Login lub e-mail Hasło   

RATUJ LASY.Ratujmy polskie lasy!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://ratujlasy.nowyekran.info/
Polski rząd chce sprzedać lasy w Polsce. 35% powierzchni Polski,wraz z akwenami wodnymi i wodą pitną, rząd w Warszawie chce sprzedać.To oznacza rozbiór Polski. Czy chcesz tego?
Wyświetlenia: 5.020 Zamieszczono 25/01/2015

Warszawa, ulica Wiejska, sala plenarna Sejmu RP. Głęboka noc z czwartku na piątek 18 grudnia 2014 r. Naród spokojnie śpi nie przeczuwając, że właśnie szykuje się największy zamach w dziejach III RP. W wielkiej tajemnicy, pod osłoną nocy, w trakcie przedświątecznego ferworu Sejm chce po cichu przegłosować zmianę w Konstytucji RP umożliwiającą sprzedaż polskich Lasów.

To prawie trzydzieści procent terytorium Polski!

Na szczęście do zmian w konstytucji potrzebna jest większość ⅔ głosów posłów. Dzięki temu okryty tajemnicą plan nie powiódł się. Ale projekt nie przeszedł tylko pięcioma głosami! A było bardzo blisko. Aż za blisko.

Rządzący kombinują przy prywatyzacji Lasów już od 2008 roku. To już sześć lat. Ryzyko, że w końcu się im uda, jest bardzo duże. Przecież chodzi o ogromne pieniądze. Wielki skarb narodowy, unikat w całej Europie.

Popatrzmy na czarny obraz. Co się stanie, gdy władze doprowadzą do prywatyzacji Lasów? Będzie oznaczało to często:

  • koniec spacerów, biegania po Lasach,
  • koniec odpoczynku w Lesie – biwakowania i piknikowania,
  • koniec kąpieli w naszych ulubionych jeziorach,
  • koniec tak popularnego wśród Polaków grzybobrania,
  • koniec zbierania innego runa leśnego: jagód, żurawiny, jeżyn, poziomek,
  • często koniec Lasów w ogóle – przeznaczonych pod komercyjną wycinkę.

Po złodziejskiej prywatyzacji przemysłu, zniszczeniu i wyprzedaży wielu polskich marek pozostało odebranie nam ostatniej realnej własności, z której korzystamy wszyscy – naszych Lasów. Jeśli nawet wstęp do Lasu prywatnego będzie możliwy, nie poczujemy się w nim już jak u siebie – raczej jak intruz.

Jak do tego dojdzie?

Kto kupi Lasy po prywatyzacji? Z całą pewnością nie zwykli Polacy. Nie mamy na to pieniędzy. Z pewnością najbogatsi polscy politycy, oligarchowie kupią sobie po kilkaset hektarów, aby później chwalić się przed innymi nuworyszami własną puszczą i urządzać safari u siebie. Ale – jak się wydaje – Lasy zostaną potraktowane jako ogromne źródło dochodów i wzorem innych sektorów gospodarki rozpocznie się gospodarka rabunkowa. Lasy kupią nie tylko bogate firmy eksploatujące Lasy, ale także zachodni obywatele i rządy innych państw, tworząc sobie enklawy na terytorioum Polski.

Po sprzedaży Lasów, w przeciągu bardzo krótkiego czasu staną wszędzie tablice zabraniające wstępu do Lasu: Teren prywatny – wstęp wzbroniony!. Podobnie, jak w większości Lasów Europy Zachodniej. W dłuższym okresie natomiast tereny leśne zostaną dokładnie ogrodzone siatką, żeby kontrolować ludzi, zwierzynę i zasoby leśne.

Co będzie, kiedy nowi właściciele zaczną wycinać Lasy, bo po prostu będzie się to im opłacało? Dobry Las rośnie od 40 do 80 lat. Wyciąć go można w parę dni. Jakie zmiany ekologiczne i klimatyczne nastąpią, gdy prywatne obszary leśne zaczną się kurczyć? Taka ingerencja w ekosystem spowoduje wówczas powstawanie gołych polaci ziemi, jak na przykład w Grecji i kłopoty z zasobami wody, jak w Wielkiej Brytanii.

Ratujmy Lasy!

Cała Europa i pół Świata zazdrości nam naszych Lasów. Założone przez naszych mądrych Ojców w roku 1924, a więc ponad 90 lat temu przedsiębiorstwo Lasy Państwowe, które dla dobra całego Narodu sprawuje opiekę nad polskimi zasobami leśnymi jest ciągle wzorem dla wielu państw.

Opętani szybkim zyskiem, często nieuczciwi i niemoralni politycy deklarujący obcym mocarstwom sprzedaż lasów muszą być powstrzymani!

Powstrzmać ich możemy TYLKO my, obywatele Polski, polskie media i międzynarodowa opinia społeczna. Nasza akcja skierowana jest do Was wszystkich, Polacy! W tak ważnej sprawie nie możemy patrzeć na nasze sympatie, różnice polityczne. Aby obronić Lasy musimy pokazać naszą ogólnonarodową siłę, ponieważ 2,5 miliona głosów protestu w tej sprawie Sejm RP po prostu wyrzucił do kosza.

Akcja nasza musi być spektakularna i głośna. Różnorodna, zarówno spontaniczna, jak i dobrze przygotowana.

Co musisz zrobić?

Jak najwięcej Polaków musi porzucić codzienny marazm i obojętność i przyłaczyć się do RATUNKU POLSKICH Lasów. Zanim bedzie za późno i Polska zniszczona i rozsprzedana, nie będzie już tą naszą Polską, którą zostawili nam Przodkowie — Polską w której warto żyć!

Poglądy wyrażone w komentarzach poniżej nie muszą odzwierciedlać poglądów organizatorów i sygnatariuszy akcji. Wpisując poparcie dla akcji wyrażasz miłość do lasów, wyrażasz także zgodę na przetwarzanie swoich danych podanych w formularzu dla celów związanych z celami akcji. Masz prawo wglądu w swoje dane, ich poprawiania. Administratorem danych jest główny organizator akcji. Dane mogą być udostępniane sygnatariuszom akcji dla celów związanych z celami akcji. Po zebraniu danych możemy się z Tobą kontaktować w celach związanych z celami akcji.

 

Podpisz apel!

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

Zrodlo,  Autor,  Link, nfo:

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

http://niepoprawni.pl/blog/gawrion/ratujmy-polskie-lasy

Subdomena ratujlasy.nowyekran.info

kieruje na stronę APELU i PROTESTU.

Prawa autorskie APELU należą do Właściciela niepoprawni.pl

Przekazuję ten Apel i proszę serdecznie o przekaz do internetu.Artykuł ma prawo każdy przekazywać.

Ja osobiście  popieram ten Apel  również   na innym moim Błogu:

http://nowyekran.info/ratuj-lasy/

Dodam ,że nie jestem związany z żadną  partią w Polsce.Polonia po przeczytaniu tego Apelu jest wzburzona reakcjami polskich polityków,  głosujących  za sprzedażą  lasów w Polsce.Osoby ,które uważają  że te informacje ,które przekazałem  o reakcji polskich polityków w Polsce,którzy głosowałi za sprzedażą lasów w Polsce,są   fałszywe ,niech się zapoznają  z kodeksem prawa karnego (pomówienie, oszczerstwa itd).jak i ze stroną internetową Sejmu.

Dziękuję za uwagę i komentarze.

Dziękuję eioba.pl,eioba.com,https://justpaste.it/ czyli właścicielowi   domen .i stron internetowych ..z Wrocławia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2224
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1072
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 802
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 562
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 684
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 989
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 649
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Noemi*,  25/01/2015

Petycja podpisana, art zarekomendowany i polecony na profilach i wśród znajomych.
Wyrażam mój najgłębszy protest przeciw rozbójniczej prywatyzacji jakichkolwiek dóbr w Polsce, a zwłaszcza lasów. Dobra Narodowe są własnością Narodu. Ręce precz od lasów!!! Kodeks Hammurabiego brzmiał „Bogowie wezwali mnie, abym w kraju zaprowadził sprawiedliwość, bym wytracił złych i nikczemnych, tak by silny ...  wyświetl więcej

  Remter,  25/01/2015

Można w tym miejscu jedynie powiedzieć ; hańba - niech będą przeklęci !

Kasprowy też już jest nie nasz... https://www.youtube.com/watch?(...)L2K3DGo

  melodix,  26/01/2015

Rządzącym apetyt rośnie w miarę jedzenia, liczą, że zanim ludzie się zorientują co w trawie piszczy, będzie już po lasach.A chętni na lasy coraz bardziej niecierpliwie przebierają nogami, by ich konkurencja nie ubiegła.

@melodix: To jest chore, po prostu... A najohydniejsze to to, że próbują przeforsować ustawy lub ich zmiany podczas rzucania społeczeństwu gorących tematów zastępczych - w ferworze zaciekłych dyskusji aborcyjno-pigułkowo-strajkowych, oni robią cichcem swoje... Za pierwszym razem się nie udało -zabrakło 5 głosów... następnym razem może sie udać, jeśli wymyślą inny temat skłócający ludzi i parę afer tym, którzy wstrzymali się od lub sprzeciwili w głosowaniu.

  nse,  27/01/2015

@Skalny Kwiat: To jest zamach stanu jakiego się rząd dopuszcza, gdzie ci idioci co na nich głosowali i dla nich lobbowali ?? Powinni razem z rządem stanąć przed trybunałem stanu. Żarty się już dawno skończyły, gdzie są ci co utrzymują zdrajców ojczyzny przy władzy ??
Pomysł na uratowanie budżetu, wystarczy zdrajców pozbawić zagrabionego majątku i kazać pracować do śmierci, aż wyrównają szko ...  wyświetl więcej

  kamil30,  02/02/2015

@Skalny Kwiat: Co tam polskie lasy...W USA w 1913 r. kiedy kongresmeni byli na urlopach wprowadzono ustawę o banku centralnym - fed, który to pożycza państwu na procent, wpędzając ludzi w dług. Tak samo podatek dochodowy od pracy jest w USA nielegalnie pobierany po to aby rząd mógł spłacić odsetki od pieniędzy pożyczanych z banku centralnego. Przy tym przekręcie polskie lasy to pikuś...Oczywiście ironizuję bo to jak najbardziej poważna sprawa...

@kamil30: Tu coś ciekawego do poczytania... http://parezja.pl/polacy-powie(...)aczego/

@Skalny Kwiat: Chipy...wolę o tym nie myśleć...Chyba pomyślę o przeprowadzce do Azji...Oglądałem wywiad z Aaronem Russo - wspaniały człowiek, który nie miał podstaw aby kłamać. Niestety umarł na raka.

  Remter,  27/01/2015

Rodzi się alternatywa dla tych wypaczeń - https://1polska.pl/

  nse,  27/01/2015

O ile sobie dobrze przypominam to konstytucja RP jest naszpikowana dziurami typu "z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie." to takie zawracanie kota ogonem, czyli prawo nadrzędne dzięki takiemu wpisowi staje się podporządkowane prawu podrzędnemu. Konstytucja była już wadliwa w chwili powstania takie wady były wytknięte tylko nikt nie chciał ich skorygować, a by było śmieszniej to ciągle się d ...  wyświetl więcej

  nse,  27/01/2015

Władza która pod osłona nocy dopuszcza się majstrowania w konstytucji zdradza swoich wyborców i ojczyznę której przysięgała służyć !!! Ile jeszcze się znajdzie idiotów którzy tą władzę będą popierać w ich zdradzieckich krokach ??

  seta1212,  27/01/2015

Jestem oczywiście przeciwny sprzedaży lasów (vide mój wiersz "Szelest pieniądza" na eiobie)
Ale ale ! czy wiecie, co dzieje się w lasach państwowych obecnie ?!! Szaleństwo budowy dróg o 10 m szerokości nawet w niewielkich enklawach leśnych, plus budowa zatok do składowania drewna, plus budowa rowów odwadniających te drogi, plus budowa zbiorników odwadniających, ufff !
Co w efekcie da ...  wyświetl więcej

  nse,  27/01/2015

@seta1212: Zwierzęta wypłaszane w ten sposób z lasów podchodzą pod ludzkie siedliska, i zamiast zapewnić im miejsce do bytowania po zniszczeniu ich domostwa to karze się je odstrzelać :( ... nas też odstrzelą gdy zrujnują nasz dom :(

  epegeiro,  27/01/2015

Las dla Wszystkich!

@Leszek Małkowski: Pozdrawiam Panie Małkowski.Ten Apel nie ma nic wspólnego z PiS.Wypraszam sobie Pana propagandowe interpretacje i dywagacje zwłaszcza że prowadzę wyjątkowo kontrowersyjne strony One są bardziej kontrowersyjne aniżeli niepoprawi.pl czy neon24.pl,szanowny Panie. Z faktami a nie z poszlakami,szanowny Panie. O.K.35% powierzchni Polski będzie wraz z wodą sprzedane a Pan jako Polak jes ...  wyświetl więcej

  nse,  28/01/2015

@Leszek Małkowski: http://www.sejm.gov.pl/prawo/k(...)on1.htm
"... ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
...  wyświetl więcej

  morfeuszfilm  (www),  28/01/2015

Sprzedaż w obce ręce lasów. Przecież gospodarki już się nie da sprzedać więc coś sprzedać trzeba, NIeudolność polityków jest poparta przez wyższe racje. Czli potrzeby na wyjazdy i opłacenie kilometrówki. Czas aby polityk chcący wygrać wybory znalazł swoje poparcie u wyborców także poprzez swój wkład finansowy, coś na przykład wkładu w firmę jako wspólnik - wowczas szanowałby pewnie bardziej pienią ...  wyświetl więcej

  Kitek,  28/01/2015

Przeczytaj umowę! Ważne!
http://www.polskieradio.pl/5/3(...)li-USA-
Za działalność przeciw narodowi, czyli zdradę stanu powinna być kula w łeb. Tymczasem traktuje się to w najgorszym przypadku jako błąd polityczny, co nie podlega karze. Błędy polityczne powinny by ...  wyświetl więcej

Mam pytanie, czy można gdzieś się dowiedzieć ,którzy posłowie głosowali za?

@rekurent: Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

Głosowało - 443 Za - 291 Przeciw - 150 Wstrzymało się - 2 Nie głosowało - 11
Większość 2/3 - 296
PO 198 196 195 - 1 2
PiS 131 127 - 127 - 4
SLD 32

...  wyświetl więcej

@Leszek Małkowski: Pan twierdzi że politycy w sejmie,których przedstawia Sejm na stronie internetowej,to są oszuści , a głosowania za zmianami w Konstytucji tego historycznego dnia nie było.Komentujący w swojej osobistej,harcerskiej,amatorskiej ,bez znajomości faktów wersji ,twierdzi że to On przekazuje Prawdę i fakty a nie Sejm Rzeczpospolitej Polski. Pana bezczelna forma komunikacji zarzującej m ...  wyświetl więcej

@Leszek Małkowski: Lesiu ty jesteś jakiś inny ;)

@rekurent: "@Leszek Małkowski: Pan twierdzi że politycy w sejmie,których przedstawia Sejm na stronie internetowej,to są oszuści , a głosowania za zmianami w Konstytucji tego historycznego dnia nie było".
Tak, jestem inny - nie jestem fałszywy. W powyższym zdaniu, już są dwa kłamstwa. Reszta? Szkoda gadać.

@Leszek Małkowski: taki "małopolski" jak i ten sejm.

Do Leszek Małkowski,posłuchaj wirtualny harcerzyku i amatorze propagandy medialnej tworzącym legendy dla czytelników,z nadzieją na zyski lub sukces.Cytuję Twój dziecinny komentarz,gdyż nie sądzę aby to pisał dorosły facet,z doświadczeniem i wiedzą:"Odrzuciłem artykuł, ponieważ wiem, że podobnie jak tysiące innych, jest produktem propagandy kaczoputinowskiej, "Polski rząd chce sprzedać lasy w Polsc ...  wyświetl więcej

Powiedział, co wiedział. O tym, że polskie zasoby wody są mniejsze niż, egipskie, co wydawało mi się dziwne, dowiedziałem się już w szkole.
Różnica między nami jest taka, że Pan mówi co wie, a ja wiem co mówię.

Petycja podpisana ;) Fajna inicjatywa :)

@wodoroscik123: Dziękuję w imieniu inicjatora Akcji. Lasy to zródła ...wody.Lasy to również "gratisowe" ogrody dla rodzin z dziećmi,które koalicja chce ukarać i oczekuje haraczu i karty wstępu do lasów.Zaznaczam:pomimo że PiS głosował przeciw nie jestem związany z partiami w Polsce.Popieram jako freelancer Akcję.Pozdrawiam.

nie przyjmą tej ustawy! Nie sądze żeby sie odważyli na taki krok. Ludzie by chyba wyszli na ulice. Pozatym jest mnóstwo rezerwatów, a tego nikt nie wykupi.

@Miss Traveler: Po wyborach Prezydenta będę próbować.Polska jest bogata w złoża.Nie musi sprzedawać lasów.Dziękuję za komentarz.

  LoveNature  (www),  24/02/2015

"Nie było nas był las, nie będzie nas - będzie las"
Nieważne skąd cytat, ale LAS - TO ŚWIĄTYNIA PRZYRODY.
Dbajmy, Chrońmy - to NASZ CUD.

@LoveNature: Dziękuję za komentarz.

  mati111  (www),  24/02/2015

Żeby zapchać dziurę budżetowa trzeba sprzedac wszystko - nawet lasy - w tym kraju sie nic nie zmieni.

  eliss,  22/07/2015

To już się stało, widziałam pogrodzoną Puszczę Białą, dziwne niepotrzebne wycinki pięknych lasów...

serpicojako troll ,podejrzany o grożby pobicia jak i publiczne próby wstrętnego zniesławienia seniorów w Polsce,po 70, atakuje 30 portali w Polsce, sygnatariuszy apelu Sam nie pomaga. Orginalny link o czym, piszę, jest http://ratujlasy.niepoprawni.pl/ z moją podarowaną subdomeną dla niepoprawni.pl, kierującą na ratujlasy.niepoprawni.pl/. Podar ...  wyświetl więcej

Oszczerca i kłamca Serpcio znowu oszukuje czytelników.Cytuję z tego wpisu :Prawa autorskie APELU należą do Właściciela niepoprawni.pl Przekazuję ten Apel i proszę serdecznie o przekaz do internetu.Artykuł ma prawo każdy przekazywać."Jako Troll tego nie przeczytałeś.

1.NowyEkran.pl za czasów Parola ,Opary, Jamro ,bez wpływu Ruszkiewicza i Wojtasa,był wzmacniany moimi, osobistymi,prywatnymi

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska