i w przypadku lodówki, na drzwiach zamrażarki szafkowej często przywieszone są balkoniki na drobniejsze mrożonki. Zamrażarka szafkowa ma również to do siebie, iż możemy wybrać wersję do zabudowy, podobnie jak w przypadku innych urządzeń AGD. Możemy także wybrać zamrażarkę podblatową, która jest mała.

Zamrażarki skrzyniowe, jak sama nazwa wskazuje, przypominają swoim wyglądem skrzynie. Są duże i niskie, najczęściej prostokątne, mają dużą pojemność, choć oczywiście znajdziemy także mniejsze wersje zamrażarek skrzyniowych. Zamrażarka tego typu otwierana jest od góry, gdzie ma specjalną pokrywę. W środku zamrażarki skrzyniowej znajduje się najczęściej jedna wielka komora oraz podwieszone kosze, do których wkłada się mrożonki. Zamrażarki skrzyniowe nie nadają się do zabudowy, o czym warto pamiętać, jeśli pozostałe wyposażenie kuchni chcemy mieć w zabudowie, a zamrażarkę też planujemy ustawić w kuchni. Choć blat takiej zamrażarki jest całkiem sporych rozmiarów, niestety nie będzie go można wykorzystać, jeśli będziemy codziennie korzystać z zamrażarki. Wówczas za każdym razem trzeba będzie zdejmować wszystkie przedmioty położone na blacie, co może stać się w końcu uciążliwe.

Gdzie postawić zamrażarkę?

Teoretycznie najlepszym miejscem dla takiego urządzania jest kuchnia, bo wówczas mamy dostępne pod ręką wszystkie potrzebne produkty w trakcie przygotowania potraw. O ile jednak lodówka rzeczywiście powinna znajdować się w kuchni, o tyle zamrażarka już może niekoniecznie. Jeśli mamy dużych rozmiarów kuchnię i możemy swobodnie zagospodarować dostępną przestrzeń to rzecz jasna warto i na zamrażarkę znaleźć jakiś kącik.

Gorzej wygląda sprawa, gdy kuchnia jest mała i naprawdę najpotrzebniejsze sprzęty ledwo się w niej mieszczą. W takiej sytuacji, zwłaszcza dużą zamrażarkę możemy ustawić w każdym innym pomieszczeniu, przykładowo w pralni czy suszarni (o ile posiadamy), gdzieś w korytarzu, po prostu tam, gdzie mamy miejsce. Wiele osób decyduje się nawet na to, aby dużą zamrażarkę postawić w garażu. Jest to dobry pomysł, jeśli posiadamy w kuchni chłodziarko-zamrażarkę i z dużej zamrażarki nie korzystamy często.

http://agdhome.pl/ - sklep agd, w którym znajdziesz wszystko do swojego domu!