Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Pewnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że język angielski to "język świata". Zaraz po mandaryńskim to najczęściej używany język.
Wyświetlenia: 3.427 Zamieszczono 09/10/2014

nauka języka angielskiego Dlatego trudno jest znaleźć kraj, w którym nauka angielskiego nie jest normą. dlatego trudno jest znaleźć kraj, w którym nauka angielskiego nie jest normą. Pewnie niektórzy uważają, że jego znajomość wcale nie jest im do niczego potrzebna. Jednak korzyści płynące ze znajomości właśnie tego języka są znaczące i z pewnością trudno je zlekceważyć. Nauka języka angielskiego poszerzy Twoją wiedzę o otaczającym świecie i kulturze, pozwoli zagraniczne podróże, a także zwiększy szanse na znalezienie wymarzonej pracy, nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Jakie są więc najważniejsze korzyści płynące z nauki języka angielskiego?

Własna satysfakcja i rozwój ze znajomości języka obcego

Nauka języka angielskiego to dla niejednego ciekawe wyzwanie. Uczymy się myślenia w zupełnie nowy, inny niż dotychczas sposób. Poznajemy sposób życia i wartości innych ludzi, ich poglądy, tradycje i odmienną kuchnię. Z większą łatwością nawiążesz nowe znajomości z obcokrajowcami, będziesz korespondować z ludźmi z całego świata, łatwo znajdziesz ciekawe wiadomości na angielskich stronach internetowych. Bez problemu zrozumiesz w końcu teksty swoich ulubionych piosenek, a filmy bez polskich napisów, czy lektora nie sprawią Ci problemu. Obcojęzyczne książki, czasopisma i inne materiały niedostępne w naszym języku nie będą Ci obojętne. Dzięki nim poszerzysz swoją wiedzę na temat interesujących Cię zagadnień zawodowych, czy prywatnych. Będziesz miał większe możliwości zdobycia nowej wiedzy niż osoby znające tylko język polski.

Nauka języka angielskiego to świetne ćwiczenie intelektualne. Niezależnie od wieku przynosi ona ogromne korzyści. Ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, ułatwia obycie kulturowe, a także pozwala spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Jeśli nauczysz się angielskiego nabierzesz pewności siebie, a także zyskasz własną satysfakcję, że udało Ci się to o czym marzy niejeden.

Znajomość języka angielskiego to możliwość lepszej pracy

Język angielski to język dyplomacji i biznesu. Posługiwanie się nim otwiera wiele możliwości. Wiele firm i przedsiębiorstw poszukuje pracowników z biegłą znajomością języka angielskiego, aby móc kontaktować się z zagranicznymi kontrahentami, otwierać zagraniczne filie, podążać za najnowszymi trendami, a także komunikować się z konkurencją. Osoby biegle znające angielski zatrudniani są w dużych firmach jako negocjatorzy, tłumacze, konsultanci oraz łącznicy z głównym oddziałem firmy. Jeśli marzy Ci się międzynarodowa kariera, nauka języka angielskiego jest pierwszym z kroków, który musisz wykonać w tym kierunku. W każdej większej, renomowanej firmie znajomość języka angielskiego to podstawa.

Szersze postrzeganie świata dzięki językom obcym

Nauka języka angielskiego ułatwia zrozumienie różnorodności świata. Dzięki temu stajemy się tolerancyjni dla innych. Lepiej rozumiemy różnice kulturowe. Nauka języka angielskiego to także nauka negocjowania i rozwiązywania problemów przydatna zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Nauka angielskiego otwiera bramy do zasobów wiedzy różnych źródeł. Wiele naukowych publikacji, książek i czasopism dostępnych jest tylko w języku angielskim.

Znajomość języka angielskiego to nieograniczone możliwości podróżowania

Język angielski to oficjalny język urzędowy w ponad 50 krajach na całym świecie. W wielu pozostałych bez problemu można się w nim porozumiewać. Aż około 1/3 całej naszej populacji zna język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Dlatego znając ten język będziesz mógł podróżować niemal po całym świecie. Bez problemu znajdziesz daną ulicę, porozumiesz się na lotnisku, w hotelu, czy restauracji.

Znajomość języka angielskiego to niezwykle ważna i przydatna umiejętność nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Nauka tego języka niesie za sobą wiele korzyści, dlatego jeśli zastanawiasz się czy warto rozpocząć naukę, gwarantujemy, że nie będziesz tego żałować i będzie to jedna z najtrafniejszych decyzji w Twoim życiu.

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1060
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1000
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 881
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 447
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 977
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1575
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 507
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142776
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 244966
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114058
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122840
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Trafne argumenty przedstawiające szereg korzyści płynących z nauki języka angielskiego. Uważam, że obecnie ludzie chcą się uczyć angielskiego, żeby móc bez problemów porozumiewać się za granicą podczas swoich wakacji i wycieczek. Drugim powodem są wymagania zawodowe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska