Login lub e-mail Hasło   

Radość dzielenia się. Dlaczego warto pomagać?

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.A.A.Milne
Wyświetlenia: 3.335 Zamieszczono 24/11/2014

W dzisiejszych czasach ludzie zapominają o bezinteresownym pomaganiu innym. Nie potrafią dostrzec korzyści płynących z bycia dobry dla drugiego człowieka. Korzyści te jednak istnieją i mogą pomoc nam samym bardziej cieszyć się z życia.

Po pierwsze: Czujesz satysfakcje

Pomagając innym, sprawiając im radość ty sam czujesz się spełniony. Masz świadomość, że zrobiłeś coś ważnego, istotnego dla drugiego człowieka. Czujesz, że twój czas i wysiłek nie został zmarnowany. Dostajesz nagrodę w postaci uśmiechu czy zwykłego „dziękuje”, które w tym jednym, szczególnym przypadku znaczą więcej niż cokolwiek innego.

Po drugie: To zawsze do Ciebie wraca

Pamiętaj, że pomagając innym, okazane przez Ciebie dobro, zawsze do Ciebie wraca. Może w innej postaci, może od kogoś innego, może nawet po paru latach od momentu wyciagnięcia pomocnej ręki do drugiej osoby. Jednak wróci i to ze zdwojona siłą.  Dlatego też nigdy nie dajesz niczego od siebie tak naprawdę za darmo, zawsze pojawią się później dla Ciebie jakieś korzyści.

Po trzecie: Zmienia się twój pogląd na świat

Okazując dobro, przebywając z drugim człowiekiem, który potrzebuje pomocy, zaczynasz zauważać jego problemy. Powoduje to pewną refleksje w Tobie i widzisz, że Twoje problemy w pracy czy w życiu prywatnym stają się mniejsze, zauważasz więcej możliwości ich rozwiązania. Oderwałeś się też na chwile od szarej codzienności, zaczynasz zauważać kolory, kolory płynące z dobra.

Po czwarte: Wywołujesz efekt motyla

Pomagając innym oraz mówiąc o tym swoim najbliższym, opowiadając jak ogromną sprawia Ci to satysfakcje, wywołujesz w nich potrzebę podążania twoimi śladami. W tym momencie właśnie wywołujesz efekt motyla. Sprawiasz, że inni ludzie też zaczną pomagać, podajesz dalej dobrą energie, pomagasz w ten sposób pośrednio też ludziom, którym pomogły osoby zainspirowane Tobą.  Widzisz jak wiele dobra potrafi ofiarować jedna osoba.

Po piąte: Poznajesz nowych ludzi

Pomagając innym w czasie różnych akcji czy wolontariacie poznajesz nowe osoby. Być może poznasz w takim miejscu swojego nowego przyjaciela, partnera a może akurat powiększysz swoje kontakty zawodowe. Osoby działające na rzeczy innych to osoby otwarte na nowe znajomości, pozytywnie nastawione do życia. Czyż nie fajnie byłoby mieć takich przyjaciół w swoim otoczeniu?

Po szóste: Po prostu pomagaj!

Pomagając innym zyskujesz dużo więcej niż siedząc w fotelu i nie robiąc nic. Warto dać trochę radości ludziom, którzy mają jej mniej niż Ty.

 Autor: Monika Pikor

Zainteresowany pomocą zapraszamy do włączenia do akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka św. Ludwiki w Krakowie organizowanej przez Cognity.

Chcesz wiedzieć jak pomoc wejdź TUTAJ.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1273
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 570
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 693
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 732
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 779
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 653
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 386
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Dodał do zasobów: cognity_szkolenia
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska