Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego nie chodzę do kościoła?

Są to moje przemyślenia, które dzisiaj napisałem na moim blogu. Zapraszam.Link do bloga: http://szaku.blogspot.com
Wyświetlenia: 1.508 Zamieszczono 28/11/2014

Temat kościoła katolickiego w naszym kraju szczególnie jest bardzo utrudniony, więc miejmy to za sobą.
   Tak jak każdy przyjąłem jako niemowlak chrzest, następnie zmuszano mnie chodzić do kościoła i jakoś specjalnie nie protestowałem, bo przyznam że było to interesujące doświadczenie. Do tego poznałem ciekawych ludzi z tych środowisk, bo dwukrotnie byłem na koloniach organizowanych z kościoła. Śpiewanie pieśni i cała ta wspólnota jest jak najbardziej w porządku i są tam wspaniali ludzi, a nawet księża, którzy są inteligentnymi osobami, którzy wiedzą jak wspomóc innych radą. Myślę, że spokojnie można znaleźć tam wiele pozytywów odnośnie jedności ludzi. Niestety z obserwacji moich wynika, że w praktyce jest to mały odsetek ludzi.
   Kiedyś kolega podsunął mi fajną myśl odnośnie kościoła katolickiego, którą absolutnie popieram. Mianowicie jest to taki fastfood duchowy. Tak, aby się najeść mi mieć spokój na jakiś czas, nie martwić się jakością tego co się wchłonęło.
   Przede wszystkim już jako młody dzieciak zauważyłem pewną nieścisłość w toku myślenia "naszej"(niżej wyjaśnię czemu w cudzysłowie) religii, a dokładnie o to, że tylko katolicy mają rację, a reszta się myli. To nie dawało mi nigdy spokoju, bo przecież logicznym wydawało by się, że gdybym urodził się w dajmy na to Indiach, moja religia mogłaby być zupełnie inna, bo pod wpływem rodziców i środowiska ludzi wśród, których bym się obracał, siłom rzeczy zaakceptowałbym tą religię. Ludzie tak już mają, taki stadny zapęd, aby nie wybijać się z tłumu i iść z prądem. Tylko czego to jest zasługa? Jak człowiek myśli samodzielnie to zauważa takie właśnie nieścisłości.
 Przejdźmy do konkretów, czyli to co nie podoba mi się w kościele katolickim. Oczywistym faktem dla wprawnego obserwatora jest to swoista instytucja, prowadzi swoją działalność jak jakaś firma, tutaj pogrzeb, tam chrzest, jakiś ślub, do tego darowizny na rozwój parafii, masa relikwii czy wizerunków świętych. No trzeba być ślepym, aby twierdzić inaczej i próbować jakoś to wyjaśniać. Do tego taki kościół ma swoje struktury i idzie procent do głównej siedziby, czyli Watykanu. Tutaj wszystko w porządku, bo nie ma przymusu, problemem jest, że taka instytucja ma specjalne warunki w naszym kraju i nie płaci podatków. To i tak jest pikuś do tego do czego zmierzam. Daruję sobie historie o księżach pedofilach, bo nie ma sensu używać tego argumentu. Moje zdanie jest takie, że ksiądz powinien mieć żonę i dzieci, więc tutaj inne odłamy chrześcijańskie zdecydowanie plusują w moich oczach (zresztą jestem całkiem za takimi protestantami, baptystami i innymi), więc na tym ten temat zakończmy.
   Przejdźmy do Biblii. Czytałem wyrywkowo i zamierzam zebrać się w końcu, aby od deski do deski przeczytać. Natomiast mogę stwierdzić, że o ile inne kościoły chrześcijańskie postępują z grubsza w zgodzie z Pismem Świętym to kk robi sobie z nim co chce i perfidnie wykorzystuje do swoich celów. Nauki Jezusa nijak się mają do bogactwa i wpływów Watykanu, a zmiany, cenzury i ogłaszanie innych Ewangelii apokryfami nie przysporzą im w moich oczach szacunku i zaufania. Powiedzmy to jasno, działania kościoła katolickiego szkodzą prawdzie i fałszują historię. Sama historia ich też nie jest zbyt chlubna, dajmy na to wyprawy krzyżowe (https://www.youtube.com/watch?v=rtIx8HeDtWc), które opiewają w okrucieństwo i mordowanie niewinnych ludzi, którzy byli nawet chrześcijanami. Nawoływano wojaków, aby w imię zbawienia przez Boga mordowali i nawracali ostrzem innowierców. Tak się niesie dobrą nowinę? Nie sądzę, bo Jezus Chrystus (tak naprawdę Isus, bo jego imię zostało celowo przekręcone) czego innego uczył.
   Jak już jesteśmy przy temacie to nawiążę kwestię czemu uważam, że wiara chrześcijańska nie jest naszą. Kolejną wielką manipulacją i zakłamaniem Watykanu była historia odnośnie naszego pochodzenia. Mianowicie przedstawiono to tak, że żyli sobie jakieś ciemaki w lepiankach, co się nie potrafili wysłowić, już nie mówiąc o piśmie. Porozpraszani byli i żyli jak dzikusy, aż się zjawił łaskawy i wspaniały kościół katolicki. Nagle nastał rozkwit, a wszystkich zjednoczono i było w skrócie mega wypas.
   Przed 966 rokiem Słowianie byli zjednoczeni i byli to bardzo dumny i wspaniały lud z gigantyczną historia. Pismo było znane, osadnictwo na wysokim poziomie, a wiara była bliska naturze i respektowała prawa kosmosu. Byliśmy dziećmi bogów o których wiele religii wspomina jako synach słonecznych, czy przybyszach z nieba. (Więcej informacji w tym temacie znajdziecie w materiałach uzupełniających pod tym wpisem)
   Tutaj wspomnę o kosmitach w kontekście historii człowieka i starożytnych pism. W Biblii mamy wiele opisów, które pasują do współczesnych czasów, dajmy na to Ewa powstała z żebra Adama, więc mogło to być klonowanie, które aktualnie u nas się rozwija, bo naukowcy potrafią wyhodować żywe organy. Innym ciekawym przykładem jest zniszczenie Sodomy i Godomy, które można porównać do użycia bomby atomowej. Jeszcze ciekawszym opisem jest Księga Hioba w Starym Testamencie, gdzie był zakład Boga z Szatanem, ostatecznie Hiob wykazał się lojalnością i został zabrany przez Boga do swojego domu, czyli mógł go zabrać do siebie na statek i swoją planetę? To są teorie, ale bardzo wiarygodne ze względu, że na temat kosmitów nawet w kontekście samej Biblii natykamy się również na malowidłach z średniowiecza, już nie mówiąc o innych księgach jak Wedy Słowiańsko-Aryjskie, Summeryjskie Pisma, Egipskie hieroglify, Mezopotamskie płaskorzeźby i wiele innych.

Dodajmy do tego przeróżne konstrukcje takie jak Piramidy, Stonehenge, zatopione miasta. Dzisiaj inżynierowie nie są wstanie przesuwać takich gigantycznych głazów, wiele wskazuje też na używanie laserów i innych nie znanych nam technologii. Ci co interesują się tematem na pewno mają swoje wnioski.
   Wracając do tematu, ciekawe ile informacji na ten temat posiada Watykan w swoich tajnych archiwach. Czemu tak prawda jest przed nami skrywana i czemu tyle nie wiemy? Mam podejrzenia takie, że sprowadzono nas do roli niewolników. Jezus przybył zbawiać lud Izraela, nigdzie nie było słowa o tym, że dobrą nowinę należy nieść do Słowian. Mało tego w zakazanej Ewangelii św. Andrzeja jest podobno odpowiedź Jezusa na pytanie, gdzie apostołowie mają nieść Słowo Boże. Chrystus rzekł, że na północ nie trzeba zanosić dobrej nowiny, bo oni nie znali występków Izraela i nie mieli brzemienia grzechu. Na tą chwilę nie potwierdzę tego, ale jeżeli to prawda to śmiało można wynieść wniosek, że zostajemy wykorzystani przez Żydów do osiągnięcia ich celów. W końcu to oni są ludem wybranym, a reszta to goje (jak zwierzęta), więc nawet trzeba ich wykorzystać o czym jasno pisze w Talmudzie.
   Jak tak czytacie o tych kosmitach i o tym, że wiara chrześcijańska nie jest nasza to zapewne zastanawiacie się w co ten człowiek (autor tekstu, czyli ja) wierzy. Otóż prawda jaka jest we mnie i na nią się otwieram, mówi mi że wszyscy jesteśmy jednością ze wszechświatem. Używamy mikroskopu, aby obserwować bakterie, atomy i ten cały mikro świat, a do obserwacji gwiazd i planet używamy teleskopu. Chcę przez to powiedzieć, że mamy swój punkt widzenia ograniczony jeżeli skupimy się na tym co nasze oko odbiera. Inne istoty na tej planecie na przykład mrówki inaczej widzą ten świat. Mam na myśli, że wszechświat to żyjąca istota, a w nas samych też jest jest wszechświat. O tym chociażby mówi nauka o fraktalach czy święta geometria i kwiat życia. Pismo Święte, Wedy, mity, tablice Sumeryjskie, hieroglify czy płaskorzeźby są pomocą dla nas do poznania kim jesteśmy. Jedne nauki są dobre inne złe, przekazywały je istoty, które żyły dłużej i wiedziały więcej, a może tylko chcieli nas wykorzystać i dalej wykorzystują (illuminaci, reptilianie itd.)? Mało wiemy o tym świecie, a Watykan nie pomaga w poznaniu prawdy i dlatego zdecydowałem się na nie uczestniczenie w tej farsie. Wszystko czego nam potrzeba mamy w sobie i o ile religie są pokojowe to w porządku, a taką na pewno nie jest kościoła katolickiego.
   Mogę się mylić w tym co tutaj piszę, ale to są moje przemyślenia i obserwacje. Jak pisałem nie twierdzę, że absolutnie kościół jest zły, zwłaszcza inne odłamy chrześcijańskie są bardzo dobre i nie szkodzące w takim stopniu jak kk. Jest masa teorii spiskowych, trucie papieży, powiązania z NWO, zakłamania, zdobywanie informacji przez spowiedź i setki rzeczy z którymi można się zapoznać. Do tego mistyka, okultyzmy i sekciarstwo pod każdą postacią. Coś zdecydowanie jest na rzeczy.
   Na koniec podam kilka ciekawych stron, które mogą rozwinąć temat kościoła, kosmitów i Słowian. Nie dajmy się zmanipulować i iść za fałszywym pasterzem, bo nie dość, że rząd nas oszukuje to jeszcze religia chce nami rządzić, a o to tutaj nie chodzi. Wiara jest ważna, a religia tworzy podziały i niezgodę na świecie. Kiedy się tego nauczymy?


Materiały uzupełniające:
- http://www.zbawienie.com/ - Chrześcijańska strona, która negatywnie o kościele się wypowiada. Szczególnie ten artykuł wiele mówi na ten temat: http://www.zbawienie.com/magiakrk.htm
- https://www.youtube.com/watch?v=p5zZbKaeN18 - O Słowianach, kim jesteśmy według Wed.
- https://www.youtube.com/watch?v=j7eZYnpl3Fk - Stanowisko kościoła katolickiego i Wed odnośnie kosmitów.
- http://www.dailymotion.com/video/xlhjb3_rydwany-bogow-erich-von-daniken_lifestyle - Rydwany bogów
- http://youtu.be/PYvKX5z2XfI - Kwiat Życia
- http://opolczykpl.wordpress.com/wedy-slowiansko-aryjskie/ - Więcej wiedzy o Wedach.
- http://youtu.be/aBi70X82AR4 - Ciekawostki o ludziach w Biblii.
- http://youtu.be/RhJSreEdV1E - Sekty i władza Romana Nachta.
- http://youtu.be/szgEeMiGhEY - Więcej o sektach.
- http://youtu.be/IkxDWhxx4Mk - Kosmici wśród nas.
- http://youtu.be/-XTHLLWvqAI - Stańmy się wolni jak Słowianie sprzed roku 966.
- http://teoriachaosu.com.pl/?p=1585 - Audycja radiowa o kosmitach.
- http://www.zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm - Dlaczego Isus, a nie Jezus?
http://swietageometria.info/filmy/247 - Piramidy.

Wykłady Nassima Harameina o współczesnej nauce, religiach, archeologii, kosmitach i świętej geometrii:
http://vimeo.com/7132507
http://vimeo.com/7296651
http://vimeo.com/7380025
http://vimeo.com/7747620

BARDZO GORĄCO POLECAM!

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1580
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2410
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2041
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2822
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 672
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 974
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3379
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2318
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1572
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 527
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  28/11/2014

Bóg ma pewnie nieskończone i wielkie poczucie humoru, bo Stworzenie jest hologramem w przestrzeni Higgsa i wygląda dowolnie staro, upstrzone artefaktami jak rodzynkami. Wiara w Jezusa i Jahwe jest darem łaski dla pokornych. posłusznych i ufnych. Maja je te serca, co potrafią kochać bezinteresownie bliznich. Czyli sprawiedliwi.
Prawdę objawił nam Jezus i tylko ta religia prowadzi do zbawieni ...  wyświetl więcej

  Szaku,  28/11/2014

@swistak:
Widzisz, ja nie wierzę w piekło, czyściec czy niebo. Te rzeczy ludzie przeżywają tutaj na ziemi, bo gdzie ma trafić dziecko z Somali, które dostaje karabin do dłoni i morduje innych, a pojęcia Boga nie zna, a mózg mu wyprano z emocji? Jest to straszak dla ludzi, aby byli posłuszni. Natomiast jest życie po śmierci, reinkarnacja i spotykanie zmarłych w innym wymiarze. Może rozpiszę ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  28/11/2014

@Szaku: Reinkarnacja zakłada regres i jest wymysłem szatana W biblii jest wielokrotna inkarnacja. Przeżyłem dwukrotne NDE, a dziś przeżywam oszałamiający moja duszę, "Romans" z Jezusem, dzięki eucharystii. Kiedyś tak jak Ty pozwalałem, by mój rozum znęcał się nad moja duszą, naukowym racjonalizmem. Szukaj Boga sercem z Miłości a nie z ciekawości

  Remter,  28/11/2014

@Szaku: Trud przysparza radości, a radość to odczucie Życia w nas ... Bóg nasz jest Życiem.. Czy Życie może umrzeć ?

  Szaku,  28/11/2014

@swistak:
Też inwestuję w rozwój duchowy, dlatego w wpisie wspomniałem, że uważam kościół katolicki za fast fooda duchowego. Jest jeszcze OOBE, ale jest to związane z astralem, a tam są postaci, które mogą nas zwodzić, dlatego też nie praktykuję. Czyściec został po to wymyślony, aby ludziom dać nadzieję, a może jest szansa, bo nie chcę do piekła. Zwodzą ludzi i manipulują. Za ciekawość mamy ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  28/11/2014

@Szaku: Reinkarnacja zakłada regres, czyli cofniecie się duszy ludzkiej w szczura. Na tym kłamstwie zbudowano system kastowy. My inkarnujemy, być może wielokrotnie, a nie reinkarnujemy!

  Remter,  28/11/2014


"Człowiek jest jak liść niesiony przez wiatr, z tą tylko różnicą, że wiatr zastępuje dlań nieomylne księgi przeznaczenia. Nie wiesz więc, co może się stać za chwilę, ani też czy wkrótce nie wyruszysz w kierunku zupełnie przeciwnym zamierzonemu."

Alfred Szklarski (z książki Tomek na tropach Yeti)

Jesteś jedynie liściem... zapisanym na własne życzenie światopoglądem - niekoni

...  wyświetl więcej

  Szaku,  28/11/2014

@Remter:
Oczywiście, że my zmieniamy swoje poglądy zawsze. Osoba, która jesteśmy jest zupełnie inną niż 5 lat temu, bo jest po innych doświadczeniach. Ja mam wolny umysł, a przynajmniej się staram. Dostrzegam wiele kłamstwa na tym świecie i żerowaniu na naiwności ludzkością. Jesteśmy trybikami w maszynie, wielkich korporacji, którzy rządzą tym światem i przysłużą się szatanowi. Polecam prze ...  wyświetl więcej

  Remter,  28/11/2014

@Szaku: Wciąż czyni się z nas króliki doświadczalne... Istnieją informacje, jakie są w stanie zabijać... nasze myślenie... dlatego trzeba posiadać multum wiedzy aby móc rozpoznawać duchy , jakie żyją w tym świecie i go kształtują ..

"cenzury i ogłaszanie innych Ewangelii apokryfami" - proszę zaznajomić się z terminem apokryf ( nie można ogłosić czegoś apokryfem). Bardzo mnie ciekawią te atomy pod mikroskopem :) Ogólne wnioski słuszne- zagłosowałem

@Krzysztof Mrozowski:
Kolejny eiobowy etuzjasta z serii " Ideologia jest sluszna ale jej wykonanie/wykonawcy szwankuje (-a).
Podobnie jak Ty i ja daje plusa ... za niesmiala probe samodzielnego myslenia...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska