Login lub e-mail Hasło   

Wynajem sprzętu budowlanego, czy zakup używanego?

Wynająć sprzęt budowlany czy kupić nowy to zagwozdka wielu firm budowlanych. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie która opcja jest korzystniejsza ?
Wyświetlenia: 745 Zamieszczono 18/02/2015

Budowanie domów jest zajęciem, które wymaga użycia prawidłowego sprzętu budowlanego. Maszyny budowlane muszą być sprawne, w dobrym stanie technicznym, a ich operatorzy muszą dobrze znać ich obsługę. Sprzęt budowlany wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych. Alternatywą dla kupna nowych maszyn może być ich wynajem lub zakup sprzętu budowlanego. 

Użytkowanie wynajmowanego sprzętu budowlanego

W momencie, jeżeli sprzęt budowlany będzie użytkowany tylko podczas jednej budowy, zakup sprzętu nowego, a nawet używanego okazuje się nieopłacalny. Koszty budowy są już wysokie, dlatego zakup sprzętu najczęściej jest nie możliwy i należy, w takich sytuacjach, posiłkować się ofertą wypożyczalni sprzętu budowlanego. Wiele tego typu firm ma w swojej ofercie maszyny takie, jak koparki, ładowarki kołowe, czy zagęszczarki, dlatego korzystając z usług wypożyczalni można wynająć sprzęt obsługujący całą budowę. Znajdziesz w nich zarówno sprzęt do prac lekkich, jak i bardzo ciężki sprzęt, który przeznaczony jest do najcięższych prac budowlanych.

 

Podobnie sprawa się ma w przypadku użytkowania sprzętu budowlanego częściej. Maszyny budowlane na teren budowy należy przetransportować, co może wygenerować dodatkowe koszty, dlatego warto jest je przeanalizować. Po dokładnej analizie kosztów utrzymania sprzętu ( w tym kosztów transportu na miejsce budowy) może okazać się, że wynajęcie maszyn budowlanych w wypożyczalni znajdującej się nie daleko miejsca budowy jest dużo bardziej opłacalne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mniejszego sprzętu budowlanego, który łatwiej jest transportować i wynająć sprzęt ciężki taki, jak koparki, ładowarki, wozidła, czy agregaty prądotwórcze. Unikniesz w ten sposób dużo większych kosztów związanych z budową.

 

  Wynajmowanie maszyn budowlanych ma również jeszcze jedną, ogromną zaletę. Nie jesteśmy zobowiązani do wykonywania okresowych przeglądów, ubezpieczenia maszyn, czy konieczności konserwacji w czasie zimy i pozyskania dopuszczeń i pozwoleń do ich użytkowania. Wszystkie te czynności leżą po stronie wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego ułatwieniem życia.

  Decydując się na używanego sprzętu budowlanego nie można być pewnym co do jego stanu technicznego. Może okazać się, że po kilku użyciach sprzęt wymaga poważnej, a co za tym idzie kosztownej naprawy. W takim przypadku wszelkie koszty pokrywa właściciel maszyny. Jeżeli w wypożyczonej maszynie zdarzy się awaria i nie wynika ona z nieprawidłowego użytkowania, w cenie wynajmu zapewniany jest również niezbędny serwis. Wynajmujący maszynę nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów i otrzymuje w pełni sprawną maszynę budowlaną. Wszelkie informacje na temat współpracy z wypożyczalnią sprzętu budowlanego powinny być bardzo szczegółowo omówione przed podpisaniem umowy. Dzięki temu wszystko będzie zawarte w sporządzonym dokumencie i z czystym sumieniem wynajmujący może złożyć podpis.

Wypożycz maszynę budowlaną spełniającą Twoje oczekiwania i potrzeby!

Wynajmowanie sprzętu budowlanego może okazać się bardziej opłacalne niż jego zakup. Posiadając maszynę budowlaną jesteśmy zobowiązani do jej serwisowania, ubezpieczenia, a także uzyskania wszelkich, niezbędnych zezwoleń. W przypadku wynajmowania maszyn musimy jedynie wywiązywać się z umowy podpisanej z wypożyczalnią. Wszelkie koszty naprawy, czy ubezpieczenia leżą po stronie wypożyczalni. Zakup sprzętu może również generować wiele kosztów dodatkowych w postaci kosztów transportu maszyny na miejsce budowy, dlatego korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie maszyny w wypożyczalni znajdującej się blisko placu budowy.

Podobne artykuły


149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81633
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15426
42
komentarze: 24 | wyświetlenia: 6322
41
komentarze: 140 | wyświetlenia: 6078
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 2162
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2782
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3859
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 3250
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4455
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5112
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3567
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2821
23
komentarze: 11 | wyświetlenia: 5862
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska