Login lub e-mail Hasło   

Proste sposoby na bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa należą do bardzo dokuczliwych. Potrafią zakłócić codziennie funkcjonowanie każdego człowieka. Zazwyczaj dochodzi do nich w bardzo podobny sposób.
Wyświetlenia: 482 Zamieszczono 04/11/2014

Gwałtowny ruch, a po nim przeszywający ból pleców, który jest nie do zniesienia. Przykładem może być zapalenie korzonków, przestawienie się kręgu lub nawet wypadnięcie dysku. Niżej zostaną zamieszczone proste sposoby na to, jak poradzić sobie takim problemem.

Skorzystanie z masażów pleców.

Tego typu zabieg będzie na pewno pomocny w pozbyciu się nieprzyjemnych dolegliwość. Być może koniecznie będzie przeprowadzenie go w sposób kilkukrotny, aby ból został wyeliminowany w stu procentach. Najlepszy w tym przypadku jest masaż relaksacyjny. Powinien być przeprowadzony delikatnie i polegać na rozcieraniu pleców po obu stronach okrężnymi ruchami. Należy wystrzegać się mocnego uciskania i ugniatania kręgów. Wykorzystać można specjalne przeznaczone do tego celu żele przeciwbólowe, które wykorzystuje się przy masażach.

masaż pleców

Naświetlanie lampami

Kolejne bardzo dobre działania jakim warto się poddać. Terapia światłem podczerwonym jest w stanie uśmierzyć nie tylko wszystkie bóle pleców, ale także dyskopatie i zapalenie korzonków z RZS włącznie. Kurację można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednią lampę. Na rynku dostępnych jest wiele pasujących produktów np. lampa Zest Medolight, Bioptron lub Sollux. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tego w gabinecie fizjoterapeutycznym. Ceny zaczynają się od 10zł.

Prawidłowa postawa ciała

Pod żadnym pozorem nie powinno pomijać się tego punktu. Najbardziej korzystna dla kręgosłupa jest pozycja w pełni wyprostowana, z wypchniętą piersią do przodu i wciągniętym brzuchem. Zaletą jest odciążenie kręgosłupa oraz zmniejszenie wrażliwości na jego bóle. Dojść może do sytuacji, kiedy dolegliwości ze strony pleców uniemożliwią wyprostowanie się. Należy wtedy leżeć na wznak w ciągu dnia najczęściej jak to jest możliwe.

Poduszka ortopedyczna

Działanie lecznicze poduszek ortopedycznych jest wręcz nieocenione. Właściwie dobrana do potrzeb potrafi przynieść bardzo szybko ulgę i znacząco poprawić jakość snu. Należy pamiętać o jej właściwym dopasowaniu, ponieważ w przeciwnym wypadku efekt działania będzie zupełnie odwrotny.

wygląd poduszki ortopedycznej

Typ produktu wybiera się m.in. w zależności od tego, w jakiej pozycji odbywa się sen. Inna będzie dla pozycji bocznej, a jeszcze odmienna w przypadku spania na brzuchu oraz plecach. Do nawet najlepiej dopasowanej poduszki ciało musi się przyzwyczaić. Proces adaptacji trwa od 2 do 14 dni.

Tabletki przeciwbólowe

Sięganie po nie z pewnością załagodzi ból. Najbezpieczniejszym wyborem będzie te, które w swoim składzie zawierają paracetamol - np. łatwo dostępny Apap, po którym także można prowadzić pojazd. Nie można przekroczyć dawki 4g na dobę. Od tych leków powinno się zaczynać. Dopiero, kiedy nie przyniosą ulgi można sięgać po coś z ibuprofenem, naproksenem, ketoprefenem lub kwasem acetylosalicylowym.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1587
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 910
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1180
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 746
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 583
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 729
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 991
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska