JustPaste.it

Lekcje pisane dramatyczną historią

Tematyka blisko semityzmu stała się już nieukrywanym elementem historycznym lat 30 poprzedniego wieku.

Tematyka blisko semityzmu stała się już nieukrywanym elementem historycznym lat 30 poprzedniego wieku.

 

Po tym jak film Pawła Pawlikowskiego pt. „Ida” sięga po największe nagrody i wyróżnienia opisywanie trudnych relacji Polsko – Żydowskich, tak bardzo niepopularnych, ale powszechnych stało się zjawiskiem bardziej dostrzegalnym.

Czy tragiczne wydarzenia z życia społeczna – politycznego są w stanie zniszczyć przyjaźnie uformowane już w czasach szkolnych? Młodzieńcze marzenia spotykają się z brutalną rzeczywistością, bezdusznych i nieludzkich napaści oraz gwałtów przepełnionych wulgarnością. Za obraz wystawiany w Teatrze Dramatycznym Miasta Stołecznego Warszawy a transmitowany w formule na żywo przez telewizje TVP Kultura odpowiedzialne są dwie osoby. Autor – Tadeusz Słabodzianek oraz reżyser – Ondrej Spisak. Ów spektakl otrzymał prestiżową nagrodę NIKE.

Na tle relacji ludzi dwóch narodowości – tej Polskiej i tej Żydowskiej – ma miejsce najbardziej krwawa lekcja średnio współczesnych dziejów naszego kraju. „Nasza Klasa. Historia w XIV lekcjach.” to wstrząsający i do głębi poruszamy dramat o tym, jak kończą się losy związanej ze sobą grupy uczniów tej samej klasy. Krzepiące, żarliwe i pełne nadziei modlitwy dzieliły grupę uczniów.