Login lub e-mail Hasło   

Val Thorens – narciarze w swoim żywiole

Chociaż do pełni zimy trzeba jeszcze chwilę poczekać, ci, którym marzy się wyjazd na narty i śnieżne szaleństwo, powinni już rozglądać się za atrakcyjnymi miejscówkami!
Wyświetlenia: 426 Zamieszczono 12/12/2014

Jeśli nie masz pomysłu na to gdzie wyjechać, choć wspaniale byłoby trafić do sprawdzonej miejscowości, która gwarantuje bardzo dobre warunki do zjazdów, wspaniałą – mroźną i słoneczną - pogodę, a także świetne widoki i inne atrakcje różnego autoramentu, zdecydowanie powinni przyjrzeć się na mapie pewnemu szczególnemu miejscu - Val Thorens.

Val Thorens – królestwo lodowych szczytów

Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli tej nazwy, spieszymy wyjaśnić, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu tego miejsca. Val Thorens to najwyżej położona stacja narciarska w Europie (2300 m n.p.m.), otoczona z każdej strony lodowcami. Stanowi część tzw. Trzech Dolin (z francuskiego: Les Trois Valees), natomiast turyści i lokalni mieszkańcy nazywają ją z dumą  królestwem narciarstwa. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy upatrywać w specyficznym położeniu stacji, które sprawiło, że tereny zjazdowe w tej okolicy rozciągają się między 1800 a 3300 m n.p.m. i od listopada do połowy maja, są całkowicie pokryte śniegiem. Dodatkowo,warto wiedzieć, że na lodowcu Aiguelle du Peclet można swobodnie jeździć na nartach nawet latem!

Val Thorens – trasy dostosowane do każdego poziomu

Duży stopień modyfikacji tras zjazdowych, z pewnością będzie plusem dla każdego narciarza – od tych początkujących, aż do profesjonalnych użytkowników stoków. Tych, którzy wciąż są niezdecydowani być może zachęci argument, że podczas zjazdów będzie im dane napawać się nieporównywalną z niczym innym panoramą Mont Blanc i Les Ecrins. Rozważając złożoność i stopień trudności ogólnie znanych tras zjazdowych, niewątpliwie nie można zapomnieć o Rosael, Christine i Combe de Caron (przez niektórych jednocześnie uważaną za najtrudniejszą). W celu  zapewnienia turystom jak największego komfortu, a także po to, by podjąć próbę ochrony miejscowego mikroklimatu,wprowadzono zupełny zakaz poruszania się po stacji Val Thorens samochodami osobowymi. Korzystając z wszelkich dobrodziejstw stacji można także sprawdzić jak działa Le Funitel,  ultranowoczesny wyciąg, zbudowany przy wsparciu bazy technologicznej , wykorzystywanej obecnie także przez wiele dużych firm, które zajmują się budową wyciągów narciarskich. W Funitel de Thorens każda kabina może jednorazowo pomieścić 33 pasażerów. Ten innowacyjny typ wyciągu umożliwia narciarzom wjazd na Col du Bouchet (3000 m n.p.m.) i zaraz potem zjechanie nową, czerwoną trasą narciarską „Asters”albo niebieską  - „Chocard”. Wszystko to  sprawia, że każdy, kto zdecyduje się wybrać na urlop w opisane strony, na pewno nie wróci do domu rozczarowany!

Wyjazdy do Val Thorens organizuje EHSchool.

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 746
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 786
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 795
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 879
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 756
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 953
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 567
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 852
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 734
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 510
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 634
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska