Login lub e-mail Hasło   

Ślub za granicą.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-za-granica/324/
Większość z nas nie wyobraża sobie ślubu bez najbliższych osób i wesela bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jednak są takie osoby, które nie przepadają za weselami.
Wyświetlenia: 1.414 Zamieszczono 28/01/2015

Huczne przyjęcie na dwieście osób, z czego większości nie znamy, widząc ich pierwszy lub drugi raz w życiu, stres związany z mnóstwem przedślubnych obowiązków, oraz obawa przed ocenianiem wszystkiego co miało miejsce na przyjęciu… Te wszystkie wymienione przeze mnie argumenty sprawiają, że młode pary coraz częściej rezygnują z wystawnych ślubów i wesel, na rzecz skromnej uroczystości w gronie najbliższych osób, najczęściej w egzotycznym kraju, za granicą.

Wielu z Was pewnie zadaje sobie teraz pytanie: „Ile taki ślub za granicą kosztuje?”. Koszty takiego ślubu są uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest budżet pary młodej. Od tego ile funduszy chcecie przeznaczyć na ten cel, zależeć będzie, między innymi w jakim kraju odbędzie się uroczystość. Jeżeli planowaliście w swoim mieście zorganizować huczne wesele na 100 czy 200 osób – spokojnie wystarczy pieniędzy na ślub w tropikach. Jednak planując ślub na 20 czy 40 osób w kraju, koszty te mogą się nie zrównać z wydatkami jakie trzeba ponieść w związku ze ślubem za granicą. Są różne możliwość, różne kraje do wyboru, a co za tym idzie różne ceny takich uroczystości. Drugim istotnym czynnikiem, który wpływa na kształtowanie się ceny takiego wyjazdu, jak już wspomniałam, jest wybór miejsca na ten wyjątkowy dla Was czas. Kolejnym – ilość osób, które chcecie ze sobą zabrać – wiadomo, że im więcej, tym koszty wyższe. Innym niemniej istotnym czynnikiem jest długość pobytu – czy to będzie weekend, tydzień, a może dłuższa, na przykład dwutygodniowa wojaż. Następna kwestia wpływająca na cenę ślubu za granicą jest wybór miejsca noclegowego. Rezerwując hotel pięciogwiazdkowy zapłacimy dużo więcej niż wynajmując kwatery prywatne czy pokoje w motelu. Ważnym punktem, w całym przygotowaniu ślubu za granicą i liczeniu jego kosztów, jest korzystanie z dodatkowych atrakcji. Jeżeli w cenie wyjazdu nie ma zagwarantowanych wejść do SPA czy na masaż, warto się zastanowić nad tą opcją lub inną - wykupieniem wycieczki krajoznawczej itp.

Ślub za granicą, ale gdzie?!?

Podstawowe pytanie postawione powyżej jest zadawane najczęściej przez młodych ludzi, chcących wybrać się w podróż i tam połączyć się węzłem małżeńskim. Najpopularniejszym miejscem na tego typu uroczystości, nie jest jak większość z Was pewnie obstawia, Las Vegas czy romantyczny Paryż. Najbardziej obleganym krajem są Włochy. Mimo iż procedura zorganizowania tam ślubu jest długa i męcząca, to Włochy zajmują pierwsze miejsce. W dalszej kolejności jest Cypr, Hawaje, wspomniany Paryż, Karaiby, Grecja. Wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że kraje wymienione wyżej kuszą swoimi krajobrazami i atrakcjami.

Ślub to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par porzuca plany o organizacji hucznego ślubu i wesela według staropolskiej tradycji i wyrusza w podróż swojego życia, gdzie przysięgać sobie będzie miłość aż po grób. Jedno jest pewne, z falą krytyki na pewno przyjdzie się nam zmierzyć zarówno przed wyjazdem jak i po przyjeździe, jednak może warto spakować walizki i przeżyć ten wspaniały dzień tak, jak sobie go wymarzyliśmy?

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8703
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2509
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2258
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 51940
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3345
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2008
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15814
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6175
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15011
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2269
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska