Login lub e-mail Hasło   

Trochę prywatnie

To przykre, że taka strona jak "Święta Warmia" nas zablokowała mimo wcześniejszej prośby o współpracę która wystosowali do nas, ale z tego się wycofali 
Wyświetlenia: 540 Zamieszczono 01/02/2015

Większym smutkiem jest fakt, że w dniach świąt narodowych i świątecznych (katolickich) uczyli swoich fanów języka niemieckiego...(?) Z umiłowaniem krytykowali polskie władze (zapominając, że były to rządy komunistyczne czyli również anty polskie i katolickie) które zlikwidowały ewangelickie cmentarze w mieście Biskupiec zaraz po wojnie. 
Przypomnienie, że pastor z Sorkwit, który ma w Biskupcu kaplicę, mógłby postarać się o upamiętnienie miejsc pochówku kończyło się zmianą tematu, Przypomnienie zniszczenia Kirkutu (nazwa żydowskiego cmentarza) przez niemieckie bojówki przed wojną zostawało bez echa, ostatnim kontrargumentem skierowanym w naszą stronę było wytknięcie nam lat... i to pewnie stało się powodem naszego zablokowania. Ech ciągnie ich do totalitarnych metod takich jak cenzura. 
W powyższej stronie widzimy dwie nieścisłości.
Pierwsza "Świętość" jest zarezerwowana dla katolicyzmu - Ewangelicy nie uznają świętych - strona wyraźnie jest pro ewangelicka, Druga to podejmowana tematyka. Obecność ewangelików na większą skalę na tych terenach, którą można zauważyć pojawiła się dopiero po zaborach, czyli gdy administracyjnie Warmia była złączona z Mazurami i utworzyli wspólnie Prusy wschodnie. Nie twierdzimy, że ewangelicy są źli - bo wśród nich było wielu działaczy polonijnych, ale Warmia była i jest łączona z katolicyzmem. Tak pokrótce i pobieżnie można to scharakteryzować. Działająca w języku polskim strona która w nazwie odnosi się do katolicyzmu tych terenów propaguje wartości nie związane z nazwą. 
Drodzy administratorzy "Świętej Warmii" jeśli mijamy się z prawdą, prosimy o odniesienie się do tej wiadomości - jak przyznamy wam rację poprawimy go i przeprosimy. Fakt może nie mamy tyle lat co wy i nie umiemy się posługiwać się cenzurą jak wy, czy jak jesteście jeszcze starsi niszczeniem nagrobków swoich zmarłych sąsiadów tylko dlatego, że byli obcej religii wyciągamy dłoń do pojednania, Jesteśmy młodymi, praktykującymi katolikami, którzy chętnie wymienią się poglądami, ale na naszych zasadach czyli w sposób kulturalny, uprzejmy w duchu ekumenizmu i dobra dla regionu.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1327
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1181
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 614
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 732
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 776
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 740
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 836
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 441
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska