Login lub e-mail Hasło   

Klimat górskiego domu w twoim mieście.

Wracając z wakacji czasami trudno jest nam się rozstać z nowym miejscem.
Wyświetlenia: 520 Zamieszczono 24/11/2014

Wracając z wakacji czasami trudno jest nam się rozstać z nowym miejscem. Kochając góry chcielibyśmy zachować tamten czar na dłużej. Dobrym sposobem na to mogą być domy drewniane, tak wszechobecne w górskim krajobrazie. Już od dawna wiadomo, że naturalne rozwiązania są najlepsze. Na tej zasadzie są projektowane nowoczesne domy. Powszechnie stosuje się właśnie drewno w konstrukcji. Ma ono wartość, na której naprawdę nam zależy, czyli solidność i trwałość na lata. Jest to dom nie tylko przytulny, ale i przyjazny środowisku.

Jak zaprojektować dom?

Budowa domu to dla wielu wieloletnie zmaganie się z pragnieniami, oczekiwaniami i dość sporymi wydatkami. Warto podkreślić, że nowoczesne domy są na każdą kieszeń. Wszystko zależy od naszych wizji. Wiele firm zgadza się na stawianie domów z marzeń, planów klientów lub współpracują z profesjonalnymi biurami projektowymi, które urzeczywistnią nasze myśli. Najpierw warto się zastanowić, czego tak naprawdę oczekujemy? Planując budowę należy uwzględnić kilka ważnych aspektów. Od 2021 roku wejdzie przepis, który nakazywał będzie przyjazny stosunek do środowiska. Trzeba to wziąć pod uwagę. Przyszłość budownictwa to energooszczędne rozwiązania. Każde pomieszczenie powinno mieć regulację temperatury, która pozwoli na mniejsze zużycie prądu. Coraz popularniejsze z tego powodu są źródła energii, jak lampy solarne. Oszczędzaniu pomogą nam również duże okna, zwrócone w stronę słońca. Jest to swojego rodzaju naturalne ciepło, zdobyte dzięki bardzo dużemu przeszkleniu. Warto pomyśleć o zwartej, mniejszej budowie domu, która pomoże zatrzymać ciepło w domu. Nie można przesadzać ze styropianową izolacja. Warto pamiętać, że już około 20 cm. uchroni nas przed zimnem. Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest rekuperacja ciepła, polega ona na tym, że wysoka temperatura powietrza wewnątrz ogrzewa również wodę. Energia krąży, bez niepotrzebnej straty.

Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach nie tylko ładny wygląd domu się liczy. Oszczędność energii to plus zarówno dla nas, jak i przyrody. Dzięki przemyślanej konstrukcji domu oraz naturalnym materiałom budowlanym można obniżyć rachunki i działać korzystnie na rzecz środowiska, przez odnawialne źródła ciepła.

Źródło: http://www.altbud-domy.pl/.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1467
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1578
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2039
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1199
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2803
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2407
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1135
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1435
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 793
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 969
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2315
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 525
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska