Login lub e-mail Hasło   

"Nasi wodzowie bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę" - Dmowski

Jedna część Ukrainy jest usiana pomnikami Bandery a druga pomnikami Lenina, a jej prezydent  - żyd* z pochodzenia - oddaje hołd herosom z OUN, UPA i SS Galizien.
Wyświetlenia: 6.346 Zamieszczono 26/01/2015

Poniższy artykuł jest kontynuacją tekstu z marca ubiegłego roku pt: “Majdany” i “anty-Majdany" czyli fatalne skutki uprawiania polityki na ulicy.

*

Amerykanin pyta Polaka:

- Czy nie przeszkadza ci to, ze w Ameryce Polacy są najpopularniejszym tematem dowcipów?

- Dzięki Amerykanom możemy opowiadać sobie kawały o "ruskich".

- amerykański dowcip

*

"Kiedykolwiek powstanie niepodległe państwo ukraińskie, to stanie się ono międzynarodowym burdelem" - Roman Dmowski

*

"Na Wschodzie to sprawa inna – tu są drzwi, które się otwierają i zamykają i zależy, kto i jak szeroko siłą je otworzy."  -  " Historia Polski " - Józef Piłsudski

"Czeka nas (...)  wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie." - przemówienie Piłsudskiego na obiedzie w Lublinie, 11 stycznia 1920.

*

"Ależ powiodło się tej Ukrainie! Zabrała wszystko, co najlepsze. I polski Lwów, i rosyjski Sewastopol i żydowską Odessę. - Wiktor Jerofiejew

*

 "Wszyscy znają się na Rosji, a prawie nikt tak naprawdę się nią nie interesuje, nie wie, co się z nią dzieje. Bo ona jest potrzebna jako pretekst, straszak, nic ponadto." - Wiesław Walendziak

*

Ukraina doświadcza tragicznych skutków uprawiania polityki na ulicy. Smród płonących opon na kijowskim Majdanie zastępuje swąd palonych ludzi od Doniecka do Odessy.

Jestem jak najbardziej za udzielaniem pomocy humanitarnej wszystkim poszkodowanym obywatelom wielonarodowościowej Ukrainy ale bez zaangażowania politycznego. 

Co do pomocy finansowej i wojskowej nie mam żadnych sprzeciwów pod warunkiem, że nasi dzielni, do mdłości romantyzujący i idealizujący majdanowy przewrót politycy z Panami Bronisławem "Szpicą"- Komorowskim i Zbigniewem "Bagnet na broń"- Bujakiem na czele wyślą swoje dzieci i wnuków w roli “białoczerwonych cyborgów”/mięsa armatniego (niepotrzebne skreślić) do obrony ukraińskich “Westerplatte”, “Termopilów” czy innych "Stalingradów" (jak określił to jeden z - wychowanych na postokrągłostołowej mitologii - stażystów "Newsweek'a") i to za swoje własne pensje i diety. 

Stosunek niektórych mediów do separatystów/terrorystów (niepotrzebne skreślić) we Wschodniej Ukrainie pokazuje podwójne standardy Zachodu wobec tzw. mniejszości... O ile sumienia zachodnich moralnych autorytetów poruszyły losy walczących o niepodleglość czy nawet autonomię irackich Kurdów (ale tureckiego Kurdystanu już nie) czy prześladowanych przez Miloševića Albańskich Kosovarów głos odrzucających dyskryminacyjne posunięcia Kijowa rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy czy żyjących pod okupacją chińską Tybetańczyków zniknęły z moralnego radaru "demokracji zachodnich". 

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że w momentach wyborczego uniesienia znajdą się w USA a zwłaszcza w Kanadzie (z licznym i liczącym się tutaj ukraińskim elektoratem) politycy, którzy chętnie obiecaliby walkę o Samostijną Ukrainę... do ostatniego polskiego żołnierza.

Wszyscy przedstawiciele ukraińskiej diaspory, z którymi miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać byli dumni z tego, że (oni albo ich przodkowie) walczyli u boku III Rzeszy z polskimi i bolszewickimi okupantami. Najbardziej utkwiło mi w pamięci to, że większość z nich władała bardzo dobrą polszczyzną.

"Państwo Ukraińskie będzie ściśle współpracować z Wielkimi Niemcami pod wodzą Adolfa Hitlera, które stworzyły nowy porządek w Europie i które pomagają Narodowi Ukraińskiemu wyzwolić się spod moskiewskiej okupacji."
- Stepan Bandera, fragment z aktu o ogłoszeniu niepodległości, Lwów, 30 czerwca 1941 roku

„Trzeba przeprowadzić wielką ak­cję likwidacji polskiego elementu” - Z  dyrektywy operacyjnej wicekomendanta UPA Dmytra Kłaczkiwskiego (pseudonim „Kłyma Sawura”) z 1943 roku

„Konieczne jest przyspieszenie likwidowania Polaków. Muszą zostać zgładzeni całkowicie, ich wio­ski spalone do gruntu samego (…) Ludność polską należy absolutnie zniszczyć. Śmierć każdego Lacha to metr wolnej Ukrainy. Albo będzie lechicka krew po kolana — albo Ukrainy nie będzie. Musimy zatem Polaków w pień wyciąć”. - z  roz­kazu komendanta UPA Romana Szuchewycza z 1944 roku

"Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni kiedy tego wymaga dobro sprawy" - z dekalogu ukraińskiego nacjonalisty

 Po nieudanych próbach na Białorusi Zachód przy dużym udziale Polski "majdanami" realizuje paranoiczną doktrynę kordonu sanitarnego w zdemoralizowanej ekonomicznie/politycznie Ukrainie. Rezultat: wojna, rozpad Ukrainy, tysiące zabitych, setki tysięcy uchodźców, wplatanie w konflikt z Rosją całej Europy, sankcje, milionowe straty naszych przedsiębiorców i rolników. Jeden z dziennikarzy "Gazety Wyborczej" w forumowej wymiane poglądów przyznał mi nawet rację ale podsumował je dość kuriozalnie: " Nie ważne z jakim państwem graniczymy na Wschodzie. Najistotniejsze jest to aby od Rosji "coś" nas oddzielało." 
No właśnie... nawet nie jest aż tak ważnym czy to "coś" jest podupadającą, sezonową republiką bananową, oligarchiczno-mafijnym potworkiem czy nawet kultywującą tradycje UPA/SS Galizien soldateską.

Czyżby nasi politycy histerycznie reagując na wszystko, co kojarzy się z Rosją leczyli się z geopolitycznego kaca po nieudanej i kompletnie zignorowanej przez naszych sojuszników  "buforowej misji wschodniej", która okazała się ponad siły i możliwości naszego byłego Ministra Spraw Zagranicznych i niedoszłego "Lidra Evropy" - Pana Radka Sikorskiego? 
Przez 23 lata ekonomicznego bezhołowia Ukraina "sprywatyzowała" a dokładniej mówiąc "zoligarchizowała" nawet siły zbrojne, której trzonem są - de facto - opłacani najemnicy.**  
 Rozszerza się nabór do wojska na Ukrainie Zachodniej (ukraińskojęzycznej) obejmując już mężczyzn w wieku 30-50 lat. W praktyce jednak pobór okazuje się być farsą, albowiem wezwani poborowi ukrywają się (to zwłaszcza dotyczy stosunkowo licznej polskiej mniejszości na Ziemii Lwowskiej). Nikt nie ma zamiaru walczyć i umierać za prywatne imperia oligarchów. Jak donoszą niezależni korespondenci z Ukrainy te jednostki w zdecydowanej większości ukraińskojęzycznego "pospolitego ruszenia", które udało się sformować władze w Kijowie wysłały na wschód przeciwko seperatystom/terrorystom (niepotrzebne skreslić) w samochodach dostawczych bez prowiantu, bez benzyny...

Warto tu przytoczyć wypowiedź ministra zdrowia Ukrainy Ołeha Musija, który poradził rannym ukraińskim żołnierzom, żeby sami płacili za leki, ponieważ ministerstwo ma problem proceduralny z ich zakupem... dodając: " To złożony problem, ja także kupuję sobie tabletki na podwyższone ciśnienie za własne pieniądze." Tragiczną sytuację Armii Ukraińskiej ilustruje poniższy materiał:

https://www.youtube.com/watch?v=lsOsEmVWin8

Ukraina staje się utrzymanką Unii. O zadłużeniu u Rosji ponad 5 mld dolarów za gaz nie wspomnę... Mimo kolorowo-czekoladowych rewolucji korupcja na Ukrainie  jest taka sama jak po rozpadzie ZSRR. Ukraina - de facto - stała się prywatnym folwarkiem zarządzanym rotacyjnie (i z bezpiecznej odległości) przez grupę mniej lub bardziej zwalczających się kuczmo-juszczenkowsko-janukowiczowsko-poroszenkowskich politycznych kameleonów i geszefciarzy. 
W tym mętnym politycznie klimacie Pani Kopacz w naszym imieniu udziela majdanowym bankrutom 100 mln euro pożyczki. Tymczasem oficjalnie podano, że z Ukrainy bez śladu zniknęły wszystkie rezerwy złota (20 ton). Oczywiście ukraińscy oligarchowie nie mają najmniejszego zamiaru wyłożyć 10 miliardów ze swoich (zagranicznych) kont. Wolą doić frajerów z Unii Europejskiej... ale za to mają własne i dobrze uzbrojone (już nie tylko w kije bejsbolowe jak za czasów dzikiej prywatyzacji) pretoriańskie jednostki wojskowe**.

Wg. magazynu "Forbes" w Ukrainie Poroszenko zajmował 7. miejsce z majątkiem 1,3 mld dolarów. Choć daleko mu do lidera zestawienia Rinata Ahmetowa (15,4 mld dolarów). Poroszenko znajduje się w grupie 1000 najbogatszych ludzi na świecie. Warto dodać, że od objęcia funkcji prezydenta Ukrainy jego dochody z produkcji czekoladek wzrosły 9-krotnie. Ukraińska Joanna d'Arc - słynna (niegdyś) brunetka Julia Kapitelman... a dziś ozdobiona aureolą złocistego słowiańskiego warkocza - Pani Tymoszenko nie pozostaje daleko w tyle. Ona też zgromadziła dość pokaźny kapitał szacowany na jakieś 800 mln. USD.

Na marginesie przypomnę Pani Kopacz i... jej poprzednikowi, że Moskwa za plecami Unii właśnie dogadała się z Paryżem... Rosyjski rynek otworzył się na import wieprzowiny z Francji (Mistrale zapewne są następne na eksportowym menu), Włosi dają Rosji kredyty, Orban otrzymał od Putina pokaźne pożyczki, Słowacja utrudnia dostawy gazu, Niemcy proponują kompromis z EUG.

Wszystko odbywa się za plecami intensywnie uczącego się języka angielskiego "Prezydenta Europy". Tragikomizmu dodaje fakt, że Gazeta Wyborcza właśnie poinformowala swoich czytelników, że Donald Tusk... rozpętał twitterową wojnę przeciwko Putinowi stając się czołowym europejskim krytykiem łagodzenia relacji z Moskwą.... ba... politycznym (klawiaturowym) jastrzębiem... Problem polega na tym, że jest on powszechnie ignorowany.

Czy aż tak trudno było przewidzieć, że po ogłoszeniu idiotycznych, samobójczych "ustaw o języku" przez pozbawionych wyobraźni politycznej majdanowców nastąpi reakcja we wschodnich regionach Ukrainy?
Jeżeli kijowscy politycy nie uwzględnią głosu ludności rosyjskojęzycznej Pomarańczowa Julia, Majdanowy Arsenij i Czekoladowy Piotruś doprowadzą do "bałkanizacji" Ukrainy i doczekają się sponsorowanego przez EU buforowego, pozbawionego dostępu do morza księstwa udzielnego między Rosja i Polska ze stolicą w... podarowanym Ukraińcom po II wojnie światowej przez Rosjan - Lwowie. I w taki oto sposób tragikomiczna historia Europy wschodniej zatoczy pełne koło. "Czysta etnicznie" Ukraina stanie się geopolitycznym nowotworkiem a dokładniej mówiąc groteskowym mafijno-oligarchistycznym wrzodem na dupie Europy... Jakże nie nazwać groteskowym twór państwowy, którego jedna część jest usiana pomnikami Stepana Bandery a druga pomnikami Lenina, a jego prezydent żydowskiego pochodzenia* składa wieńce pod tablicami upamiętniającymi "bohaterskie czyny" żołnierzy OUN, UPA i SS Galizien. To właśnie z inicjatywy prezydenta Poroszenki (Walcmana), a nie faszyzujących majdanowców w rodzaju Tiahnyboka czy Jarosza w Ukrainie ogłoszono 14 października - święto ludobójców z UPA - dniem obrońcy ojczyzny. Ten sam człowiek jest naszym gościem honorowym na uroczystościach związanych z 70-tą rocznicą wyzwolenia hitlerowskiego obozu śmierci w Oświęcimiu... Nie wymyśliliby tego Kafka, Orwell i Mrożek razem wzięci.

 Oczywiście nie będzie to dotyczyć pozostałych prominentnych obywateli Ukrainy i "majdanowych wybrańców": Pińczuka, Achmetowa, Kołomojskiego, Taruty, Firtasza i innych posiadaczy często kilku naraz egzotycznych paszportów... Biografie w/w "biznesmenów" zamieszczone w Wikipedii to już prawie gotowy materiał na scenariusz do filmów kryminalnych nie gorszy od klasycznych obrazów "Ojca Chrzestnego" czy " Rodzina Soprano". Najbardziej fascynujacą jest biografia klasycznego postsowieckiego biznesmena, potomka aszkenazyjskich rabinów z Drohobycza, politycznego lawiranta, oportunisty, masona i... zięcia Leonida Kuczmy - Wiktora Pińczuka.

Warto dodać, że Ukraina jest jednym z nielicznych "państw" - obok Libanu i kilku rozdartych wewnetrznymi (zazwyczaj na tle religijnym) konfliktami krajów afrykańskich - gdzie istnieją prywatne armie.

Tymczasem ukraiński Willy Wonka będzie cichaczem, tylnym wejściem przemycany do polskiego sejmu aby wygłaszać płomienne przemówienia do Narodu Polskiego w stylu "Razem nie zginiemy"... To słowo "razem" trochę mnie niepokoi...
Premier Jaceniuk podobnie jak Poroszenko zamiast koncentrować się na sytuacji wewnętrznej podzielonego i rozpadającego się wielonarodowościowego państwa występuje z piarowymi martyrologicznymi odczytami po całej Europie, powoli ją zanudzając a w najlepszym wypadku ją irytując. Ostatnio Pan Premier oświadczył w Bundestagu, że to ZSRR napadło w roku 1941 na Niemcy i Ukrainę (wtedy jednej z republik radzieckich). Moskwa zażądała wyjaśnień od Pani kanclerz ale jak dotąd bez rezultatu. Ten incydent - w sposób  tak oczywisty fałszujący historię - mówi wiele o poziomie intelektualno-moralnym majdanowych polityków i ich politycznej wiarygodności. Polskie media przemilczały ten "epizod"...

Nie mniej śmierdzącego bąka w rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau przez "sowieckie bydło" puścił następca fotela ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego - Grzegorz Schetyna - absolwent wydziału  historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (sic!):
 "Może lepiej powiedzieć, że to front ukraiński [wyzwalał Auschwitz], pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali, bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu." 

 W swoim kolejnym wywiadzie Pan minister/historyk rozpaczliwie ratował swoją reputację "uściślając", że pierwszym zołnierzem, który otworzył bramę obozu śmierci był Ukrainiec... Pan Poroszenko natychmiast tego weterana nawet odszukał... Idąc tropemi rozumowania Pana ministra można stwierdzić, że Warszawę "wyzwolili" Białorusini a II Wojnę Światową wygrali Gruzini... a przegrali Austriacy. 

 Nasi dyplomaci i politycy-naturszczycy obnażają przed nami i przed światem - zresztą nie po raz pierwszy w historii - kompletny brak pragmatyzmu i instynktu samozachowawczego, żenującą amatorszczyznę graniczącą z infantylizmem oraz nie liczenie się z politycznymi i ekonomicznymi realiami. Tak oto - trochę na własne życzenie - bez konieczności wyjazdu do tzw. Ziemi Świętej doczekaliśmy się tuż za miedzą, naszego własnego, rodzimego "konfliktu bliskowschodniego"... i to na kilka a może kilkanaście najbliższych lat...

POST SCRIPTUM

Znany ukraiński dziennikarz, aktywista Majdanu Bogdan Butkiewicz, wzywa w ukraińskiej telewizji do ostatecznego rozwiązania problemu ludności wschodniej Ukrainy. Stwierdza, że nie poczuwa się ona do ukraińskiej tożsamości narodowej więc nie ma sensu wchodzić z nią w jakiekolwiek negocjacje, ale po prostu zlikwidować fizycznie. Liczbę osób, które trzeba będzie zabić szacuje na 1,5 miliona. Wzywa ni mniej ni więcej, w telewizji publicznej, do ludobójstwa na skalę holokaustu. A dziennikarka słucha i jest tylko lekko zdziwiona. (You Tube  po paru tygodzniach zablokował ten link.)
www.youtube.com/watch?v=iZ0YC4Nx0s4
thekievtimes.ua/society/391851-15-milliona-chelovek-v-donbasse-nuzhno-prosto-ubit-butkevich.html
4 grudnia uczniowie gimnazjum w Nikołajewie pod hasłem podaruj ciepło żołnierzowi zorganizowali jarmark słodkości. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup ciepłej bielizny dla "obrońców niepodległości". 
Największą kwotę zebrała a tym samym zwyciężyła klasa 8A, która oferowała specjały: ciasteczka "Czołgi na Moskwę" i słodki napitek "Krew rosyjskich niemowląt". Dyrektor szkoły zagryzając w/w słodki napój ciasteczkami pochwalił uczniów za wspaniałą patriotyczną inicjatywę:
https://www.youtube.com/watch?v=cduh7m3mm8o

Masakra w Odessie (materiał zawiera drastyczne zdjęcia):

http://www.globalresearch.ca/how-neo-nazi-thugs-supported-by-kiev-regime-killed-odessa-inhabitants-photographic-evidence/5380504

*

Czyżby jedynym sposobem zażegnania rozszerzania się konfliktu w wielonarodowościowej Ukraine był jej podział? Jest to plan, o którym nieoficjalnie słyszy się po obu stronach oceanu.

Oto wirtualny projekt podziału terytorialnego Ukrainy uwzględniający dystrybucję etniczno-jezykową. W tym kierunku Majdanowa Ukraina wydaje się zmierzać.

*

Obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko pochodzi z rodziny mołdawskich Żydów. Aleksiej Walcman - ojciec Poroszenki, w 1956 zawarł związek małżeński z Eugenią Siergiejewną Poroszenko i przyjął w 1956 roku jej nazwisko panieńskie. Robiło to wielu radzieckich Żydów aby nie paść ofiarą stalinowskich polowań na "kosmopolitów". Trend slawizacji żydowskich nazwisk (powszechny rownież wśród Żydów polskich) panował do upadku ZSRR. Gary Kasparow - były szachowy mistrz świata, dzisiejszy polityk opozycyjny - jeszcze jako nastoletni geniusz szachowy został skłoniony przez "osoby mu życzliwe" do zmiany swojego oryginalnego (po ojcu) nazwiska Weinstein na panieńskie nazwisko matki. Zastanawiającym jest co powstrzymywało obu Panów od powrotu do swoich rodowych nazwisk po rozpadzie ZSRR.

** Przykładem prywatnie finansowanych jednostek są batalion "Azov" i "Ajdar", którego dewiza jest "Bóg z nami". (Obecnie batalion "Azov" urósł do rozmiarów pułku.) W składzie obu jednostek są również cudzoziemcy w tym z krajów skandynawskich (neofaszyści ze Szwecji) z Włoch a nawet... tak... tak ... z Rosji. Podczas ostatniego pijarowego występu Pana Poroszenki w Monachium pokazał on dziennikarzom książeczki wojskowe i paszporty żołnierzy rosyjskich walczących po stronie separatystów. Ciekawe dlaczego nie odważył się ich przed kamerami podając personalia właścicieli dokumentów i ich stopnie wojskowe. 
(Organizacja Amnesty International opublikowała niedawno raport o zbrodniach wojennych popełnionych w regionie ługańskim przez tzw. Ochotniczy Batalion Ajdar.) Instruktorami  w obu jednostkach są oficerowie z Gruzii i Francuskiej Legii Cudzoziemskiej i (przypuszczalnie) z krajów NATO.  Paradoksalnie mimo otwartej skrajnie nacjonalistycznej i faszystowsko-rasistowskiej doktryny ich dowódców  sponsorował  je Ihor Wałerijowycz Kołomojski - oligarcha i... prezydent EJU (Europejskiej Wspólnoty Żydowskiej). 
Innym paradoksem jest status narodowościowy Pana Kołomojskiego doskonale odzwierciedlający "kabaretową” wręcz elastyczność ukraińskiej konstytucji, która wyraźnie zabrania posiadania podwójnego obywatelstwa. Otóż ten rezydent Szwajcarii sponsorujący ukraińskich neonazistów zapytany jak w tej sytuacji może on mieć potrójne ukraińsko-izraelsko-cypryjskie obywatelstwo wyjaśnił: 
 "To prawda, że Konstytucja Ukrainy zabrania swoim obywatelom posiadania podwójnego obywatelstwa... ale potrójnego już nie zabrania.” Jest to odpowiedź godna 377-go najbogatszego człowieka na świecie.
A dowodem na to, że wojna ta jest skomercjalizowana do karykaturalnych wręcz rozmiarów jest wprowadzenie przez Ministerstwo Obrony Ukrainy specjalnych premii dla żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy: zniszczenie  samochódu wojskowego wyceniono na 10 płac minimalnych (12 tysięcy hrywien czyli około 2880 zł), czołgu na 48 tys. hrywien (ok. 11,5 tys. zł), wyrzutni rakietowej na 60 tysięcy hrywien (ok. 14,4 tys. zł). unieszkodliwienie samolotu przeciwnika na 121 tysięcy hrywien (ok. 29 tys. zł). Cennik nie podaje premii za zabicie pojedyńczego wroga.


Mapy zaczerpnięte z Google images

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1719
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1002
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1269
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1122
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 511
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 856
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 648
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1175
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1056
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 811
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  oculus,  26/01/2015

Lepiej niech te ziemie wschodniej Ukrainy będą w rękach Rosji, niż ma się odrodzić Chazaria. https://www.google.no/search?q(...)bih=579

@oculus: no i co z tego jak powstał, ruscy również nie mają tu nic do szukania, tak samo jak na kaukazie i pribałtyce

@kontolk: Jesli odrodzi się Chazaria, to Polskę wchłonie i Rosję wykończy. Jeśli znasz dobrze historię, to zrozumiesz, że nam jest potrzebna Ukraina a nie Chazaria....Nadal Chazarowie mają duże wpływy w Rosji a Ukrainę już przejęli. Polskę mają w kieszeni, więc co tu mi pierdolisz żydzie..?

@oculus: http://demotywatory.pl/4429006(...)arzyny-(1729-1796)-jak-pokonac-Polske

  ryh,  05/03/2015

@Skalny Kwiat: "..każdą inną , wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie"
---------------------
Podejrzanie nowoczesny język tej carycy Katarzyny.... czyli inaczej, ktoś tu wciska kit.

  Remter,  05/03/2015

@oculus:Podziwiam Twoją znajomość historii . I w tym temacie masz rację ... https://www.youtube.com/watch?(...)index=1 Rosja nie jest powiązana z wojną Goga i Magoga !

  Remter,  05/03/2015

obejrzyj jeszcze ten film https://www.youtube.com/watch?(...)index=2

  ryh,  05/03/2015

@oculus: Czyli że co: Chazarowie rosyjscy chcą wykończyć Chazarów z Ukrainy? Trochę pokręcona ta Twoja teoria

przyznam że przeczytałem pobieżnie, wszystkie zarzuty odnośnie Ukrainy odnoszą się również do Rosji (oligarchowie, sytuacja gospodarcza itp). Z tym że Rosja i tak ma na sumieniu o wiele więcej zamordowanych Polaków. Powtórzę jeszcze raz co już kiedyś napisałem: lepsi dwaj mniejsi wrogowie, którzy mają jeszcze porachunki między sobą niż jeden wielki. W naszym interesie jest istnienie wolnej Ukrainy ...  wyświetl więcej

@kontolk: Od kiedy żydzie Rosja jest wrogiem Polski...?. Od XVII wieku Moskwa jest naszym wrogiem a Cesarstwo Rzymskie narodu niemieckiego od kiedy...? . Naucz się historii albo weź korepetycje, bo autor tego arta wie co pisze i dla kogo pracuje..............Dałem plusa ale mam świadomość intencji autora...On wcale dla Rosji nie pracuje, więc dla kogo...?

@oculus: co do pochodzenia to trudno mi zdecydowanie zaprzeczyć, ale w rodzinie nie zachowały się żadne wzmianki o obcej krwi. To bez znaczenia od kiedy ktoś jest wrogiem, ważne kto groźniejszym.

  oculus,  27/01/2015

Jeśli uświadomisz sobie coś, to kontrolujesz to, jeśli nie masz świadomości tego, to to coś kontroluje Ciebie. Polacy nie mają takiej świadomości o tym, by to kontrolować, Rosja ma....:)

@oculus:
Drogi Oculusie,
O tym dla kogo pracuje dowiesz sie z mojego eiobowego artykulu-zeznania pt. "Donos" :-)
Dla mnie Wschod Europy to geopolityczne bagienko/Dzikie Pola.
O przestepstwach separatystow/terrorystow (niepotrzebne skraslic) znajdziemy wystarczajaco wiele informacji w polskich publikatorach. W zachodnich rowniez np. ...  wyświetl więcej

  oculus,  27/01/2015

@youngcontrarian: No dobrze, ale co stanie się z obszarem oznaczonym przez Ciebie na czerwono...?

@oculus:
Moge tylko spekulowc. Rosja zapewne przeforsuje rozwiazanie, ktore Amerykanie przeforsowali w Kosowie ... ku ogolnej uldze zmeczonej majdanowa hucpa europejskiej gawiedzi...

  oculus,  27/01/2015

@youngcontrarian: Masz rację, taka Ukraina nam wystarczy. Oby tylko Rosja miała siłę te tereny dobrze zagospodarować. Osobiście nie mam nic do Chazarów ale moi dziadowie ich trochę nasiekli. To oni rządzili Rosją sowiecką i mordowali Polaków i nie tylko. Teraz rządzą Polską i to mi się nie podoba....Mam nadzieję, ze nie jesteś całkowicie pochłonięty dolnym Matriksem, górny jest o wiele ciekawszy...:)

@youngcontrarian: Przyjmuje, ze ty jestes "pierwszym myslicielem eioby"
Czytalem i podziwialem wiele twoich artow, ale kiedy dochodze do twoich dowodzen dotyczacych
Ukrainy to moj podziw i zrozumienie pekaja jak banka mydlana.
Przedstawiasz cytaty, ktore pasuja twojej "doktrynie" politycznej a ktore ordynarnie obrazaja
Ukraincow, ktorzy przeciez istnieja fizycznie i pra ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

Drogi przyjacielu,
Bardzo wysoko cenie Twoje uwagi.
Proponuje abys jeszcze raz bardzo uwaznie przeczytal artykul i wszystkie moje komentarze pod tekstem. Wydaje mi sie, ze podchodzisz do mojego tekstu zbyt powierzchownie i zbyt emocjonalnie.
Wybacz, ze moje teksty dotyczace majdanowskiej hucpy nie pisze ku pokrzepieniu serc. Stadne myslenie to nie moja do

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Czytalem, a oto Twoje cytaty pod adresem Ukrainya-
---------------
nawet nie jest aż tak ważnym czy to "coś" jest podupadającą, sezonową republiką bananową, oligarchiczno-mafijnym potworkiem czy nawet kultywującą tradycje UPA/SS Galizien soldateską.
---------------
Po nieudanych próbach na Białorusi Zachód przy dużym udziale Polski "majdanami" realizuj ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Paradoks ukrainski:
Jakże nie nazwać groteskowym twór państwowy, którego jedna część jest usiana pomnikami Stepana Bandery a druga pomnikami Lenina, a jego prezydent żydowskiego pochodzenia* składa wieńce pod pomnikami żołnierzy OUN, UPA i SS Galizien. To właśnie z inicjatywy prezydenta Poroszenki (Walcmana), a nie faszyzujących majdanowców w rodzaju Tiahnyboka czy Jaro ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
*
"(..) polska klasa polityczna głosi, że Polska z racji bliskości Rosji i swojej historii lepiej rozumie ten kraj aniżeli Zachód i jest wręcz powołana do tego, aby Zachód pouczać w tej sprawie. Jesteśmy mądrzejsi, bo dostaliśmy od Rosji w d…"
*
"Uważam, że Polacy są zaślepieni antyrosyjskim aspektem tradycji upowskiej i uważają, że skoro jest ona antyrosy ...  wyświetl więcej

  oculus,  27/01/2015

To jeszcze jedną mapę mógł autor przytoczyć... https://kefir2010.files.wordpr(...)gin.jpg

@oculus:
Dzieki za link to tej bardzo interesujacej mapy.

  oculus,  27/01/2015

@youngcontrarian: Daje do myślenia, zwłaszcza to, jak nazywano kraje zach, wsch. i płd, które nazywamy dziś słowiańskimi.

@oculus:
Sclavinia jest szczegolnie intrygujaca... "sclavus" po lacinie to niewolnik...
Za Wikidictionary:
The origin of σκλάβος has been disputed historically. Modern etymologists accept that it refers to Slavs (Old Slavonic словѣнинъ, словѣне), often enslaved during the early Middle Ages, and that the originally ethnic term came to have a more general social meaning, possibl ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Sclavinia jest szczegolnie intrygujaca... "sclavus" po lacinie to niewolnik...
------------------------
Niewolnik-po lacinie w najszerzej uzywanym tego slowa znaczeiu to: SERVUS
stad slowo powitalne m.in w Polsce; serwus, czesc !
Niewolnik- servus w Rzymie mial obowiazek ustapic miejsca, powiedzmy na ulicy,
rzymskiemu patryciuszowi i przedstawic ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

Oddajmy glos Aleksandrowi Brucknerowi:
http://commons.wikimedia.org/w(...)skiego_(Br%C3%BCckner)

Etymologie slowa Slowianie znajdziesz pod :
519.jpeg

  oculus,  28/01/2015

@youngcontrarian: Tam są cudowne porównania "Henski"... http://histmag.org/forum/index(...)641.180

@oculus:
Niezwykle cenny link z bardzo interesujaca dyskusja internautow... Dzieki= Danke=Thank you (az trudno uwierzyc, ze wiezi leksykalne jezykow indoeuropejskicj zostaly odkryte przez jezykoznawcow zaledwie 100 lat temu.
*
A teraz usiadz spokojnie (mozesz upasc z krzesla) albowiem zacytuje ci wyliczanke w jednym z najstarszych jezykow swiata SANSKRYCIE:
1 ekam
...  wyświetl więcej

  oculus,  28/01/2015

@youngcontrarian: Tylko łacina i języki bałtyckie mają po siedem przypadków. Reszta, to języki kreolskie, które powstały na bazie kilku innych i mają po 2 przypadki, niemiecki ma 4. W Europie występują głównie dwie grupy etniczne, są to Słowianie i Celtowie. Pierwsi to haplogrupa Y DNA R1a1 a druga R1b. Jeśli istniał jakiś praindoeuropejski język, to na pewno nie germański, bo ten ma nadzwyczaj du ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Czytalem, w slowniku laciny, rowniez Twoj cytat, ktory jest komentarzem dnia.
Nie zminia to naszych stanowisk odnosnie slow sclavus i servus.
Servus byl w Rzymie w powszechnym uzytku, sclavus nie.
Od servus mamy do dzisiaj, poza pozdrowieniem,. pojecia jak: serwowac komus powiedzmy obiad,
serwowac w tenisa, pozostawic samochod do serwisu, serwetka, w S ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
A po hiszpansku "servicios" oznacza toalete/ustep...
Co do twojego pytania.
Najwyrazniej etymolodzy zachodni i wschodni (z krajow slowianskich) roznie definiuja historyczne korzenie slowa SLOWIANIE (SCLAVINI?).
Polecam Ci serdecznie "slowianskie" linki podane pod tym watkiem przez "oculusa".
Pozdrawiam z mroznego NY

  oculus,  27/01/2015

Chazarzy zatrudniają najemników, by wywołać eskalację działań zbrojnych... https://www.youtube.com/watch?(...)ailpage

  Kitek,  28/01/2015

@oculus:Powiedz wreszcie otwarcie, że to PODRÓBKA NARODU WYBRANEGO, że Chazarzy, to żydzi. Ludzie jeszcze nie przyzwyczaili się do tej nazwy. Ciągle myślą, że drugim rodzajem żyda to ASZKENAZYJCZYK (Aszke-NAZI), a pierwszym to SEFARDYJCZYK.

  oculus,  29/01/2015

@Kitek: Proszę bardzo... http://eiba.pl/2

  Kitek,  29/01/2015

@oculus: Znam to, ale dziękuję.

Kolejny głos o rozsądek Tego rozsądku brakuje co najciekawsze prawie wszystkim politykom - to prawie ślepota

  Kitek,  29/01/2015

@DONATello: To nie ślepota. To prozachodnia (czyt. żydowska) polityka łapówkarska.

@Kitek:
@oculus:
Drodzy Panowie, nie chcialbym aby odczytywano moje noty biograficzne Panow Poroszenki (Walcmana) i Kolomojskiego jak promowanie antysemityzmu. Co chcialem tym wyrazic jest to, ze swoim zachowaniem kompromituja oni - poczatkowo byc moze szczytne - cele pomaranczowo-majdanowych rewolucji... i drwia z 6 milionow europejskich zydow zgladzonych przy ogromnym i dobrze udok ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Otworzylem link oculusa i,,,,,,,,po przeczytaniu w glowie mi sie kreci !
Jesli miales zamiar znokaltowac mnie to Ci sie udalo.
Zrobmy jak ten grek w mitologii, ktory zobaczyl, ze krol Midas mial osle uszy, ale bal sie to powiedziec
z obawy przed zemsta krola.
Wykopal wiec dolek w ziemi, powiedzial do dolka "krol Midas ma osle uszy" i zakopal dolek ! ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
>>Minister obrony zwrocil sie o dodatkowe cztery miliardy, aby moc bardziej efektownie
wykrywac "dzialalnosc" podwodna w archipelagu Sztokholmskim !
I znany stand up comidian powiedzial "" Szwecja zareagowala w zdecydowany sposob na agresje
Rosji na Ukrainie, wysylajac 20-stu zolnierzy na wyspe Gotland."<<

Jedynie co mozna powiedziec Mi

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Jedynie co mozna powiedziec Mistrzowi Obrony to:
Liczy sie jakosc nie ilosc.
--------------
Tu brakuje calkowicie odwagi, aby podjac akcje agresywna.
Rosjanie wiedza o tym i dlatego cwicza "podchody" ze swoimi poborowymi (zawsze na jesieni)
Miliardy uzyja na drobne wydatki, bo oczywiscie nie na wykrywanie czegokolwiek.
W ostatnich wyborac ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
NATO nie bierzemy po uwage bo niezaleznosc sluzyla nam dobrze.
PS w razie czego wysle 20-stu zolnierzy na Gotland.
Reakcja Szwedzkiego MSZ i MON jest proporcjonalna do stopnia zagrozenia panstwa.

@zakrawarski
@oculus
Musze Wam przypomniec pewna historie.
W 1987 roku tuż po ukończeniu moich studiów podyplomowych w Belgradzie byłem świa

...  wyświetl więcej

  oculus,  28/01/2015

@youngcontrarian: Może ta tematyka mało Cie obchodzi ale świadczy o Skandynawach, że są skurwysynami... http://machpetrmach.blog.idnes(...)mi.html

@oculus:
To je opravdu zajimave.
Mockrat dekuji!

@youngcontrarian: Gdzie sie zapodzialec ?
Pojechales na ryby, czy zarybiasz bliskolezace wody ??

  oculus,  28/01/2015

Potop szwedzki uczynił w Polsce większe spustoszenie w owych czasach, niż obecnie dwie wojny światowe, PRL i III RP razem wzięte. Szwedzi i Norwegowie, to cioty. Pierwsi mięli rudę żelaza a drudzy ropę i gaz i dzięki temu wybili sie na potęgi gospodarcze. Obecnie, to żałosne społeczeństwa alkoholików, którym rocznie odbiera się 25 tys dzieci, odp.10 Norwegom i 15 Szwedom. Za 20 lat będą tam rządy ...  wyświetl więcej

@oculus:
oculusie,
Na lekcji historii w ogolniaku naiwnie zapytalem swojego belfra jak Austryjacy mogli maczac palce w podlych i zdradzieckich rozbiorach Polski mimo tego, ze Sobieski uratowal ich przed "niechcianym multikulturalizmem" w XVII wieku...
Po pierwsze mlody czlowieku, powiedzial: w polityce i dyplomacji nie ma sentymentow.
Po drugie... fortuna kolem sie tocz ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Prosze zobacz oraz ci ktorzy chca wiedziec role Rosji Putina NA UKRAINIE !!!!
------------------------
http://swiat.newsweek.pl/wojna(...),1.html

  awers,  28/01/2015

A przy okazji całej tej jatki wyraźnie widać, jak bardzo Jałta wrosła w europejskie nawyki. Oculusie podziwiam siłę epitetów.

  Kitek,  29/01/2015

Dałem ci „punkta”. W tym temacie jest to jeden z najlepszych artykułów. Ukraina, to zbiór europejskich chłopów, uciekinierów z państw już zagospodarowanych na Dzikie Pola. Dzisiejszy Ukrainiec, to potomek przestępcy i chłopa, a jak wiadomo: „chłop żywemu nie przepuści”. Zemsta banderowców na Polakach z czasów II wojny światowej przetrwała w postaci msty żydowskiej czasów obecnych. I tak jak Katon ...  wyświetl więcej

  oculus,  29/01/2015

Należy upomnieć się o te ziemie w przypadku, gdyby miały wpaść one w niewłaściwe ręce.. https://odyssynlaertesa.wordpr(...)ryczny/


Powinniśmy minusować takie teksty, moim zdaniem finansowane są autorzy przez Rosję. Logika mi to mówi. Youngcontrarian pisze nawet dobrze i ciekawie, ale nie w temacie, w którym występuje Rosja. Tu nie pisze, że Tusk świetnie dogadywał się z Putinem, tak jak z obecnym prezydentem. Mapa z sieci, ale że umieszczona przez kumpla, któremu też płacą, to można się domyślić. Dlaczego nie wykorzys ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Słuchaj cioto, ja już o tym pisałem na tym portalu, jak jeszcze nie było wojny na Ukrainie. Mam wystarczająco dużo swojej kasy psie, by nie brać od Ruskich i Chazarów. Dlatego mogę pisać co chce i jak chcę frajerzyno...........

@_serpico_: ..)

  oculus,  29/01/2015

@_serpico_: Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Wkurza mnie tylko to, że te chuje banksterzy rozgrywają swoją ohydną politykę, kosztem prostych, nieświadomych, oszukiwanych ludzi...

  oculus,  29/01/2015

Polska tereny ruskie otrzymała w spadku, bez wojen i opiekowała się nimi do 1939 roku. Jacyś potomkowie chłopstwa z czworaków mogą o tym nie wiedzieć... https://www.google.no/search?q(...)bih=672

Moja rodzina brała udział w ratowaniu Żydów, ale to nie ma znaczenia w obecnej sytuacji politycznej. Ja mówię i piszę tylko jak jest. Moi dziadkowie i stryjeczny dziadek Władysław brali udział w bitwie warszawskiej a wcześniej byli na froncie, jeden pod Kijowem a drugi na Litwie. Ten na Litwie był w oddziale podobnym do Huzarów Śmierci i jeńców nie brali. Brat dziadka, późniejszy burmistrz Węgrowa ...  wyświetl więcej

Dlaczego Żydów spotkał tak tragiczny los... http://gloria.tv/?media=634651(...)PCkSG6u

  kamil30,  31/01/2015

@oculus: Dlaczego? A dlaczego banki amerykańskie sponsorowały Hitlera? A dlaczego porty amerykańskie nie wpuściły Żydów uciekających z Europy w czasie wojny? A dlaczego Hitler zarzucał Żydom internacjonalizm, chęć stworzenia jednej wspólnoty ogólnoludzkiej? Co realuzuje teraz UE oraz USA. Żydzi musieli zginąć aby polityka NWO mogła być realizowana.

@kamil30: Został wybity tylko plebs, elity przeniosły się do Izraela i Ameryki. Kto miał kasę i chęci, to uciekł przed Hitlerem z Europy. Dzisiaj Polską rządzą Chazarzy, bo wybili oni polską elitę. Teraz, po zdobyciu Polski, próbują przejąć Ukrainę.

  kamil30,  31/01/2015

@oculus: Masz rację co do plebsu. Może i Chazarzy plus Watykan i bankierska lichwa.

  oculus,  01/02/2015

@kamil30: Obłowili się po zabiciu tylu Żydów. Ważniejsze dla Hitlera było zabijanie Żydów niż wygranie wojny. Przecież cała akcja kosztowała wiele trudu. Amerykanie i Ruscy mogli bombardować obozy, ale to by dało Niemcom większe możliwości na froncie. Rosjanie za kupioną od Amerykanów broń, płacili szczerym złotem, którego się w całości pozbyli..:)

  kamil30,  01/02/2015

@oculus: Nie chce mi się nawet tym myśleć. Np. jak Amerykanie zaopatrywali obie strony konfliktu, jak dostarczali Hitlerowi patenty i technologię. Hitler był tylko marionetką iluminatii. Taki Henry Ford dostał nawet od Hitlera tytuł człowiek roku. Ten świat jest chory, mam nadzieję że nie dożyję wojny nuklearnej i jednego wielkiego Big Brothera...

  kamil30,  01/02/2015

@_serpico_: Prostacki komentarz bez żadnej rzeczowej argumentacji. Radzę lepiej poczytać za co Kennedy został zabity i co chciał wprowadzić. Żyj dalej w amerykańskiej iluzji. Każdy kto krytykuję Amerykę z miejsca nazywany jest pro - sowietą - kolejny bełot intelektualny.

@_serpico_: https://www.youtube.com/watch?(...)1i48N18 - obejrzyj sobie ten film i powiedz takim oszołomom jak ja co Kennedy miał na myśli.

http://eiba.pl/f - polecam także ten artykuł. A Icke mnie nie obchodzi. A na to, że banki centralne sponsorowały Hitlera są bezpodstawne dowody.

  kamil30,  01/02/2015

@_serpico_: Nie chce mi się dyskutować z takimi ignorantami jak Ty.

@_serpico_: Żal mi Ciebie.

  kamil30,  01/02/2015

@_serpico_: O Twoim prostactwie świadczy, o niczym więcej.

  Kitek,  02/02/2015

@kamil30: "Wreszcie Pan oczyścił im pole" - tak podobno mówią żydzi w Ameryce. Hitler niszczył popularnie nazwanych "Osten Jude" czyli żydów biednych. Który z bogatych żydów zginął w Oświęcimiu?

Ten artykuł to świetnie ukryta reklama proputinowska, a takiego bełkotu jak dyskusja pod nim już dawno nie widziałem.

@youngcontrarian: polska klasa polityczna głosi, że Polska z racji bliskości Rosji.........
------------------
"Uważam, że Polacy są zaślepieni antyrosyjskim aspektem tradycji upowskiej..............
------------------
Przeczytaj prosze caly wywiad z prof. Lagowskim:
------------------
Dziekuje, czytalem !
Szarpie sie w dalszym ciagu z brakiem umiej ...  wyświetl więcej

Youngcontrarian, po moim wpisie zapanowala wielemowiaca cisza !?
---------------------
Poniższy artykuł jest kontynuacją tekstu z marca ubiegłego roku pt: “Majdany” i “anty-Majdany" czyli fatalne skutki uprawiania polityki na ulicy.
---------------------
Martin Kuther King uprawial POLITYKE NA ULICY !!
Bo tak czynia ludzie Z D E S P E R O W A N I ............
...  wyświetl więcej

Drogi przyjacielu,
Postaram sie pdazac za tokiem Twojego myslenia.
To, ze kogos cytuje niekoniecznie oznacza ze sie z nim/nia zgadzam.
Zaczniilmy od naszej zagrody.
Na temat patriotow bawiacych sie z ubecja w chowanego i strzelanego w powojennej Polsce wiedzac , ze nasi zachodni sojusznicy juz dawno postawili na nas w Jalcie i Poczdami krzyzyk wielokrotnie sie juz wypow ...  wyświetl więcej

  Kanon24pl  (www),  10/02/2015

Tylko nieznajomość dokonań Integralnego Nacjonalizmu Ukraińskiego może skłaniać do popierania tego antypolskiego układu na Ukrainie . Dzisiaj ostrze ukraińskiego nacjonalizmu skierowane jest przeciw Rosji ale jutro może zmienić kierunek swojej patologicznej nienawiści w stronę Polski.

Do youngcontrarian (oraz innych)
-----------------
Nasza wymiana zdan i mysli przypomina powiastke w ktorej chlop i jego zona
prowadza spor, na smierc i zycie, o to, czy owca jest strzyzona, czy golona.
Rozwcieczony chlop topi zone w rzece, a ta zanim przepadla w glebinie
ruchem palcow nad poziomem wody przypominajacej nozyczki pokazala,
ze owca byla jedna ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Drogi przyjacielu,
Dzieki za podzielenie sie z nami swoimi pogladami na sprawy wojny domowej w Ukrainie. Podziwiam Twoj szlachetny internacjonalizm i idealizm w imie dewizy "Za nasza wolnosc i wasza"
Mam nadzieje, ze ponizszy tekst sprowadzi Cie na ziemie. Oto realia "walki" na Ukrainie obywateli ukrainskojezycznych z rosyjskojezycznymi...
Oto artykul opub ...  wyświetl więcej

Putin nazwal upadek ZSSR najwieksza katastrofa 20-go wieku.
ZSSR skladalo sie z 18-tu (jesli dobrze pamietam) krajow przylaczonych do "zwiazku" na sile.
W historii tych krajow czas przynaleznosci, a badziej adekwatnie okupacji,
to najstraszniejszy okres w ich dziejach.
To okres Gulagu, bezprawia, przesladowan, wywozow na Sybir m. in. Tatarow z Krymu,
smierci glod ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Drogi przyjacielu,
Bardzo ladnie napisany i emocjonalny komentarz.
Proponuje w formie ulotek rozrzucic go nad miastami i wsiami postmajdanowej Ukrainy byc moze zmobilizuje on poborowych do masowego zglaszania sie do sluzby w ukrainskiej armii...
Wcale nie zartuje... Bylby to ciekawy/wiele mowiacy socjologiczny eksperyment...
Pozdrawiam Cie serdecznie

  oculus,  10/02/2015

Nikt chyba nie podejrzewał, iż dożyjemy czasów, w których czerwono-czarne, banderowskie flagi będą powiewać obok polskich, natomiast Wojsko Polskie będzie walczyć o interesy pewnych grup na Ukrainie, mocno skażonych duchem, banderyzmu, antypolonizmu, faszyzmu, antypolskiego judaizmu i co wydaje się paradoksalne antysemityzmu, zważywszy, iż 80 procent ukraińskiego rządu to Żydzi, na czele z Żydem W ...  wyświetl więcej

  oculus,  10/02/2015

@_serpico_: Rosja, jako taka, od Rewolucji Październikowej już nie istnieje. To wtedy zostały wybite elity rosyjskie i zastąpiono je Chazarami. Dzisiejsza Rosja, to kontynuacja Rosji sowieckiej a nie carskiej. Kto wie o co chodzi w globalnej polityce, ten rozumie działania na Ukrainie. Ukraina została już dawno temu podzielona, teraz wybija się tylko banderowców, bo oni nie pasują do żadnego scena ...  wyświetl więcej

  kamil30,  10/02/2015

@oculus: Masz rację ale ogłupieni przez amerykańskie media tego nie wiedzą. Im się wmawia, że Rosja carska była biedna chociaż stała się 4 potęgą świata. Są oczywiste dowody, że rewolucja 1917 r. była sponsorowana przez Niemców(Lenin) i bankierów z Wall Street (Trocki).

"Inne sprawy też nie ułożyły się po myśli Lenina: rosyjski monarcha Mikołaj II wprowadził daleko idące reformy. Zacofane

...  wyświetl więcej

@_serpico_: Rosniesz ! Jesz drozdze ???

Kultura, kultura, ma to do siebie, że jest kulturą, kulturą, kulturą, wszędzie. Tak jak piasek na pustyni, który burzą wieje, żeby przykryć własne winy ... Tak jak papier toaletowy gładki, który dokładnie wyciera dupę, by uniknąć konfrontacji - złego z dobrym ... co w kulturze uchodzi za dobry zwyczaj ...

Chroń Boże nasze dupy, od kultury obrzydzenia, która wykrzywia pyski - i pozwól tym,

...  wyświetl więcej

Debalcewe padlo.
Tragiczna sytuacje zolnierzy z Ukrainskiego pospolitego ruszenia ilustruje ponizszy material:
https://www.youtube.com/watch?(...)EmVWin8
Ciala poleglych zolnierzy staja sie miesem armatnim... na sprzedaz...

@youngcontrarian: Tragiczna sytuacje zolnierzy z Ukrainskiego pospolitego ruszenia ilustruje ponizszy material:
------
Ta straszna tragedia wydaje sie byc, dla ciebie, powodem do zadowolenia ?!
-------------------------------------
Ciala poleglych zolnierzy staja sie miesem armatnim... na sprzedaz...
------
Kupujesz, czy sprzedajesz ?
Specjalizujesz ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Drogi przyjacielu,
Prosze Cie nie interpretuj konstatacji faktu jako przejaw mojego zadowolenia z przelewu krwi naszych slowianskich braci.
W swoich tekstach korzystam z informacji ukrainskich, rosyjskich jak i zachodnich.
Z racji znajomosci zarowno ukrainskiego jaki rosyjskiego codziennie uwaznie sledze biezace wiadomosci (tv) zarowno z Kijowa jak i Moskw ...  wyświetl więcej

Z Ukrainskich mediow:
10-02-2015- Prokuratura wojskowa Ukrainy wszczęła prawie 2000 postępowań w sprawie dezercji przeciwko około 10 tys. osobom - podaje zastępca prokuratora Ukrainy Anatolij Matios.
Według niego, połowa wojskowych, przeciwko którym wszczęto postępowanie, „dopuściła się dezercji, nie opuszczając okupowanego terytorium Republiki Autonomicznej Krymu”. Ponadto prawie 15 ...  wyświetl więcej

  ryh,  05/03/2015

Nie wiem Young o co Tobie chodzi? Że mamy odwrócić się dupą do obecnych problemów Ukrainy? I czekać aż Władimir P. w tę naszą dupę kopnie? Czy też liczyć na to, że we Władymirze obudzi się duch biznesmena i kiedy jego wojska zatrzymają się na naszej granicy, on radośnie krzyknie "hellou Europo, nie bujta się, przyszedłem robić z wami interesy"

@ryh:
Drogi Ryhu, Dzieki za poruszenie ciekawego tematu.
Teza moich artykulow jest polityka "nieangazowania" sie polityczego w regionalna rozrobe w zdana na pastwe oligarchow Ukraine. Pomoc humanitarna TAK - zaangazowanie wojskowe - NIE. Pomozmy licznej Polonii zarowno na Wschodzie jak i Zachodzie Ukrainy. Glosy zwlaszcza tej ostatniej sa przez Warszawe kompletnie ignorowane.
...  wyświetl więcej

@_serpico_: Serpico postanowilem nie reagowac na (00) pozostajesz wiec sam, jesli masz ochote
przepychac sie z jego przestepcza dzaialalnoscia.
Sam, bo na calym forum eioba.pl tylko ryh, wystapil krok z obszaru ciszy i ciemnosci wokol
potwornosci dokonywanych przez krwawego dyktatora na niewinnych ludziach, naszych sasiadach.
Na forum Newsweek.pl reakcje na dzialalnosc ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
>>>Na forum Newsweek.pl reakcje na dzialalnosc (00) byly zdecydowanie negatywne<<<
(....)

~youngcontrarian
4 mar 12:46 | ocena: +58% (6/03/2015)
Hmmm.... +58% - rzeczywiscie zdecydowanie negatywne...

@_serpico_: c.d. reakcji czytelnikow Newsweeka.pl na art (00): p,t.
~youngcontrarian :
W imieniu wszystkich Polakow milujacych demokracje
,,,,,,,,,,,,,,,,
~życzliwy do ~youngcontrarian:
Złóż jeszcze gratulacje dla żony, córek i wszystkich kochanek Putina.
,,,,,,,,,,,,,,,,
~1920 do ~youngcontrarian:
życzę ci podobnego epitafium
,,,,,,,, ...  wyświetl więcej

  ryh,  09/03/2015

@youngcontrarian: Myślę że dobrze byłoby przypomnieć o porozumieniu międzynarodowym zawartym w roku 1994, zwanym Memorandum Budapesztańskim. Jego sygnatariuszami byli: Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stany Zjednoczone Ameryki no i oczywiście Ukraina. Drugi punkt tego porozumienia brzmi:
"2. Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielk ...  wyświetl więcej


@ryh:
Drogi Rodaku,

Dziekuje za kulturalna odpowiedz.

Konflikt na Ukrainie jest tzw p r o x y war miedzy Rosja i USA . Zarowno USA jaki i Rosja sa wspolodpowiedzialne za tragedie narodow Ukrainy. Jezeli juz cos lobbuje na tym portalu to polityke nieangazowania sie w ten geopolityczny syf, w ktory nasi "mezowie stanu" tak latwo dali sie Amerykanom wciagac. Na oczach t

...  wyświetl więcej

@_serpico_: Masz ode mnie plusa - by się "wyrównało" - ale też ze względu na poparcie spostrzeżeń;-) Tematy polityczne to trudne tematy, ale o czymś pisać/mówić trzeba biorąc przy tym pod uwagę różne opcje, czasem w zgodzie a czasem w konflikcie z interesami i poglądami innych - to y wyjaśniało Twoje ciągłe minusowanie :-)

  ryh,  11/03/2015

@youngcontrarian: O kurna Young, klawiatura Ci się nie stopiła? Masz dar nawijania na uszy..pełny szacun. Jeżeli zdenerwowałem Cię określeniem lobbysty interesów Rosji to mogę go zamienić na '"pożytecznego idiotę". Wybierz sobie określenie które Cię mniej denerwuje i zacznij odpowiadać rzeczowo.
Najpierw sugerujesz mniejsze zaangażowanie polskich polityków w konflikt ukraiński, aby następni ...  wyświetl więcej

@ryh:
@ryh:
Drogi Rodaku ,
Jak zwykle plus za kulture i poczucie humoru...

>>> Jeżeli zdenerwowałem Cię (...)<<<
Bez przesady... co najmniej mnie rozbawiles...
>>>"...odpowiadać rzeczowo..."<<<
Hmmm... moglbym uzyc dokladnie takiego samego okreslenia w stosunku do Twoich pytan... ale - przez uprzejmosc - tego nie

...  wyświetl więcej

  ryh,  13/03/2015

@youngcontrarian: Young, trochę udało nam odejść od meritum mojej wcześniejszej wypowiedzi. Oczywiście może to być moja wina gdyż nie zaakcentowałem tego zbytnio.
Chodzi mianowicie o to iż uważam że w świetle Memorandum Budapesztańskiego "Rosja, pod przywództwem Władimira Władimirowicza Putina, jest nieprzewidywalnym agresorem nie dotrzymującym umów międzynarodowych."
Czy zgadzasz się z moim poglądem czy masz jakieś inny pogląd na ten temat?

@_serpico_: Nie mam dostepu do GW dlatego nie moglem otworzyc linku.
Domyslam sie dobrz, ze slowa:"Nie wolno ferować wyroków Panie Adamie i z góry zakładać ,że sprawcy będą „zastępczy”.
kieruje agent 00 do Adama Michnika ?
Do ktorego uzyl wszystkie negatywne przymiotniki wielokrotnie !? A tu:"Ja sobie Pana cenię już od ponad 30 lat
Ta ocene Michnika ukrywal bardzo stara ...  wyświetl więcej

  Remter,  16/03/2015

Nasi wodzowie wybrali złoczyńców tego świata i wprowadzają ich politykę na naszym terytorium... https://www.youtube.com/watch?(...)RHeayu0

Serpico, liva pod artem "Rosjanie- kilka pytan" napisala:
"zgadzam się z Tobą.. serpico i kamil są "gwiazdami" eioby, nudno byłoby bez Nich:)"
Sprawdzilem, na ile to twoje !"gwiazdorstwo" odzwierciadla sie na eiobie.
Zaglebiajac sie w tajniki "wyzszej matematyki" policzylem, ze pod artem Bachira "kurewska macocha"
masz "hlubne" 45 czerwonych minusow. Poniewaz ja sam w 2 ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Niektórzy np. fani prawicy w wielu przypadkach węszą spiski :-)

  liwa,  11/04/2015

@zakrawarski: wyobraźmy sobie, że nie ma serpico... i zdychamy z nudów, bo albo wciąż te same polityczne tematy albo religijne.. aktywność i wiedza serpico jest naprawdę ogromna, wystarczy czytać Jego wypowiedzi (no może nie wszystkie) :) :)

@_serpico_: Europo zbudź się! W Moskwie masz partnera – trudnego, bo wzgardzonego i poniżanego, ale wartego każdych starań! Tymczasem głupcy, wodzeni za nos przez polskojęzycznego konia trojańskiego – myślą o sankcjach wobec Rosji!
Skompromitowane USA, NATO i UE mogą pocałować rosyjskiego misia w dupę!
4 marca 2014 04:20 komentarzy: 134 Autor: krakauer
....................
...  wyświetl więcej

@_serpico_: Ja zawsze jestem ostrożny w osądach , czego nie da się powiedzieć o Contrze . Krakauer może nie być jedną osobą
-----------
Rowniez zastanawialem sie nad tym.
Jest roznica w jezyku.
Contra wyraza sie bardziej pompatycznie, topi sens wypowiedzi w "morzu" slow.
I ostatecznie nie gloryfikuje tego kompletnie pomylonego sowiecko-putinowskiego systemu tak o ...  wyświetl więcej

@liwa: @liwa: zakrawarski: wyobraźmy sobie, że nie ma serpico...
----------
Zwrocilem uwage na specyfike serpico juz dosyc dawno.
Napisalem nawet dwa artykuly traktujace o nim.
Ten jeden to "Zdolny z urojenia........za Moliere´m"
Ten drugi to "Polowanie na smoka wawelskiego" w ktory to serpico
zamienia sie w dzielnego, choc strachem podszytego, rycerza ata ...  wyświetl więcej

Z Portalu"Dziennik gajowego Maruchy".

>>>Ukraińcy robią w Polsce dobrą robotę dla UPA

Posted by Marucha w dniu 2015-05-19 (wtorek)

Myrosław Onyszkiewicz, skazany 6.07.1950 za zbrodnie
Pan Siggi nadesłał nam wpis znaleziony na Facebooku, który (po niewielkiej obróbce redakcyjnej) publikujemy poniżej. Nie udało nam się zlokalizować autora wpisu.
Admin.

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska