Login lub e-mail Hasło   

Jesienne zakupy do ogrodu

Po wakacyjnym leniuchowaniu czas zakasać rękawy i przygotować się na przyjście zimy. Oto kilka inwestycji, które pozwolą nam szybciej uporać się z jesiennymi pracami.
Wyświetlenia: 655 Zamieszczono 09/10/2014

Dni są coraz krótsze i zimniejsze, a pracy nie ubywa. Jesienią każda pomoc się przyda, również ze strony maszyn. Jeśli wakacje wydatki mocno nie nadgryzły naszych oszczędności, jest to dobry pomysł, aby nieco środków zainwestować w ogrodowych pomocników. Oto kilka propozycji.

Łuparka do drewna

Jeśli posiadamy kominek, jesień to ostatni dzwonek na to, by zdobyć odpowiednie drewno na opał. Zazwyczaj dostarczane jest ono w postaci pieńków, które należy rozłupać. Dobra siekiera, krzepkie dłonie oraz kilka pogodnych dni powinny wystarczyć, by spreparować odpowiednie polana do kominka. Niestety, brak choć jednego z wymienionych powyżej elementów tej układanki, prowadzi do fiaska, w postaci niedoboru drewna. Dlatego warto zakupić łuparkę do drewna. Dzięki niej szybko i bez większego wysiłku zdobędziemy opał na zimę.

Ogrzewanie

Nie posiadając kominka, wczesną jesienią, mimo świecącego słońca na niebie, często stajemy przed nie lada dylematem: grzać w piecu czy jeszcze nie grzać? Zawsze jest tak, że zanim odpowiemy na to pytanie twierdząco, minie kilka dni, podczas których w naszym mieszkaniu odczuwamy chłód. By uniknąć zarówno zimna, jak i niepotrzebnych dylematów, warto zaopatrzyć się w tani, mobilny grzejnik elektryczny, przy pomocy którego spokojnie dogrzejemy nasze wnętrza. Do dodatkowego ogrzewania domu posłużyć nam może zarówno różnej maści termowentylatory, grzejniki kwarcowe, olejowe czy konwektory. Wybór spory, a koszty takiego rozwiązania naprawdę niewielkie, za to komfort cieplny gwarantowany.

Odkurzacz do liści

Jesień to oczywiście czas więdnięcia i opadu liści. Liście na bieżąco trzeba sprzątać – zarówno z chodników, jak i trawników (nie ma nic dla nich gorszego, niż gnijące, ograniczające dostęp tlenu liście). Praca ta w pewnym okresie należy do codzienności. Nie należy ona do najprzyjemniejszych. Aby szybciej radzić sobie z liściastym dywanem, można zakupić specjalny odkurzacz do liści, dzięki któremu sprzątanie idzie szybko i w miarę wygodnie. Tych, którzy posiadają własny kompostownik, z pewnością ucieszy funkcja rozdrabniania liści. Na marginesie można wspomnieć o rozdrabniarkach gałęzi, która również przyda się do produkcji kompostu, a o zakupie której, też można pomyśleć.

Podobne artykuły


27
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1912
46
komentarze: 56 | wyświetlenia: 34191
38
komentarze: 31 | wyświetlenia: 3430
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4834
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6688
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 9122
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6332
30
komentarze: 16 | wyświetlenia: 4673
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10254
29
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3812
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 69247
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21817
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1807
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska