Login lub e-mail Hasło   

Naród nam się wykrusza.

... , a rząd robi się coraz głupszy jakby
Wyświetlenia: 1.035 Zamieszczono 08/10/2014

... , a rząd robi się coraz głupszy jakby. Może zresztą to nie głupota, tylko zwykły cynizm obliczony na wzrost słupków popularności? W każdym razie tylko ktoś totalnie oderwany od rzeczywistości mógłby uwierzyć, że nowa polityka pro rodzinna i pomoc dla rodzin wielodzietnych zwiększy liczbę pracujących w kraju i zatrzyma odpływ Polaków do pracy za granicą. Nie tylko niestety do pracy, bo wielu z nich nie zamierza już nigdy wrócić.

Wygląda nawet na to, że rzeczywiste efekty tej polityki będą odwrotne w stosunku do zamierzonych. Liczba Polaków pracujących na emerytury, renty i zasiłki zamiast wzrosnąć zmaleje, wzrośnie natomiast liczba biorących zasiłki, którzy nigdzie z kraju wyjeżdżać nie będą.

Ci którzy wyjeżdżają, robią  to nie tylko dlatego, że szukają lepszych pieniędzy ale także lepszych perspektyw i większego szacunku. Jak jest z tym szacunkiem dla szukających pracy w Polsce mniej więcej wiadomo. Polacy wyjeżdżają więc i wszystko wskazuje na to, że będą to robili coraz częściej, że będzie ich coraz więcej.

Szacunek pracodawców dla młodych absolwentów lub osób po pięćdziesiątce szukających pracy jest niestety w Polsce dość słaby. Nikt nie bierze pod uwagę ich umiejętności ani doświadczenia tylko ilość zadań, które będą w stanie wykonać. Często, a właściwie nagminnie pracodawcy stopniowo zwalniają większość personelu przerzucając zadania tych zwolnionych na barki pozostałych, zmuszając ich do dłuższej pracy ale bez dodatkowego wynagrodzenia.

Tysiące urzędników, którzy niby zajmują się zatrudnieniem i polityką społeczną pozwalają na taki proceder. Albo są ślepi i głusi, albo zupełnie nie kumają bazy. Przecież oni żyją z podatków, które płacą zatrudnieni, powinno im zależeć na ilości zatrudnionych, powinni wymyślać jakieś normy nie pozwalające nadmiernie eksploatować pracowników.

Czy można się dziwić, że ludzie chcąc normalnie pracować i przy tym normalnie pożyć wyjeżdżają? Szacunek pracodawcy do pracownika przekłada się na szacunek człowieka do człowieka, który w Polsce staje się rzadkością. Bezczynność urzędników tej tendencji sprzyja, a politycy mają to gdzieś, bo żyją w innym, odrealnionym świecie.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1102
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 555
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  08/10/2014

Nie jesteśmy w UE i na swiecie jedynymi, którzy są dotknięci tym zjawiskiem. Nie jesteśmy też krajem, który jest w skrajnej sytuacji. Emigracja zarobkowa była, jest i będzie. Niczego tragicznego w tym nie widzę. W przeszłości (nie licząc socjalistycznej gospodarki) bywało znacznie gorzej. http://finanse.wp.pl/kat,10138(...)sc.html

  barkarz  (www),  09/10/2014

@Hamilton Starszy:
Wcale nie twierdzę, że już jest tragicznie, ale szkoda Polaków, którzy wyciekają z kraju. Czy po to państwo kształci młodych za pieniądze podatników, żeby ich potem nie szanować???
W wielu krajach kary za przetrzymywanie pracowników po godzinach są tak duże, że żaden pracodawca tego nie robi, a u nas ….Ech.

  Hamilton,  11/10/2014

@wodniak: W wielu krajach kary za przetrzymywanie pracowników po godzinach są tak duże, że żaden pracodawca tego nie robi, a u nas ….Ech.
http://www.jobland.pl/aktualno(...)79.html
http://hiperfizyka.pl/hiperfiz(...)ca-w-ue

  barkarz  (www),  12/10/2014

@Hamilton Starszy: Czemu mają służyć te przykłady? Działanie przestępców jest zwalczane przez rządy. W Polsce jednak są regiony,w których jeden duży pracodawca zastrasza ludzi, przekupuje urzędników i robi co chce.

  barkarz  (www),  11/10/2014

Wczoraj znajoma chciała się zatrudnić w hotelu jako pokojowa ale jej przeszło gdy zapoznała się z ofertą. Zaproponowano jej umowę zlecenie i 3 pln (słownie: trzy złote) za sprzątnięcie jednego pokoju przy jednej wolnej niedzieli w miesiącu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska