Login lub e-mail Hasło   

3 elementy skutecznego odchudzania

Nadchodzi zima i wiele z nas chce utrzymać dobrą formę. Przede wszystkim skupiamy się na dobrym wyglądzie więc najwięcej z naszych działań ma na celu utrzymanie pożądanej figury...
Wyświetlenia: 389 Zamieszczono 23/10/2014

Nadchodzi zima i wiele z nas chce utrzymać dobrą formę. Przede wszystkim skupiamy się na dobrym wyglądzie więc najwięcej z naszych działań ma na celu utrzymanie pożądanej figury. Jednak samo odchudzanie nie opiera się jedynie na diecie.

Pear On A DietPierwszym elementem utrzymywania figury jest odpowiedni program ćwiczeń. Przede wszystkim powinniśmy dostosować typ aktywności fizycznej do partii ciała, które chcemy utrzymać w formie. Należy wziąć pod uwagę naszą kondycję jak i stan zdrowotny. Przykładowo skupiając się na mięśniach brzucha większość ludzi wybiera aerobiczną szóstkę Weidera. Jednak tego typu wysiłek fizyczny nie jest wskazany dla osób z bólami kręgosłupa. Wykonywanie tych ćwiczeń może zbytnio nadwyrężyć kręgosłup. Z tego typu problemami może mieć styczność każdy, który nie dobierze odpowiednich ćwiczeń do swojej kondycji i stanu zdrowia.

Kolejnym elementem odchudzania jest odpowiednia dieta. Dążąc do odpowiedniej sylwetki powinniśmy wyeliminować część produktów wysokokalorycznych i mocno przetworzonych. Opieranie swojego żywienia o gotowe produkty ogranicza ilość witamin i minerałów jakie spożywamy. Warto oprzeć swój jadłospis o produkty o wysokiej zawartości błonnika i oczywiście dużą ilość warzyw i owoców. Dodatkowo warto urozmaicić produkty białkowe i oprócz mięsa spożywać także orzechy czy ryby. Warto też zauważyć, że te drugie dostarczają wiele mikroelentów takich jak selen czy potas, a w przypadku ryb morskich uzupełniamy także jod, który wspomaga tarczycę. Dlatego odpowiednio dobrana dieta pozwala nie tylko na zmniejszenie wagi ale także wspomaga funkcjonowanie organizmu.

Ostatnim elementem składającym się na odchudzanie jest endermologia. Ten termin jest znany niewielu jednak służy jako dodatkowa pomoc w przypadku tkanki tłuszczowej na którą nie działa dieta czy ćwiczenia. Jest to zabieg polegający na rozbijaniu skumulowanych komórek tłuszczowych. Dzięki temu można je rozdzielić i o wiele prościej spalić podczas ćwiczeń. Tego typu zabiegi opierają się na specjalistycznym masażu i dodatkowo modelują sylwetkę. Jest to idealne uzupełnienie elementów takich jak odpowiednia dieta oraz ćwiczenia.

Jak widać skuteczne odchudzanie składa się z większej ilości elementów niż można przypuszczać. Skupianie się na tylko jednym z nich z pewnością nie przyniesie pożądanych, długofalowych efektów. Dlatego łączenie diety, ćwiczeń i endermologii jest tak kluczowe dla procesu skutecznego odchudzania.

Źródło: http://cashmire.pl/kosmetologia/endermologia/

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1481
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1587
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1208
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2043
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2927
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2422
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1539
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 983
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 802
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 534
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2322
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1659
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 680
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska