Login lub e-mail Hasło   

Ja stworzyć swoje drzewo genealogiczne

Dzięki poznaniu swoich korzeni i stworzeniu drzewa genealogicznego jesteśmy mniej anonimowi , a tworzenie drzewa genealogicznego swojej rodzimy to pasjonująca i ekscytująca praca.
Wyświetlenia: 1.517 Zamieszczono 06/12/2014

Jak zacząć - drzewo genealogiczne wzór

Poszukując informacji o zapomnianych członkach rodziny warto zachowywać, zarchiwizować a jeżeli nie można tego zrobić to sfotografować wszystkie dokumenty dotyczące przodków takie jak: dowody osobiste, książeczki wojskowe, legitymacje ubezpieczeniowe, szkolne akty zgonu i własności, paszporty, akty urodzin i ślubów oraz wszystkie inne dokumenty, które kiedyś mogą przydać się przy zbieraniu informacji o rodzinie.

W przypadku zbierania informacji o nieżyjącym członków rodziny warto wybrać sie na cmentarz. Tam warto zrobić zdjęcie pomnika. Dzięki niemu będzie można ustalić bądź potwierdzić daty urodzin i śmierci danej osoby, sprawdzić poprawność pisowni nazwiska. Przy okazji wizyty na cmentarzu warto także zrobić fotokopie zdjęcia przodka z pomnika.

Przy prowadzeniu poszukiwań genealogicznych koniecznie należy wykorzystać zasoby internetu. Warto przeszukać strony internetowe spokrewnionych rodów a także strony i fora dotyczące genealogii. Często problemy, które napotyka się podczas poszukiwań prawdopodobnie napotykały także inne osoby tworzące swoje drzewo genealogiczne i w tedy warto skorzystać z ich doświadczenia. Przeszukując strony internetowe może okazać się, że ktoś z dalekiej części rodziny tworzył już drzewo genealogiczne, którego już jest się częścią.

Bardzo prostym i mało popularnym sposobem przy tworzeniu drzewa genealogicznego jest po prostu wpisaniu na stronie głównej Google swojego imienia i nazwiska w formie męskiej i żeńskiej.

Jednym z mało znanych sposobów poszukiwania swoich przodków jest poddanie się badaniu genetycznemu. Polega ono na pobraniu próbki np. swojego naskórka i przesłaniu go do instytutu, który na podstawie wyników genetycznych skontaktuje Ciebie z osobą, która odpowie twojemu kodowi genetycznemu. Minusem tej metody jest to, że twoja rodzina poszukująca swoich korzeni także musiałaby skorzystać z tej metody. Warto rozważyć tą metodę, jeżeli posiada się rodzinę w USA, ponieważ jest ona najbardziej rozpowszechniona właśnie w tym kraju.

W trakcie prowadzonych badań genealogicznych warto sprawdzić czy przodkowie posiadali swój herb rodowy. Jeżeli tak to warto go zaprezentować np. w tle drzewa genealogicznego.

Jeżeli nie chce się samemu tworzyć drzewo genealogiczne lub po prostu nie ma się na to czasu można zatrudnić wyspecjalizowana firmę, która za odpowiednią opłatą stworzy drzewo genealogiczne zleceniodawcy.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1473
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1580
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2410
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2041
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2822
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 672
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1139
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3379
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2318
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1572
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska