Login lub e-mail Hasło   

Windykacja Bezpośrednia , Twarda egzekucja

Skuteczność czynności windykacyjnych podejmowanych przez firmy z sektora finansowego pozostawia sobie dużo do życzenia.
Wyświetlenia: 928 Zamieszczono 19/11/2014

Obecnie windykacja nie jest prostym zagadnieniem. Skuteczność czynności windykacyjnych podejmowanych przez firmy z sektora finansowego pozostawia sobie dużo do życzenia.

Przekłamane dane statystyczne jakimi dysponują duże korporacje wprowadzają chaos na rynku obrotu wierzytelnościami.

                Najgorszym czynnikiem podkopującym rzetelność działań windykatorów terenowych, jest zaobserwowana przez moich pracowników tendencja do powstawania wielu małych podmiotów, świadczących usługi windykacji bezpośredniej. Nie wszystkie, ale duża część ogłoszeń dostępnych w sieci jest zamieszczana przez owe małe podmioty. Muszę podkreślić że pobierają zaliczki od zleceniodawców, następnie nie wywiązując się z przyjętego zlecenia i traci się z nimi kontakt.

W kilku ostatnich tygodniach zostałem telefonicznie poinformowany o wielu takich przypadkach. Prowadząc działania detyktywistyczne, doszedłem do wniosków że małe firmy działające w różnych branżach, posiadające dużo zobowiązań, chwytają się branży obrotu wierzytelnościami aby w krótkim czasie, bez większego wysiłku pobrać zaliczkę za działania terenowe, oferując skuteczną windykację. Bazują na naiwności, zaufaniu ludzi szukających pomocy w egzekucji należnych pieniędzy.

Biorąc pod uwagę fakt ciągłego wzrostu zadłużenia Polaków, rynek wierzytelności bez przerwy się powiększa, analogicznie do potrzeb rynku powstaje dużo jednoosobowych firm windykacyjnych. Nie mają one pojęcia jak skutecznie dochodzić roszczeń, w jaki sposób przeprowadzić  skuteczną windykację bezpośrednią. Nie znają procedur pozwalających współpracować z komornikiem sądowym, komornikiem skarbowym, prokuraturą czy policją. Nie będę ukrywał że jest wiele instrumentów. Których należy użyć pod czas działań windykacyjnych.

                Consulting Sati którą reprezentuję jest kilkuosobową firmą z branży obrotu wierzytelnościami.

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6613
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21466
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18034
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22521
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23095
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22760
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21592
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19237
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4799
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10813
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska