Login lub e-mail Hasło   

Czy teoria ewolucji ma coś wspólnego z nauką?

Może nauka bywa parawanem za którym można schować każdą niedorzeczność, która z miejsca staje się prawdziwa bo przystemplowana niepodważalnym autorytetem nauki?
Wyświetlenia: 1.797 Zamieszczono 03/02/2015

Zapewne będę się powtarzał ale chciałbym otwartym ateistom (są tu tacy?) zadać jedno pytanie : Dlaczego niektórzy z Was uważają, że ten świat został stworzony przypadkowo, bez żadnego planu? Zaraz ktoś sprostuje moje stwierdzenie i powie : to nie przypadek ale magiczny dobór naturalny.

Siedzisz teraz przed komputerem, który ktoś wymyślił, zaprojektował - całą jego złożoność i funkcjonalność.

Twierdzisz jednak, że coś tak genialnego jak chociażby ciąża ludzka w której dzień po dniu wykształcają się rózne organy, łączą się ze sobą różne komórki aby dać efekt finalny - człowieka - to wszystko według Ciebie powtało przypadkowo, bez udziału żadnej inteligentnej i świadomej mocy, bez inteligentnego projektanta. Gdzie istnieje projekt człowieka skoro każdy jeden wynalazek naukowy ma swoj projekt? Projekt który istnieje na papierze i w umyśle projektanta? Teraz możesz sobie wygodnie siedzieć w fotelu i denerwować się na moje słowa, które nijak pasują do Twojej wizji świata.

Czy jako argumenty masz coś więcej niż swoje emocje?

Teoria ewolucji jak sama nazwa wskazuje jest TYLKO TEORIĄ, hipotezą a nie faktem. Faktem naukowym są wynalazki, kiedy teoria przechodzi w coś namacalnego. Wtedy można je namacalne dotknąć i porównać z projektem. Uwierzyć tak jak chociażby uczniowie Jezusa w niego uwierzyli 2 tys. lat temu bo spotkali go na swojej drodze, mogli dotknąć jego szat, porozmawawiać.

Tak samo projektant komputerów, telewizorów i wielu innnych wynalazków na końcu lini produkcyjnej, po podłączeniu do prądu, może krzyknąć "Eureka, hip hip hurra. Słowo czyli moja wizja ciałem się stało" choć tak zapewne nie krzyknie.

Nauka dzieli się na dwa nurty : teoretyczny i praktyczny. Ewolucja należy do części teoretycznej a do częsci praktycznej nauki należą wspomniane wynalazki. Ktoś kto stworzył teorię a potem przekuł ją w praktykę. Mamy opis samochodu oraz samochód - i każdy może przekonać się że jedno i drugie jest ze sobą spójne. W teorii ewolucji tego nie mamy - mamy rzeczywistość i Wszechświat który to nie my stworzyliśmy, to nie my stworzyliśmy planety i istoty je zamieszkujące. To nie my stworzyliśmy zasady funkcjonowania tego Wszechświata. 

Z kalkulatorów nie powstają telewizory - wszelkie istoty są osobnymi bytami a każde jest unikatowe.
  Każdy wynalazek powstał niezależnie, oddzielnie chociaż wynalazki mogą być oparte na podobnych podzespołach. Dają jednak inną charakterystykę. Analogie jednak to nie wszystko. A teoria ewolucji oparta jest na analogiach, które to analogie mają być dowodem na ewolucję - jakoś dziwnie jednak pomija ogromne rożnice. Czy słoń w swoim działaniu jest podobny do człowieka a on do wieloryba? Na jakiej zasadzie w toku ewolucji miałyby powstać tak rożnorodne formy? Jest wiele pytań.

I oto znajduję odpowiedź skąd się wzięły wieloryby - artykuł w Wyborczej " Wszystko zaczęło się jakieś 54 mln lat temu. To właśnie wtedy pewne wodno-lądowe, przypominające nieco jelenia stworzenie zdecydowało się porzucić stały ląd i pogrążyć w morskich odmętach. I w ten sposób dało początek wszystkim waleniom.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75400,15037793,Jak_wieloryb_zostal_wielorybem.html

Wieloryb wziął się z jelenia..znudziło mu się życie na lądzie i poszedł nurkować....Nie mam pytań, idę zaraz na spacer bo od ewolucyjnych głupot zaraz mi się mózg przepali.

Ewolucjoniści - bardzo Was proszę, nie wrzucajcie do jednego worka całego obszaru nauki która tworzy rzeczy wielkie np. samochód, komputer, telewizję, sprzęt medyczny wraz z głupotami na tamat ewolucji. To że w obrębie tej samej nauki istnieją takie niedorzeczności świadczy tylko o tym, że nie dorośliśmy swoją mentalnością do wynalazków z których korzystamy. Nie rozumiemy ich dobrze poza wąską grupą ludzi. A może te wynalazki nie są nasze? Skąd wziął się nagły postęp po wojnie? Ale to już temat na osobną dyskusję.

Niestety ateiści boją się przyznać, że także w pewne rzeczy wierzą a nie wiedzą.

Niestety podobnie jak katoliccy księża czy ich wyznawcy nie potrafią dawać prostych odpowiedzi i prostych argumentów - a jak wiadomo z ich braku pojawia się najczęściej demagogia. Jest ona dziedziną tych, którzy chcą komuś wmówić, że wiedzą na pewno. Fakt, że stoi za nimi nauka czyni z nich w tej kwetii tylko bardziej groteskowymi. Tak jak księża zasłaniają się autorytetem Kościoła i Boga, tak oni zasłaniają się autorytetem nauki. Niektórzy z nich potrafią dyskutować, inni twierdzą, że tak malutki żuczek jak ja nie będzie przecież podważał autorytetu jakiegoś naukowca np. Dawkinsa. Tak jakby on wiedział wszystko. A może król jest nagi?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1299
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3209
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2733
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2534
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1070
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 742
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3525
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 861
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1055
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Witam pana, nie mogę się z panem zgodzić z prostej przyczyny- błędne są założenia. Jeżeli przyjrzymy się dziełom owego "konstruktora" to jest on zwykłym partaczem.1. Świat to oprócz wspaniałych wschodów i zachodów słońca też trzęsienia ziemi, epoki zlodowaceń, pożary, burze, tajfuny, susze, powodzie i wiele innych zjawisk naturalnych, to pustynie, bagna, nieprzebyte dżungle, rejony arktyczne i wul ...  wyświetl więcej

  kamil30,  03/02/2015

@roszpunek: Bez poznania prawa karmy, prawa przyczyny i skutku, systemu reinkarnacji każdy będzie twierdził, że projektant jest partaczem. To co podałeś/ podałaś to nie żaden dowód przeciwko istnieniu projektanta. To jedynie dowód na brak istnienia teistycznego Boga. I masz rację - nie istnieje Bóg, który opiekuje się nami i wysłuchuje naszych modlitw. Na pewno nie na takiej zasadzie jaką przedsta ...  wyświetl więcej

Jeżeli materialna Ziemia jest szkołą dla człowieka ... to nie zastanawia Ciebie również to, że sposób w jaki myśli człowiek (przyczyna-skutek) jest jedynie namiastką tego w jaki sposób myśli Bóg?

Oznacza to ni mniej ni więcej, że wszystko, co pomyśli człowiek (ateistycznie i religijnie) ma się do Boga (Wszechświata) tak, jak "prostackie" dzierganie słowa po słowie, do umiejętności myślenia

...  wyświetl więcej

  kamil30,  03/02/2015

@gluptak: Ciekawe stwierdzenie. Mistycyzm na którym się opieram mówi, że Bóg nie myśli - jest stanem skupionej i niewzruszonej superświadomej energii. Dopiero w świecie umysłu przechodzi do działania - dlatego myślenie jest w świecie umysłowym. Bóg jest źródlem wszystkiego - wszystko zawiera. Myślenie za pomocą intelektu ma tylko dwa rodzaje : indykcyjne i dedukcyjne. Dedukcja prowadzi do wniosków ...  wyświetl więcej

@gluptak: Jeżeli założymy że jest Bóg i On nas stworzył, to czyż nie uczynił nas na "obraz swój i podobieństwo"? Zapewne nie chodziło o podobieństwo fizyczne. Gdybyś przeczytał Biblię wiedziałbyś że Bóg rozumuje podobnie: przyczyna-skutek, wina-kara, zasługa-nagroda. Niepokojące jest to jak wierzący łatwo uznają się za durniów- przynajmniej w porównaniu z Bogiem, po co wam umysł, po co wolna wola jeżeli odrzucacie te dary?

@kamil30: Wiesz może po co temu Bogu- superświadomości człowiek i jego koślawy świat?

  nse,  03/02/2015

@kamil30: Czym da Ciebie jest myślenie ?

  kamil30,  03/02/2015

@roszpunek: Przyczyna i skutek, nagroda i kara to domena umysłu a nie Boga. Przyczyna i skutek czyli słynne oko za oko ząb za ząb istnieje w świecie materii, czasu i przestrzeni, w kręgu narodzin i śmierci. Ponad umysłem, nie istnieje iluzja przyczyny i skutku, wszystko jest jednym. Dlatego Bóg starego testamentu nie jest żadnym Bogiem - jest tym którego religia nazywa Szatanem a mistycyzm Uniwers ...  wyświetl więcej

  kamil30,  03/02/2015

@roszpunek: Nie wiem - Bóg jest władcą absolutnym i może robić co zechce. Może w ten sposób doświadcza się? Mistycyzm mówi, że człowiek jest tak na prawdę Bogiem w przebraniu, że Bóg jest nam bliższy niż koszula ciału. W Biblli możemy za to przeczytać słowa Jezusa "Bogami jesteście". Każdy z nas ma potencjał aby stać się Bogiem, jednym z nim. Każdy z nas ma potencjał do bycia oświeconym, do tego aby wyrwać się z kręgu narodzin i śmierci.

@kamil30: Czy wybudowałbym dom bez projektanta, zwłaszcza że ten dom nie musi być idealny? Nic nie szkodzi że drzwi się nie domykają a okno wypada, ba nic nie szkodzi że ściana się zawali (potop). No cóż i bez planów się da. Co do Platona, to zauważ bezsens siedzenia w jaskini i oglądania cieni aby wrócić do świata idei i opowiadać bzdury. Czym jest radość, ból, cierpienie? Po co konstruktor wypeł ...  wyświetl więcej

  kamil30,  03/02/2015

@roszpunek: Ja w świecie widzę harmonię, to jedynie ludzki umysł jest strasznie pokręcony, do tego stopnia, że przysłania nam normalny oglą rzeczywistości. Nasze ludzkie ego. Pozdrawiam :-)

@kamil30: Cóż to jest "normalny ogląd rzeczywistości"? Gdy widzisz jak ktoś bije słabszego to możesz powiedzieć że tak nie wolno albo zachwycać się "harmonijnym", rytmicznym uderzaniem i cichym pojękiwaniem po uderzeniu, wszak ktoś ten napad zaplanował. Cóż do tego ma nasze ego? Nie wszyscy i nie zawsze jesteśmy źli ale ktoś, jak chcesz, miałby w nas to zło zaprojektować. Może jednak agresja to pozostałość po ewolucji? Z poważaniem 8-)

  kamil30,  03/02/2015

@roszpunek: Normalny ogląd rzeczywistości to taki w którym człowiek pozbawia sie złudzeń, kiedy wie jakimi mechanizmami kieruje ten świat. Ego ma wiele do rzeczy bo jest naszą fałszywą jaźnią, tak jak umysl. Ego tworzy w nas iluzję posiadania czegoś a ta iluzja tworzy w nas strach przed utratą czegoś, kogoś.

Co do agresji - bierze się najczęściej z niskich emocji, kiedy to emocje przysłani

...  wyświetl więcej

  nse,  03/02/2015

" to nie przypadek ale magiczny dobór naturalny." ... niech spróbuje bez planu przy pomocy doboru naturalnego zbudować: dom, samochód, komputer, tomograf komputerowy itp ... Na ogół statystyczni zjadacze chleba przekonani są że powstanie budynku to tylko czas jego budowy, napisanie wiersza to 15min ..., a gdzie czas przechwycenia inspiracji poukładania myśli ... itp ... Niejednokrotnie jeden skute ...  wyświetl więcej

  kamil30,  03/02/2015

@Mariusz Kajstura: Kto jest zainteresowany alernatywnym stworzeniem człowiaka polecam poczytać Helenę Bławatską. Twierdziła ona, że protoplastami człowieka byli Lunar Pitris, którzy reinkarnowali na Księżycu a potem przybyli na Ziemię w celu uczłowieczenia naszej rasy. Tworzyli różne formy, eksperymentowali tworząc np. olbrzymie formy ludzkie albo bardzo małe. Potwierdza to księga Genesis, która m ...  wyświetl więcej

@kamil30: Ludziom, którzy myślą, że nasza rasa jest jedyną która istniała kiedykolwiek na Ziemi polecam obejrzeć Hieroglify z Abydos na których wyraźnie widać np. helikopter czy łódź motorową.

http://upload.wikimedia.org/wi(...)dos.jpg

A jak naszą rasę szlag tr

...  wyświetl więcej

  nse,  04/02/2015

"Teoria ewolucji jak sama nazwa wskazuje jest TYLKO TEORIĄ, hipotezą a nie faktem. Faktem naukowym są wynalazki, kiedy teoria przechodzi w coś namacalnego. Wtedy można je namacalne dotknąć i porównać z projektem. Uwierzyć tak jak chociażby uczniowie Jezusa w niego uwierzyli 2 tys. lat temu bo spotkali go na swojej drodze, mogli dotknąć jego szat, porozmawawiać."
Wierzysz czy nie wierzysz w ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Myślę, że Jezus był oświeconą jednotką, tak jak Budda czy Mahomet. Był Bogiem zgodnie z tym co mówił "Ja i Ojciec jedno jesteśmy". Czyli jego świadomość wtopiła się w świadomość boską przez co stracił złudne poczucie ego.

Ale wierzę też że każdy z nas jest Bogiem w przebraniu, zgodnie z mistycznym aksjomatem i tym co mówił podobno Jezus "Bogami jesteście". Każdy z nas, d

...  wyświetl więcej

@kamil30: Mistycym inaczej niż religia definiuje pojęcie grzechu Wg mistycyzmu grzechem czyli karmą jest wszystko. co myślimy, czujemy i robimy Bo karma to inaczej działanie - zarówno umysłowe jak i fizyczne. Grzechem są więc myśli, słowa, czyny, gesty. Bo każde działanie bez względu na to jakiego rodzaju rodzi konsekwencje, które wiążą nas z tym światem i zmuszają nas abyśmy tu ciagle przychodzil ...  wyświetl więcej

@kamil30 Ta muzyka sfer, którą słyszy się w sobie jest jak wielki, ogromny magnes, który ciągnie do wewnątrz, ponad umysł i zmysłu. Sprawia, że nasze więzi z tym światem zaczynają się poluźniać, zaczynamy odłączać się od świata materii - dalej żyjemy w tym świecie ale już nie wikłamy w ten świat swoich emocji i pragnień.

Mówił o tym Jezus w słowach, że nie przyszedł przynieść pokój ale mie

...  wyświetl więcej

  nse,  04/02/2015

@kamil30: Mi to przejawia się tak, prawo przyczyny i skutku ze względu na ludzkie ego działa jak reakcja łańcuchowa narasta w sposób wykładniczy, tak jak lichwa w bankach. Człowiek z tego prawa nie jest w stanie się wykupić ... Pierwszą próbą było ograniczenie tego przyrostu prawem "oko za oko ząb za ząb", jednak ze względu na ludzką emocjonalność obciążenia karmiczne nadal rosły wykładniczo, więc ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Mariusz Kajstura: Lichwa jednak jest zdzieraniem z nas procentów od tego co pożyczyliśmy, oddajemy więcej niż wzięliśmy. W prawie karmy tego nie ma - dostajemy dokładnie to co z nas wyszło. Jezus był tym, który wyrwał dusze z koła karmy ale moim zdaniem tylko swoich uczniów a nie wszystkich ludzi po wsze czasy. Mówił, że dopóki jest na świecie jest jego światłością a nie na zawsze. Mówił też, że ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Mariusz Kajstura: Na szczęście Bóg nie jest żydowskim bankierem:-)

  nse,  04/02/2015

@kamil30: " Lichwa jednak jest zdzieraniem z nas procentów " W karmie lichwą jest chęć zemsty z nawiązką, niestety takich jednostek jest sporo ..., inną kwestią są krzywdy czyniące z ludzi demonów krzywdzących z powodu swojego cierpienia; dlatego dług karmiczny rośnie wykładniczo jak w reakcji łańcuchowej. Większość ludzi jest nieświadoma tego że jedna przyczyna wywołuje lawinę skutków :( , dlateg ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Mariusz Kajstura: Masz rację - jedynym rozwiązaniem jest wybaczyć i zapomnieć, skupić się na tu i teraz, siebie zmieniać na lepsze, zastanawiać się nad tym czy dane słowo nie wyrządzi przykrości drugiemu człowiekow. Znając prawo karmy wiemy, że wszystko co widzimy w świecie, wszystko co dostajemy to my sami. Nie ma ani jednego bezprzyczynowego wydarzenia.

  nse,  04/02/2015

@kamil30:" Masz rację - jedynym rozwiązaniem jest wybaczyć i zapomnieć" ... wyciągnąć wnioski co do swojego postępowania i zapomnieć ?? Łatwiej przewidzieć skutki rzucenia kamieniem , niż skutki rzucenia słowa :( Do tego dochodzi szczery żal za swoje czyny jako warunek przebaczenia, nie jest tak że ja rozrabiam bo mi pasuje , a Tata niech płaci ...

  kamil30,  04/02/2015

@Mariusz Kajstura: Mówię o tym aby nie mścić się za wyrządzone nam krzywdy.

  kamil30,  04/02/2015

@Mariusz Kajstura: Dlatego trzeba praktykować powściągliwość jeśli chodzi o słowa. Im częściej to robisz tym częściej wpierw sobie masz coś do zarzucenia a nie bliźniemu. Ograniczasz niepotrzebne słowa, to droga do wewnętrznej uczciwości.

  nse,  04/02/2015

@kamil30: ... i słusznie ;) , tylko kto to rozumie ? Błogosławieni ci co nie doświadczyli, a uwierzyli, nie wolno zabraniać innym doświadczać mimo dobrego serca :(
Jedni są źli , bo cierpią; a inni, bo lubią :(

@kamil30: To wygląda na to, że jak uczyli o ewolucji to byłeś chory lub na wagarach ( bo nic z tego nie zrozumiałeś ). Oczywiście, że uważam za właściwe przeczytać coś o czym chcę dyskutować, encykliki nie są w kanonie pism świętych- więc ludzie wierzący nie muszą ich znać natomiast wypadałoby Biblię przeczytać chcąc bronić swojej wiary. Nie napiszę artykułu o ewolucji, bo najzwyczajniej nie pozna ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Ale bzdurzysz :-) " Ewolucja jest faktem bo cały czas zachodzi- dzisiejsi ludzie różnią się od tych sprzed tysiąca lat- jesteśmy wyżsi, mamy nowe geny związane z pożywieniem itd" :-)

ęce opadają...Piszesz w tym zdaniu o ewolucji wewnątrz gatunkowej, o mikro ewolucji (a nie o ewolucji makro) tej nie będę negował bo się z nią zgadzam.

To co piszesz świadczy też

...  wyświetl więcej

@kamil30: Np z takiej nauki, w której badacze na podstawie ewolucji stwierdzili, że wirusy się mutują i stają się odporne na leki. Fakt , nie przeczytałeś żadnej książki i tworzysz nowe teorie. Nie ma czegoś takiego jak ewolucja mikro i makro i w jednym i drugim świecie jest to cały czas ta sama ewolucja czyli zmienność, zmienność w gatunku doprowadza do wyodrębnienia się innego gatunku na drodze ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Zmienność w obrębie jednego gatunku to nie to samo co przechodzenie jednego gatunku w drugi. Nie powtarzaj bzdur. Na przechodzenie jednego gatunku w drugi nie ma żadnych dowodów, nie ma form przejściowych.

@kamil30: Kamil, z arogancją piszesz mi "Nie powtarzaj bzdur.", a tym czasem napisałeś, że nie przeczytałeś żadnej książki o ewolucji, więc skąd wiesz, że coś powtarzam. Dobra, zazwyczaj tego nie robię w dyskusjach z teistami ale tym razem spróbuję Ci wytłumaczyć. Gatunki gromadzą zmiany genetyczne mogą więc po upływie wielu pokoleń-przekształcić się w coś innego. Ale to nie oznacza, że małpa urod ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Ok - nie będę więcej obrażał Twoich wierzeń - przepraszam. O nerwie krtaniowym poczytam jutro:-)

@kamil30: Ależ możesz obrażać, ja nie mam wierzeń, nie mam urojonego bytu ,który można obrazić. Widzę natomiast światełko w tunelu jeśli chodzi o zrozumienie ewolucji przez Twoją osobę-bo nie padły żadne zastrzeżenia do mojej odpowiedzi :)

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie traktuję rozmowy jako walki, areny gdzie ktoś wygrywa i przegrywa. Jeśli czujesz, że wygrałeś to super. Mi to do niczego nie jest potrzebne. Na przyszłość postaram się wyrażać łagodniej. Pozdrawiam.

@kamil30: Nigdy nie traktowałem dyskusji na eiobie jako walki, starłem się przekonać do moich racji jak największą ilość uczestników dyskusji, czasami przyznawałem rację innym, ale przede wszystkim traktuję te rozmowy jako rozwój intelektualny ( od rozmowy rośnie mózg) .Staram się wypowiadać w kwestiach, w których mam jakąś wiedzę i słuchać innych, którzy mogą moją wiedzę powiększyć, ale czasami n ...  wyświetl więcej

Kamilu, żyjesz parę lat (ja też, choć pewnie ciut dłużej) i twierdzisz że teoria ewolucji to bzdura bo nie widziałeś aby człowiek zamienił się w małpę lub odwrotnie, ale czy na pewno? Słyszałeś o mułach, pszenżycie i innych nowych gatunkach, wcześniej nie istniejących? Przez ostatnich parę tysięcy lat mięliśmy jako ludzkość szczęście że nie trafiliśmy w strefę promieniowania, które mogłoby zmienić ...  wyświetl więcej

@roszpunek: Muł to słaby argument - powstał wyniku ingerencji człowieka - krzyżówki, konia z osłem a nie w wyniku ewolucji i doboru naturalnego, w dodatku najczęściej bezpłodny :-) Pozrawiam :-)

yba mogłaby nawet miliardy lat żyć w morzu a i tak nigdy nie stałaby się płazem i nie wyszłaby na ląd -nawet tryliardy lat by tego nie zmieniły. Czas nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Rozum ma znaczenie!:-)

@kamil30: Muł faktycznie jest ślepym zaułkiem, ale ewolucja zachodzi również w wyniku doboru sztucznego, najlepszym przykładem są psy, które w wyniku doboru sztucznego ewoluowały z wilka.

@kamil30: Nie słyszałeś o rybach dwudysznych, które żyją w naszych czasach i wychodzą na ląd ? Kurde, a już się cieszyłem, że coś do Ciebie dotarło :(

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Słyszałem ale to nie jest żaden dowód że płazy pochodzą od ryb tak jak nie ma dowodów na to, że ptaki pochodzą od gadów. Ale chętnie posłucham bajeczki na dobranoc na ten temat :-)

Jestem pewien, że we Wszechświecie żadna inteligentna cywilizacja nie wierzy w bajki o ewolucji - tak to chyba tylko u nas, to chyba taka reakcja, trauma na wielowiekowe ciemiężenie przez kler katolicki :-)

@kamil30: No właśnie , to jest ten problem, że twoja wiedza jest zerowa, bo nie starałeś się czegokolwiek dowiedzieć. Archeologia dostarcz wielu dowodów w przypadku ryb jest to np sarcopterygii ryby mięśniopłetwe, które pojawiły się około 408 milionów lat temu i były wśród nich również ryby dwudyszne z nich wyewoluowały ichtiostegi pierwsze płazy. Cały opis jak się zmieniały pod wpływem ewolucji m ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Myślę, że sam nie rozumiesz ewolucji:-) Ja jej nigdy nie zrozumiem - nigdy nie zrozumiem jak Wszechświat powstał z NICZEGO. I będę się śmiał z każdego kto tak twierdzi, do rozpuku. Więc wybacz - nie uwierzę, że z Boga wpierw powstały bakterie a po miliardach lat powstał człowiek - człowiek przez wszystkie kultury, we wszystkich czasach nazywany jest SZCZYTEM STWORZENIA, pierw ...  wyświetl więcej

@kamil30: człowiek przez wszystkie kultury, we wszystkich czasach nazywany jest SZCZYTEM STWORZENIA, z nerwem krtaniowym zwrotnym i resztkami ogona- doprawdy szczyt partactwa jak na bóstwo.

  nse,  04/02/2015

https://www.youtube.com/watch?(...)Dn4P_T4
Skoro mowa o nauce, mi to przypomina "regułę prawej dłoni" , która została wyprowadzona w oparciu o współzależności kierunków pomiędzy magnetyzmem, a elektrycznością ..., jeśli reguły postępowania są oparte na mocnych fundamentach , to będą się sprawdzać w praktyce, a jeśli się je oprze na "koncertach życzeń" praktyka zacznie się sypać ...

  oculus,  04/02/2015

Już tu, na tym portalu, była kiedyś walka podobna do tej. Teoria ewolucji nie ma żadnego oparcia w nauce. Tak samo i to, że bóg stworzył świat. To są dwie największe bzdury wałkowane na tym portalu. Zawsze nowi dają się podpuścić starym wyjadaczom z drugiego bieguna idiotyzmu. Nam się już nie chce walczyć z wiatrakami. Powiem jeszcze raz, ewolucja, jako taka, samoczynna, jak i bóg osobowy, to debi ...  wyświetl więcej

  kamil30,  04/02/2015

@oculus: Nie masz racji - energia nie jest iluzją, iluzją jest materia. Oczywiście Bóg osobowy nie isnieje ale to nie przeczy istnieniu Projektanta, temu że wszystkie projekty widzialnego świata powstają w Uniwersalnym, zbiorowym umyśle Boga.

  oculus,  04/02/2015

@kamil30: Napisałem Świat jest iluzją. Co do reszty, to nikt nie wie jak naprawdę jest. Każdy ma swój wszechświat w sobie, czyli może być tych wszechświatów kosmiczna ilość, ograniczona wielkością względną...

@oculus: Jedni twierdzą, że bóg jest, inni że go nie ma, a oculus nie wierzy ani jednym ani drugim. Dokładnie jak w tej anegdocie: jedna gazeta napisała, że Hitler nie żyje, druga że żyje, a ja nie wierzę ani jednej ani drugiej.

@kamil30: ani nie potwierdza.

  oculus,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Ładne porównanie, logiki w tym nie brak. Ten świat jest taki, że na logikę go biorą właśnie tacy jak wy. Ja nie biorę go na logikę, bo już niejeden tak brał i mu gówno z tego wyszło....Świat jest paradoksem i tłumaczyć paradoks, to tak, jak tłumaczyć prawdziwość linii prostej....

@oculus: To czym się kierujesz ?

  oculus,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Sokratesem.. http://sciaga.pl/tekst/73717-7(...)_polega

@oculus: Ale, Sokrates to też i logika, więc wyczuwam niekonsekwencję

  oculus,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Prosta w rzeczywistości jest kołem, czy to nie logiczne...?

@oculus: Logiczne jak najbardziej, gdyż prosta nie ma początku ani końca tak jak koło, chociaż tylko w abstrakcyjnym myśleniu- nie powiesz mi , że twoje codzienne doznania życiowe są abstrakcją.

  oculus,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Liczba Pi daje do myślenia... http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi Moje doznania są tak abstrakcyjne, ze sam sie sobie dziwie, ze w to wierze...

@oculus: To musisz uważać, bo jak w tym świecie iluzji wjedziesz na czerwonym to całkiem realnie odczujesz skutki zderzenia z abstrakcją :)

  oculus,  04/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Ja jestem dla was ateistów i kreacjonistów jak pojęcie Pi w matematyce i geometrii. U was wszystko musi być logiczne i wytłumaczalne, u mnie już nie..............Ostatnio jechałem ze Sztokholmu do siebie w Storas i to była właśnie wielka abstrakcja, jazda zimą po lodzie bez piaskowej posypki...:)

  kamil30,  04/02/2015

@oculus: Jeszcze jest coś takiego jak przeznaczenie, wtedy można przeżyć różne abstrakcje które teoretycznie nie powinny się udać :-)

  oculus,  04/02/2015

@kamil30: Moim przeznaczeniem było, jak 15 grudnia moim Volvo obróciło na zakręcie i było po ptokach....

  kamil30,  04/02/2015

@oculus: No i żyjesz:-)

  oculus,  04/02/2015

@kamil30: Bez draśnięcia ale auto na złom....

  kamil30,  04/02/2015

@oculus: Myślałem, że auto ocalało - przykro mi.

  oculus,  04/02/2015

@kamil30: Jechałem do Trondheim, na rozprawę sadową o podział majątku z moją żoną, auto miało być jej, moja miała być Meriva...Dom został w moich rękach. Nie wyszło źle...:)

Całe rozumowanie jest typowo ludzkie - zawiera argumenty oparte na przyczynie i skutku. Ludzki rozum inaczej nie potrafi - a więc rozumowanie to jest ograniczone, żeby nie powiedzieć - błędne. Ma charakter liniowy - każdy kolejny argument wynika z poprzedniego.

Wystraczy jednak spojrzeć na nasz system słoneczny, który ma strukturę kołową (elipsoidalną) i rozszerzyć myślenie liniowe o jeszc

...  wyświetl więcej

  kamil30,  05/02/2015

@gluptak: Masz rację - myślenie jest zawodne bo oparte na dedukcji i indukcji. Dedukcja prowadzi do wniosków wiarygodnych i pewnych ale nie dostarczających nic nowego, ponieważ są one zawarte w samej informacji. Indukcja dostarcza nam nowej wiedzy, ale niestety wynikające z niej konkluzje nie są w stanie osiągnąć poziomu absolutnej pewności. Stąd konkluzja, że aby poznać pewne prawdy uniwersalne i duchowe potrzeba nam innego narzędzia.

  nse,  05/02/2015

@kamil30: Nawet najdoskonalsze myślenie przy ograniczonej świadomości wprowadza błędy, przykładowo myślenie 2D nie uwzględni wpływu 3 wymiaru i pozostałych, dlatego przewidywalność naszego myślenia posiada tak wielki margines niepewności ;)

  nse,  06/02/2015

@Mariusz Kajstura: W nawiązaniu z pojawiającymi się bezmyślnymi minusatorami lub bezmyślnymi plusatorami, temat zaczyna dojrzewać do głębszej analizy; proponowałbym omówienie go w oparciu o subiektywizm ocen postępów ucznia w szkole i co się dzieje kiedy wyniki pomiarów są subiektywnie fałszowane ... Pomiar jako ocena rzeczywistości musi darzyć do obiektywizmu, wtedy wszystko zaczyna się stabilizo ...  wyświetl więcej

  lewi,  06/02/2015

Gdyby przeprowadzić sondaż wśród wszystkich naukowców na świecie, zdecydowana większość uznałaby darwinizm za teorię prawdziwą. Ale naukowcy, podobnie jak wszyscy inni, swą opinię o większości spraw kształtują na podstawie wypowiedzi drugich. (...) Poza tym, niestety, zbyt często społeczność uczonych nie bierze pod uwagę wysuwanych zarzutów, by nie dać broni do ręki kreacjonistom. Na ironię zakraw ...  wyświetl więcej

@lewi: Napisałeś:Ale naukowcy, podobnie jak wszyscy inni, swą opinię o większości spraw kształtują na podstawie wypowiedzi drugich. Naukowcy weryfikują to co powiedzieli inni naukowcy, inaczej nauka stałaby w miejscu i nie byłaby nauką- byłaby wiarą. Jeżeli krytyka ma podstawy naukowe nigdy nie jest ignorowana, to też jest fundamentalne prawo stosowane w nauce. Nie znam przykładów kiedy nauka zign ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Powiedz mi, co to są podstawy naukowe? Czyż nie są one jedynie ludzkim domniemaniem, że to co stwierdziłem (powiedziałem) jest racją?

Lub inaczej: czy nie myśli w ten sam sposób ryba, która żyje w wodzie i cały świat swojego rozumienia, przez wodę postrzega? Gdyby ta ryba, próbowała inny świat zobaczyć - pewnie by zginęła. Wyskakując ponad wodę i leżąc na brzegu - pew

...  wyświetl więcej

@gluptak: Podstawy naukowe - to jest to wszystko co pozwala Ci funkcjonować we współczesnym świecie. To jest tramwaj, którym jeździsz czy komputer dzięki któremu możesz podważyć jego istnienie, te wszystkie realne do bólu przedmioty oparte na olbrzymich podstawach naukowych uświadamiają nam fizyczność tego świata. Nie rozumiem natomiast twojego wywodu dotyczącego ateizmu- proszę bardziej prosto .

@Krzysztof Mrozowski: I znowu mieszasz wynalazki, które afirmowałem jako namacalny dowód na wartość nauki z teoriami.

  nse,  06/02/2015

Jak można zaobserwować mamy prawdziwą szermierkę plusową vs minusową, ale frajda :)
Dziś szala przechyla się ku plusom :D

Stary ojciec daje rady synowi mającego wstąpić w związek małżeński:
- Pamiętaj synu, żonie należy wierzyć i nigdy nie kontrolować!
- Ojcze, ...dlaczego?
- Żeby dalej mógł wierzyć, synu! :)

Wierzyć można w co tylko się chce, z nauką jest przeciwnie. Każde odkrycie weryfikuje stare teorie. Potwierdza lub obala. Nauka nie stoi w miejscu - tworząc dogmaty.

  nse,  06/02/2015

@Robert M.: Wiara w Boga, a wiara w dogmaty religijne to dwie różne wiary ...; Wiara w Boga jest częścią naszego życia i sama w sobie jest żywa, czym innym jest wiara oparta na dogmatach religijnych i symbolach religijnych która z racji dogmatu jest martwa :(

@Mariusz Kajstura: Na czym polega wiara w Boga bez fundamentów religijnych?

  nse,  06/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: Na zaufaniu do własnego organizmu chociażby ;)

@Robert M.: To skąd w swoim czasie tak wściekły atak amerykańskich naukowców na Michaela Cremo po książce "Zakazana archeologia" która rzuca światło dzienne na wiele spraw, mówi że ludzie istnieli na tej planecie już miliardy lat temu?

"Michael A. Cremo i Richard L. Thompson w swojej szokującej książce „Zakazana archeologia” w ciągu kilkunastu lat poszukiwań w archiwach, muzealnych magazyn

...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Na wolności umysłowej i braku antropomorfizowania Boga

@Mariusz Kajstura: A troszkę jaśniej :)

@kamil30: Łał, potrafisz oderwać się od człowieczeństwa w myśleniu?

@Krzysztof Mrozowski: ???

@kamil30: No właśnie??? wolność umysłowa???

@Krzysztof Mrozowski: Człowiek wolny od dogmatów jest wolny umysłowo. A dogmat jak wiadomo jest wrogiem prawdy i postępu, zarówno dogmat religijny jak i ewolucyjny.

@kamil30:
Piszesz o wydarzeniach sprzed bardzo wielu lat. Wtedy rzeczywiście, to mogło nie mieścić się w głowie. Z czasem jednak nauka zweryfikowała swoje twierdzenia i dziś mówi się, że już Australopithecus afarensis używał narzędzi. Czy nie dowodzi to faktu, że nauka potrafi przyznać się do błędu?
http://www.polskieradio.pl/23/(...)swiecie

@Robert M.: Czasem nauka przyznaje się do błędu ale to tylko w małych sprawach.

@kamil30: Nie ma czegoś takiego jak dogmat ewolucyjny.

@Robert M.: Poczytaj artykuł o Puma Punku, który zamieściłem. Nie wiem czy Egipcjanie mieli elektryczność ale na pewno nikt dzisiaj nie potrafi wybudować piramid ani Puma Punku od nowa. To o czymś świadczy. Polecam też obejrzeć Hieroglify z Abydos.

http://upload.wikimedia.org/wi(...)dos.jpg

@Krzysztof Mrozowski: Oczywiście, że jest.

@kamil30: Czy ktoś zaprzecza ich istnieniu? Bo mnie wydaję się, że naukowcy, jedynie nie potrafią jeszcze wyjaśnić: jak doszło do ich powstania. Jeszcze nie potrafią, ale to nie oznacza, że nie stanie się to w przyszłości. :)

@Robert M.: Ci naukowcy sprzedaja ludziom mętne bajki ignorując np. prostych ludzi, którzy na pytanie kto stworzył te wielkie rzeczy odpowiadają "bogowie" pokazując na niebo. Mają zapewne na myśli jakąś obcą rasę z kosmosu. Są profesjonalne badania, które stwierdzają że takiego Puma Punku nie dałoby się dzisiaj zbudować, co znaczy że sami nie mamy do tego odpowiedniej technologii.

@kamil30: proszę o przykład takiego dogmatu

@kamil30: A co powiesz na wędrujące posągi z Wyspy Wielkanocnej? Przez wiele lat również uważano, że jest to niemożliwe, by same szły na miejsce w którym je ustawiono. A jednak znalazł się ktoś, kto udowodnił, że było to możliwe! http://nowaatlantyda.com/2012/(...)nocnej/

@Krzysztof Mrozowski: Dogmatem jest chociażby fakt o tym, kiedy powstał człowiek chociaż jest wiele znalezisk, które ukazują przedmioty zrobione przez człowieka, datowane na parę milionów lat. No ale to jest sprzeczne z teorią ewolucji więc jest to niepublikowane w mainstremowych czasopismach i książkach.

@Robert M.: I za to kocham eiobę, zawsze można się czegoś dowiedzieć- dzięki za wspaniały link- jestem pod wrażeniem.

@Robert M.: Poczytam jutro. Polecam poczytać o Puma Punku.

@kamil30: Nauka nie ma dogmatów-zrozum to, jeżeli jutro naukowcy odkopią coś co zmieni postrzeganie ewolucji i uzasadnią to naukowo to będzie obowiązujące dopóki nie będzie następnego odkrycia- a to nie jest dogmat.

@Krzysztof Mrozowski: Strasznie naiwny jesteś. Polecam poczytać Zakazaną archeologię i wywiad z Michaelem Cremo który zamieściłem. Ci Twoi naukowcy są bardziej skorumpowani niż Ci się wydaje. Ubóstwiasz ich jak jakichś bogów. Jest wiele odnotowanych przypadków, kiedy archeolodzy odkrywali coś co jest niezgodne z dogmatem a nauka odsuwa to na bok, wyśmiewa albo przemilcza.

@kamil30: Rozumiem, że ten spisek naukowców jest tylko w archeologii. Fizyka, chemia, biologia, astronomia, matematyka i wszystkie pozostałe są "czyste"

@Krzysztof Mrozowski: Nie twierdzę, że to spisek. Raczej nowa religia ewolucjonizmu, która broni się rękami i nogami przed niewygodnymi faktami. A jak jest religia tą są i wyznawcy. Pisalem już że teoria ewolucji zaniża wartość człowieka a to jest wygodne dla elit rządzących.

Widzisz : w chemii teoretycznie każdy może zrobić doświadczenie i je potwierdzić. Chemia ma zastosowanie w przemyśl

...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Napisz lepiej artykuł o ogniwach pośrednich - np. żyrafy czy wieloryba.

@kamil30: Nie pisz o nauce jako religii. Religia ma dogmaty, nauka nie. Ewolucja jest tak samo sprawdzalna jak każda inna dziedzina- trzeba tylko chcieć- Ty nie chcesz. Jest tak wiele opracowań, które opisują ze szczegółami poszczególne etapy ewolucji- tylko brać i czytać i krytykować.

@kamil30: Kamil mogę przepisać ze dwa rozdziały z podręcznika dla studentów, ale czy to zmieni twój stosunek do ewolucji- masz wdrukowane, ze jest to światowy spisek przeciw ludziom, którzy uciekają w medytację.

@Krzysztof Mrozowski: Mam czytać święte ksiegi ewolucji? :-) Nie piszę też o nauce jako religii ale o ewolucji jako religii. Nie ma sprawdzalności w teorii ewolucji - nie ma ogniw pośrednich dla wielu gatunków, w tym człowieka. Jest tylko teoria - więc jak mam ją sprawdzić? Czy naukowcy w Cernie stworzyli jakąś żyjącą komórkę?

@kamil30: Nie ma ogniw pośrednich dla wielu gatunków? czy dla wszystkich? Nauka ewolucyjna nie jest od tworzenia czegokolwiek- mylisz pojęcia. Jak tam nasz nerw krtaniowy- prowadzisz dyskusje jednocześnie nie przyjmujesz do wiadomości pewnych faktów. Dobra, Kamilu niech będzie -jesteśmy tworem bóstwa -idę oddać mu cześć. Możesz napisać arta jak to robić? ( nie czytam teistycznych artykułów, ale tutaj zrobię wyjątek )

@kamil30: Czy aby napewno? Czy kość ogonowa u człowieka jest zgodna z teorią stworzenia? Jednakże, nie przeszkadza to wam głosić swoje dogmaty. Gdyby przyjąć twój model postrzegania świata i odrzucić teorię ewolucji w całości, to jak wytłumaczysz zmiany jakie w nas zaszły? Jeśli nie jesteśmy spokrewnieni z małpą, przy czym spokrewnieni, nie znaczy pochodzimy od małpy, ale mamy wspólnego przodka), ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: Najdobitniejszym przykładem teorii ewolucji jest twierdzenie, że ewolucji nie da się zaobserwować w ciągu kilkudziesięciu lat, w ciągu przeciętnego życia człowieka. Skoro się nie da to na jakiej podstawie ewolucjoniści doszli do wniosku, że ewolucja międzygatunkowa istnieje? Dostali objawienie? To tylko pokazuje jak na początku stworzono tezę, hipotezę a potem dobudowywano do ...  wyświetl więcej

  nse,  07/02/2015

@Krzysztof Mrozowski: "A troszkę jaśniej :) " ... Dostałeś światełko to teraz kombinuj, nie oczekuj że wszystko dostaniesz na tacy, by potem podeptać; rusz własnymi szarymi komórkami, być może wtedy zrozumiesz czym jest twórczość :)

  nse,  07/02/2015

@Robert M.: Poobserwuj sobie ewolucje samochodów w linii mercedesa w jaki sposób i jakie kierunki przybiera ze względu na ich użytkowników, może wtedy zacznie Ci coś świtać ;)
Przyjrzyj się też tym słowom:
"Jana 14:14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. "
Jest takie przysłowie "Uważaj na życzenia jakie wypowiadasz do Boga, bo mogą się spełnić" ..., cz ...  wyświetl więcej

  Remter,  07/02/2015

@Mariusz Kajstura: Wciąż zapominamy pewne ostrzeżenie z Księgi Kaznodziei rozdz 8 ... (17) widziałem wszystkie dzieła Boże: Człowiek nie może zbadać dzieła, jakie się dokonuje pod słońcem; jakkolwiek się trudzi, by szukać - nie zbada. A nawet mędrzec, chociażby twierdził, że je zna - nie może go zbadać.
Dostęp do tej wiedzy został człowiekowi zakazany. znajduje się ona w Drzewie Życia... a dostęp do niego strzeże miecz wirujący i ogień...

  nse,  07/02/2015

@Remter: Poznałem ludzi umiejących udzielać odpowiedzi na każde zadane pytanie, jednak ich zmierzch był świadectwem, że nie znali odpowiedzi na fundamentalne pytanie "Po co się żyję ?" ...

Kamil pisz sobie co chcesz i myśl sobie co chcesz, ale nie mieszaj w ten stek bzdur Jezusa i Boga, którego istnienie usiłujesz udowodnić a zastępujesz go gdzie się tylko da. Mam wrażenie że jakbyś wyciągnął Jezusa, Boga, Biblię poza nawias to Twoja bajeczna zupa do której wrzucasz wszystko dalej by miała rozwiązanie (sens), być może się mylę, a może nie, ale wydaje mi się również że nie znasz Boga ...  wyświetl więcej

@dwukwiat: Pewnie jesteś katolikiem i boli Cię kiedy piszę , że Jezus był jednym z wielu oświeconych. Mistrzów duchowych najwyższego stopnia?

@kamil30 : jestem chrześcijaninem a nie katolikiem i boli mnie to że spłycasz Jezusa do tej formy ;-) ,dla Ciebie to tylko kolejny mistrz duchowy najwyższego stopnia, dla pewnej grupy ludzi ktoś znacznie większy.

@dwukwiat: Nazywanie Jezusa Mistrzem duchowym najwyższego stopnia jest spłycaniem, tylko dlatego że jest sprzeczne z teologia chrześcijańską która mówi, że Jezus był jedynym wcieleniem Boga w historii całego świata i zbawił awansem wszystkich ludzi po wsze czasy? Ale ja nie jestem chrześcijanimem - uważam że nauki Jezusa czy Buddy zostały skrzywione i zakłamane. Wierzę w potrzebę żyjącego Mistrza ...  wyświetl więcej

@kamil30: Bóg w każdym pokoleniu daje światu swoje boskie wcielenie a nie tylko 2 tys. lat temu. No ale można wierzyć w takiego okrutnego Boga i w zbawczą moc kościelnych rytuałów, ceremonii i dawania na tacę.

  Remter,  09/02/2015

@kamil30: Wiesz ile dzisiaj bóstw zarządza tym systemem? To sami wcieleni boży synowie tego systemu ... nienawidzący człowieka zrodzonego z Ojca... niosący sztuczne światełka niemocy !!!

@Remter: Masz rację - każdy z nas jest synem bożym, nawet banda niegodziwców, ktorzy nami żądzą. Ale spotka ich sprawiedliwość.

@kamil30: Ja nie jestem synem bożym tego systemu... boję się tych wcielonych bóstw... Pełnię wolę mojego Ojca...

@Remter: Tego sytemu też jesteśmy synami bo każdy z nas ma swój indywidualny umysł a ten indywidualny umysł podłączony jest do komputera głównego czyli Szatana, Uniwersalnego Umysłu, którzy zarządza kołem karmy, kręgiem narodzin i śmierci. Dlatego nikt nie ukryje się przed jego wyrokami, które są doskonale sprawiedliwe. Ale masz rację - szukając Boga w sobie pomału wyłamujemy się z tego systemu. J ...  wyświetl więcej

Kamil, nie, nie dlatego.
Spłycasz Jezusa dlatego, bo porównujesz go do wszystkich innych "wielkich oświeconych mistrzów duchowych", różnica pomiędzy Jezusem a wszystkimi innymi jest taka, że taki mistrz jeden z drugim naucza i prawi o sposobie na życie teraz, a nie życie wieczne. Jezus w przeważającej części mówił i nawiązywał do życia wiecznego, to na tym Jego nauka i życie się skupiało i ...  wyświetl więcej

@dwukwiat: " Nie obchodzi mnie i nikogo nie powinno, czy to jest katolik czy nie, bo być może ma większą relację z Bogiem niż ja (przenośnia=inna osoba), może mieć bardziej czyste i pokorne serce niż ja, nie mogę go oceniać w żaden sposób bo zawsze się ma jakieś braki w wiedzy czy braki w sercu, dlatego Jezus nauczał żeby nie oceniać, ale chyba czytasz inną ewangelię". Masz rację - ale ja nigdzie ...  wyświetl więcej

@dwukwiat: Jeśli Bóg daje co chwile jakieś boskie wcielenia to jest Bogiem Okrutnym, który posłał swojego syna na śmierć na darmo." - nie - jest Bogiem pełnym miłości skoro daje wiele razy a nie raz 2 tys. lat temu. Wiara w to, że Bóg posłał samego siebie, aby złożyć samego siebie, w ofierze na przebłaganie samego siebie trąci dawnymi wierzeniami pogańskimi w których składano ofiary na przebłaganie bogów.

Nie myślałem, ze można wyciągać takie wnioski jak powyższe na proste pytanie :
Czy teoria ewolucji ma coś wspólnego z nauką?

Jezus nigdy nie istniał, to bajeczka dla plebsu, by płacili za obietnicę zbawienia i życia wiecznego... http://wiadomosci.onet.pl/tabl(...)ek.html

@oculus: Skąd taka pewność, że nie istniał? Istnial ale jego nauki były inne niż to przedstawia religia - zbawił jedynie dusze, które zainicjował za swojego życia, tylko te dusze odprowadził do Domu Ojca.

@kamil30: Masz jakieś dowody na to, ze istniał i żył tak jak to opisane jest....?

@oculus: A masz niepodważalne dowody, że nie istniał? :-) Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest, że istniał ale kler poprzekręcał i zakłamał jego nauki dla własnych korzyści. Nauki religi nie powstały na niczym, na duchu. Tak samo prawdziwy wymiar dżihadu, obecny w sufizmie, mistycznym odłamie islamu oznacza walkę z wrogiem wewnętrznym czyli z własnym ego i jego słabościami, Niestety islam przemienił nauki Mahometa na walkę z wrogiem zewnętrznym czyli z niewiernymi.

@kamil30: To na Tobie ciąży udowodnienie tego czy istniał, Ty się nim podpierasz. Dla mnie Jezus, to tylko symbol religii, która oparta jest na wcześniejszych religiach i ich bohaterach.....

@oculus: No ok - ale sam autorytarnie stwierdzasz, że Jezus nigdy nie istniał. Ja uważam, że istniał tak jak Budda czy Mahomet. Jednak nie wierzę w jego zbawczą moc. Polecam książkę Johna Dawidsona - "Ewangelia Jezusa - w poszukiwaniu jego pradziwych nauk".

@kamil30: Ja mam w dupie twojego Jezuska i całą tę bandę jego urzędników. To jest bajeczka dla pomyleńców i podbijanych narodów świata....

@oculus: Wyluzuj - dla mnie bajeczką jest wersja kościelna na temat Jezusa - jednak każdy kto będzie wnikliwie badał nauki Jezusa ten zauważy że niczym nie różnią się od nauk takiego Buddy czy innych mistyków. Po prostu trzeba odróżnić te dwie rzeczy : religię od uniewersalnych prawd jakie głosił Jezus np. w Kazaniu na Górze.

@kamil30: Wiesz kiedy Budda doznał oświecenia..?

@oculus: Nie wiem - jednak wiem, że każdy Mistrz najwyższego rzędu był wpierw uczniem innego Mistrza - Jezus np. był uczniem Jana Chrzciciela. To on go zainicjował i prowadził w wewnętrznych światach duchowych. Oświecenia nie można ot tak dostać - to wieloletni proces medytacyjnej praktyki. Kiedy świadomość staje się jednym ze świadomością boską, tracąc poczucie seperacji z powodu iluzji ego. Są j ...  wyświetl więcej

@kamil30: Budda siedząc na brzegu rzeki, obserwował łódkę w której to mistrz uczył ucznia gry na skrzypcach. Powiedział on uczniowi te słowa, jeśli za bardzo naciągniesz strunę, to ona pęknie a jeśli za słabo, to nie wyda dźwięku. Wtedy Budda opuścił swoich zgłodniałych, wychudzonych towarzyszy, zjadaczy ptasiego gówna i wrócił do ludzi....Złoty środek, to klucz do oświecenia, na chuj Ci jacyś jes ...  wyświetl więcej

@oculus: Niestety aż takie proste to nie jest. Aby wydostać się z matriksa potrzeba kogoś kto to osiągnał - tym kimś jest doskonały Mistrz. No ale wielu ludzi nie wierzy, że istnieją światy wewnętrzne np. astralny, mentalny i duchowy gdzie świat astralny jest światem o wiele większej iluzji niż ten materialny. Bez przewodnika dusza by się w nim zagubiła. Polecam przypowieść o Głupim Jasiu.

...  wyświetl więcej

@kamil30: Matriks, to tylko iluzja, Ty jesteś mistrzem którego szukasz, nie ma innego. Pozostali tylko pokazują ci to ale ty szukasz dalej, bo boisz się uwierzyć w to, co jest oczywiste....Poza Tobą nic nie istnieje, tak mówią wszyscy mistrzowie. Świat jest w Tobie i nie ma go w innym miejscu... Gdyby to było takie trudne jak powiadasz, to ludzkość na wieki by utknęła w piekle zdarzeń a tak nie jest. Jak będziesz bogaty, zdrowy i szczęśliwy, to oświecenia nie znajdziesz nigdy..................

@oculus: Ale utknęliśmy w piekle zdarzeń bo żyjemy w tym świecie miliony a może nawet miliardy lat, w wielu wcieleniach i formach. I nie mówią tak wszyscy Mistrzowie bo mój mówi co istnieje poza matriksem, jest to stan czystej, boskiej świadomości. Poza umysłem.

@kamil30: Ja mam wyjebane na to co mówią inni, choćby nawet byli wielkimi mistrzami. Oni mieli swoją drogę a ja mam swoją i ich doświadczenie mnie na chuj się przyda. Co do tych wcieleń i inkarnacji, to nie wiadomo jak z tym naprawdę jest....Myślę, że oświecony człowiek a nawet ten obudzony, już pod żadną karmę nie podlega.... Tylko ciemniaki i bogacze mogą inkarnować, bo jeden nie wie co czyni a ...  wyświetl więcej

@oculus: Życzę Ci abyś nie wrócił ale wg mistycyzmu, podobno istnieje coś takiego jak magazyn karmiczny...Znajdują się w nim jeszcze niezrealizowane pragnienia z miliardów wcieleń - po prostu nasz umysł tak działa, że produkuje ogrom karmy - a nasze jedno życie skomponowane jest jedynie z ułamka tej karmy - reszta zostaje w magazynie karmicznym i czeka na kolejne spełnienia. My jednak wciąż dokład ...  wyświetl więcej

@oculus: Buddyzm także mówi o magazynie karmicznym " Nasze myśli, słowa, czyny niezmiennie tworzą odbicie w głębokim poziomie ósmej świadomości. To jest właśnie karma. Ósma świadomość często jest określana jako
magazyn, ponieważ jest to miejsce gdzie karmiczne „nasiona są przechowywane”.

http://sgipolska.org/pdf/dziew(...)sci.pdf

@kamil30: Jeśli jesteś czegoś świadomy, to masz nad tym kontrolę a jeśli nie jesteś tego świadomy, to ono ma kontrolę nad tobą.... Ja nie mam boga, więc kto kontroluje Oculusa..? Może jest coś, czego nie jestem świadom ale na pewno nikt mnie nie zmusi do niczego, czego sam bym nie chciał....

@oculus: No masz rację - każdy z nas, człowiek w miarę świadomy ma nad sobą kontrolę, ma tzw. kręgosłup moralny. Ja po prostu mówię, że nie mamy wpływu na to gdzie się rodzimy bo kontroluje siła zawiadująca karmą. A my po prostu jesteśmy marionetkami własnych pragnień, własnej karmy. Nam się wydaje że mamy wolną wolę ale tak na prawdę,...jest jeszzcze gorzej - życie jest filmem, który właśnie się ...  wyświetl więcej

  lewi,  12/02/2015

@kamil30: Co może mądrego napisać duchowny anglikański, skoro jego kościół osłabia i podważa wiarygodność nauk i norm biblijnych ?

Oto przykłady:

Oficjalny dokument dotyczący życia płciowego, opublikowany w roku 1989 przez australijski Kościół anglikański, prowadził do wniosku, że jeśli partnerzy są sobie całkowicie oddani, współżycie przed ślubem nie jest niczym zdrożnym

Z

...  wyświetl więcej

Nie ma żadnych dowodów na to, że Jezus istniał. Nikt z współcześnie mu żyjących nie opisał tak wielkiego mistyka, który przemawiał do tysięcy. Nie ma o tym nawet wzmianki, nie mówiąc już o dokumentach Rzymian.

@Krzysztof Mrozowski: Nie wiem - jakiś chrześcijanin powinien się na ten temat wypowiedzieć. Możliwe że Jezus żył w zupełnie innych czasach a nie 2 tys. lat temu.

@Krzysztof Mrozowski: Jeśli mówię Jezus, to mam na myśli idee a nie konkretnego człowieka. Był ponoć jakiś mistyk u Esseńczyków ale to na pewno nie był Jezus biblijny. Jezus biblijny, to bajeczka....Tym razem trzymam twoją stronę..:)

@oculus: No to z tym się zgadzam, że Jezus bibijny to bajeczka.

@_serpico_: Idź srać gdzie indziej bo Twojej pisaniny nie można nazwać inaczej niż fekaliami.

@_serpico_: Nie - prawdziwi Mistrzowie przekazują swoje nauki za darmo. Dobranoc prostaku :-)

No to teraz zgłupiałem, Jezus biblijny, Jezus niebiblijny. Nie neguję, że istnieje mistycyzm, który jest sztuką sam dla siebie. Nie neguję, że kilka tysięcy lat temu chodzili tacy po ziemi ( i dzisiaj też chodzą), ale jakie to ma znaczenie? Poza oczywiście tym, że zostali wykorzystani do zrobienia świetnego interesu i do przykrycia niegodziwości jakie w ich imieniu czyniono.

  nse,  12/02/2015

@Krzysztof Mrozowski:" No to teraz zgłupiałem, Jezus biblijny, Jezus niebiblijny." ... Nie jeden raz jeszcze zgłupiejesz przyjacielu, jeśli chcesz to pozostań przy nauce, tylko zajmij się nauka rzetelnie i uczciwie; nie zaś korzystasz z nauki do zwalczania religii w ten sposób niszczysz znaczenie nauki, na którą się powołujesz :( ... Gdybym mógł Ci coś zaproponować to zostaw Jezusa skoro takie pro ...  wyświetl więcej

  oculus,  10/02/2015

Na koniec taka mądrość, którą poznałem 20 lat temu, gdy prowadziłem małą księgarnię ezoteryczną. Przeczytałem setki tych mądrych ksiąg ale jedna myśl pozostała mi do dziś w pamięci..."kto mówi, że wie i doświadczył, ten nie wie nic, wie ten, co doświadczył i wie ale nic nie mówi..." Ja wiem, że nic nie wiem, ale wiem, że w światach duchowych przymusu nie ma...........Ci co mówią że wiedzą, są nadal w Matriksie....

  kamil30,  10/02/2015

@oculus: No masz rację - ja opieram się na pismach mistycznych i chciałem pewne rzeczy przybliżyć. Ale też miałem pewne doświadczenia, które utwierdziły mnie tylko, że to prawda. Ale masz rację - milczenie jest złotem.

  nse,  10/02/2015

@oculus: & @kamil30: Jeśli podam twierdzenie, że najważniejsze odkrycia ludzkości swój początek biorą z dziecięcej naiwności i miłości dorosłych do swych dzieci; to jak taką tezę przyjmiecie ?? Za daleko sięgacie po Prawdę którą macie przed sobą ;)
W ten sposób nie dotyka się Prawdy tylko tworzy jej alternatywę :)
Teoria nie jest prawdą, a jedynie próbą jej opisu; tak jak grafika wek ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Masz rację - wszyscy jesteśmy marni i niedoskonali więc warto być pokornym i patrzeć na świat oczami dziecka.

  dwukwiat,  10/02/2015

Nie jestem w stanie już pomóc

  nse,  10/02/2015

@dwukwiat: Spokojnie wszyscy błądzimy, łączyć nas ma poszukiwanie drogi do Boga w której pomocny jest wzajemny szacunek na Miłości bliźniego oparty :)

@dwukwiat: Każdy sobie powinien pomóc bo jak jeden ślepiec drugiego chce prowadzić do obaj w dół wpadną.

  lewi,  11/02/2015

Bardzo racjonalny artykuł, nie ma w nim filozofi i spekulacji lecz żelazna logika.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska