Login lub e-mail Hasło   

Wyobraźnia czym jest

czyli najdoskonalsze narzędzie duchowe.
Wyświetlenia: 1.485 Zamieszczono 08/10/2014

 

 

Tak się złożyło, że miałam ostatnio obfity w spotkania czas. To co mnie zaskoczyło, bardzo nagminne dyskusje na temat Boga. To bardzo ciekawe zjawisko, tym bardziej że ci sami ludzie jednocześnie twierdząc „kocham boga” i niszczą przyrodę wraz ze zwierzętami a nawet najbliższą rodzinę... dziwna jakoś ta miłość i nie daje nic pożytecznego, chyba że wyprucie energetyczne.

 
Opierając się o Hermetyzm twierdzę, że :       :" świat jest mentalny "
 
Co to oznacza? Ni mniej ni więcej - Każda rzecz fizyczna, twór artystyczny czy sytuacja swój początek bierze z myśli.
I tu pojawia się znaczenie wyobraźni każdego człowieka. Jeszcze wielu ludzi nie jest świadomych tego, że cały proces twórczy tak na prawdę polega na wyobraźni i dopiero po tym etapie może nastąpić manifestacja w świecie fizycznym.
To czego nie zamanifestujemy z naszej wyobraźni pozostaje w formie energetycznej przy nas tak długo aż zdecydujemy czy te wzorce manifestujemy, czy usuwamy. Czasem trwa to nawet wiele wcieleń bo wszechświat jest nieskończenie cierpliwy.
I tak zapełniamy nasz osobisty świat zarówno tym, co nam służy jak i tym co nam szkodzi.
 
Tu objawia się nasza wolna wola, zdolność dokonywania wyborów i mądrość jak to się robi świadomie, bo nieświadome tak, czy tak dokonujemy różnych przypadkowych wyborów.
Dyskusje o tym czym lub kim Bóg jest lub nie jest w swej istocie są pozbawionym sensu bełkotem .. grą własnej wyobraźni na Jego temat, gdyż przebywając w światach materialnych nie mamy możliwości poznać GO.
Więcej pożytku wyniesiemy z doświadczania innego prawa :
"Jak na górze tak i na dole, jak na dole tak i na górze" oraz "Przyczyny i skutku"
Z tych doświadczeń mamy o wiele więcej pożytku i satysfakcji, tworząc mentalnie i używając wyobraźni swój własny świat, tak piękny jak sami wybierzemy.
Warto być świadomym prawdy "Nie ma Boga bez Boga" i przestać dzielić zapałkę na czworo w dyskusjach z góry skazanych na niepowodzenie.
Prawdziwa pokora, to świadomość, że ponad i wokół nas istnieje siła sprawcza, esencja życia, energia, duch,... czy jak to chcesz nazwać ... przekraczający nasze ludzkie pojmowanie
Kiedy nauczysz się korzystać z wyobraźni i zaczniesz tworzyć świadomie swój świat, stwierdzisz że ten prosty sposób twórczy daje efekty przez ludzi nieświadomych nazywany "cudem".
W moim rozumieniu cudem jest coś co się dzieje ... tylko jeszcze nie wiem jak ten proces powstał, nie mam jeszcze o tym wiedzy nie mówiąc o mądrości... a jednak się dzieje i temu zaprzeczyć trudno.
Tak więc kochani ćwiczmy naszą wyobraźnię ... budujmy katedry z chmur... i nie zapomnijmy zamanifestować tych marzeń ... no jeśli zmieniliśmy zdanie lub marzenie, to koniecznie wycofajmy własną energię, nie zaśmiecajmy swej przestrzeni energetycznej bublami i zbędnymi tworami .
I tak to jest
Hania, Wanda, Fateha, Gerlanda, Anillach, Shee

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1460
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1567
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1188
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2034
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2711
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2342
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 963
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2304
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 664
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1131
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 788
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1356
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Noemi*,  08/10/2014

Albert Einstein twierdził, że wyob­raźnia jest ważniej­sza od wie­dzy, po­nieważ wie­dza jest ograniczona.
Wyobraźnia ma rzeczywiście potężną moc. Wydaje mi się, że na początek warto nauczyć się rozpoznawać i znieść sprzeczność między pragnieniem a wyobraźnią. Wielu ludzi pokonuje wszelkie kłopoty, angażując własną, ukierunkowaną wyobraźnię, zachowując przy tym niezachwianą pewność, że nastąpi wszystko, cokolwiek ich uczuciom i wyobraźni wyda się prawdą.

@Noemi*: Kto to napisał? Miłe spotkanie... i ciekawy wpis w blogu autorki. (poniżej cytat) "Jest jak żyć" gdy człek oberwie "klaps" od Losu. Z sensem jest, tak sądzę, klaps w pupę noworodka...bo pobudza do życia. Ale zbyt częste nadstawianie pupy gdy człek już dorosły na klapsy to kiepski pomysł. Mądrzy Chińczycy twierdzą: "Najpierw odpoczywaj, później pracuj i nie rób tego odwrotnie". A tu w TV c ...  wyświetl więcej

  Noemi*,  09/10/2014

@Marcin Sznajder: Bo wodzisz Marcinie, walka z samym sobą to najtrudniejsza walka. Wtedy człowiek sam dla siebie staje się wrogiem. Nie jest łatwo wprowadzić nowe, kiedy stare trzyma się całkiem dobrze. Nie da się powiedzieć - ej, poczucie odpowiedzialności będziesz łaskawe jutro mnie opuścić? będę wdzięczna...a potem się urządzę po nowemu, tak jak lubię. Kształtowanie charakteru, modyfikacje własnych cech osobowych to jednak ciężka praca, a jak mawiała moja babcia "bez pracy niema kołaczy".

Cyt. Każda rzecz fizyczna, twór artystyczny czy sytuacja swój początek bierze z myśli.
---------
Z czyjej mysli powstal Giewont oraz dab bartek ?
---------
Cyt. Jak na górze tak i na dole, jak na dole tak i na górze
---------
Przy tej okazji Einstejn powiedzial:
"Jesli chcesz isc do gory, to nie idz w dol"
--------
Cyt. Albert Einstein ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska