Login lub e-mail Hasło   

Modlitwa wiernych na ślub.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/modlitwa-wiernych-n(...)ub/298/
Ślub to wyjątkowy czas dla dwojga zakochanych osób, które postanowiły związać się na zawsze węzłem małżeńskim.
Wyświetlenia: 5.155 Zamieszczono 16/12/2014

Na tę uroczystość księża często pytają narzeczonych, jakie czytania chcieliby usłyszeć podczas uroczystości. Jednak warto pamiętać, nie tylko o adekwatnym doborze czytań, ale również o modlitwie wiernych. Istnieje pięć przykładowych modlitw powszechnych, ale zawsze można spróbować napisać ją samemu lub poprosić kogoś z rodziny. W ten sposób stworzymy potrzebę włączenia się w przygotowanie Mszy Świętej, a modlitwa wiernych będzie zawierać prośby o łaski dla konkretnych osób, będzie miała wyraz bardziej osobisty.

Modlitwa powszechna, którą możemy usłyszeć na codziennej Mszy Świętej, składa się z czterech grup wezwań:

1. Wezwania w intencjach Kościoła.

2. Wezwania za władzę państwową i o zbawienie całego świat.

3. Wezwania za ludzi znajdujących się w trudnościach życiowych.

4. Wezwania w intencjach wspólnoty lokalnej.

Z każdej z tych grup trzeba napisać przynajmniej jedno wezwanie, a całość powinna zawierać co najmniej pięć. Z racji tego, że na Mszy Świętej ślubnej w centrum uwagi są narzeczeni, kolejność wezwań jest nieco zmodyfikowana:

4. Pierwszym wezwaniem modlimy się za nowo poślubionych małżonków, którzy proszą o potrzebne łaski. Tutaj wezwań może być więcej niż jedno. Warto głęboko zastanowić się o jakie łaski chcemy prosić, czego najbardziej nam potrzeba. W tej grupie wezwań można również otoczyć modlitwą zgromadzonych narzeczonych czy małżonków.

3. W tej grupie wezwań modlitwa skierowana jest w stronę osób, które mają trudności życiowe. Otaczamy modlitwą małżeństwa borykające się z problemami, za rodziny nie mogące mieć potomstwa, jak również za zmarłych członków rodzin nowożeńców.

2. Druga grupa wezwań to modlitwa m.in. o dobre przygotowanie do małżeństwa narzeczonych, za rządzących, aby kierowali się dobrem rodzin, za poszanowanie życia ludzkiego, itd.

1. W ostatnim wezwaniu na ślubie możemy prosić w modlitwie za Kościół i chrześcijan.

Przygotowując się do pisania modlitwy wiernych, musimy pamiętać, że modlitwa ta, tego dnia powinna być wypełniona błaganiem Boga o miłość, jedność i pokój. Wartości te są niezmiernie istotne dla nowej rodziny, która została zawarta w obliczu Boga i osób zgromadzonych na Eucharystii. Postarajmy się włączyć w przygotowanie naszej Mszy Świętej ślubnej, bo któż może ją lepiej przygotować i przeżyć niż my sami?

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8876
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2658
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2404
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 53550
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3507
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 16019
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2129
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6472
6
komentarze: 12 | wyświetlenia: 514
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15518
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska