Login lub e-mail Hasło   

Akceptacja wszystkiego

Ignorancja jest przeciwna akceptacji i tworzy mury obronne przed postępem ludzkości.
Wyświetlenia: 1.696 Zamieszczono 22/02/2015

Akceptacja

Jest zgodą na wszystko, co mi się przydarza i co jest wokół mnie. Zaakceptować to znaczy przyjąć bez oceny, bez przypiętej łatki "dobre - złe". Wówczas łączymy dwie strony tego samego medalu i wzmacniamy jego wartość. Ocena dzieli na części i odrzuca jedną z nich. Osłabia tym samym wartość danej osoby czy przedmiotu.

Weźmy pod uwagę np.: kobietę. Jest nie tylko istotą w spódnicy, ale często musi korzystać ze swej męskiej części mocy. Kobiet w spódnicach jest obecnie niewiele, gdyż ich próba przechwycenia męskiej energii, wzięła górę nad kobiecością.

Przez tysiące lat patriarchatu, kobiecość była spychana do roli służebnej, wobec mężczyzny. Dlatego teraz kobiety chcą się wyzwolić z ucisku. Przez to wchodzą w role męskie, aby przerwać pasmo wykorzystywania "słabej płci", przez męską stronę.

Czy tak musi być?
Brak zrozumienia i akceptacji zarówno męskiej siły, jak i słabości kobiecej, doprowadziły do konfliktów przez wiele pokoleń. Przyszedł czas na wyrównanie i zmianę, gdyż kobiety pokazały, że w nas tkwi wielka moc, w naszej słabości. Słabość to miękkość, lekkość, wrażliwość i wdzięk.

Natomiast zepchnięci mężczyźni do roli gospodyni domowej, pokazują, że są w stanie sprostać żeńskim rolom. Jesteśmy jako istoty, całością. Niewielka przewaga pierwiastka męskiego czy żeńskiego, czyni z nas mężczyznę lub kobietę.

Jeśli każda zaburzona istota, wróci na swoje miejsce i zaakceptuje totalnie swoją płeć, wówczas zapanuje zgoda w związkach. Bardzo liczne rozwody wskazują, że mało kto chce akceptacji płci swojej czy partnera. Natomiast większe nastawienie jest na bunt i moc słowa: "ja ci pokażę, kto tu rządzi".

Tym sposobem toczy się walka płci, spowodowana nierównowagą energii w związkach. Jeśli chcesz żyć w harmonii, to potrzebujesz zrozumienia siebie i odmiennej płci, aby zaakceptować jej inność. Zrozumienie rodzi się z poznania, czyli bardzo szczerej rozmowy w której można wyjaśnić wszystko.

Tłem wszelkich wojen, zamieszek, konfliktów i nienawiści, jest nierównowaga w posiadaniu zasobów energii, w postaci przedmiotów, terytorium czy zasobów ludzkich. Harmonia jest źródłem akceptacji. Jest zgodą na inność i pozwoleniem każdemu żyć w pokoju.

Osąd dolewa oliwy do ognia i z małego ogniska rodzi się pożar, który pochłania wszystko. Na zgliszczach można postawić nowy dom, pamiętając o oczyszczeniu terenu i wyciągnięciu wniosków z przeszłości, aby nie popełniać tych samych błędów.

Stwórca dał nam zasmakować w różnorodności przeciwieństw, aby doznać wielu wrażeń, które poszerzają świadomość jednostki. Brak nowych doświadczeń zawęża świadomość i czyni istotę zamkniętą w klatce własnych przekonań. Tym sposobem człowiek się nie rozwija, gdyż sam stawia sobie ograniczenia.

Akceptacja prowadzi do nowych, nieznanych wrażeń i tym samym poszerza świadomość oraz przestrzeń istnienia. Tak tworzy się życie w swej różnorodności. Sprzeciw zamyka nurt twórczej działalności samego życia.

Akceptacja zmierza w kierunku tworzenia nowych form i relacji międzyludzkich. Jest zgodna z naturą Stwórcy świata. Sprzeciw, to opór przed życiem w różnorodności i wielorakich przejawieniach. To strach przed nowym, które ogranicza. Boimy się zawsze nieznanego!

Natomiast akceptujemy w pełni to, co już poznane. Taki styl życia jest śmiercionośny, gdyż ogranicza postęp i rozwój ludzkości. Ludziom jest bardzo trudno zaakceptować nowości, zwłaszcza te, które wprowadzają rewolucje w znane schematy życia. Burzą ich "święty spokój", ukryty pod maską strachu.

Rewolucja burzy stare struktury, aby można zbudować coś nowego i zupełnie odmiennego. Tak rodzi się postęp w świecie materii, ale też równolegle w świecie ducha czyli w świadomości ludzi.

Im wyższa świadomość, tym większa chęć zmian i nowych doświadczeń. Niska świadomość w wymiarze 3 - 4 % , jest totalnym oporem przed nowym wzorcem życia. To ignorancja, która buduje coraz grubszą skorupę lęku. Taki człowiek boi się nawet posłuchać coś alternatywnego, do jego sposobu myślenia. Zamknięty jest w klatce swoich starych przekonań i boi się z niej wyjść.

Akceptacja rozpuszcza skorupę ignorancji, bez bólu. Im więcej akceptacji, tym większa radość istnienia, tworzenia i doświadczania coraz nowszych idei, spadających od Stwórcy wszystkiego. To brama do życia w dostatku, zdrowiu i błogości. To droga do Boga i wyzwolenie z przeszłości.


Zapraszam do mojego bloga, do Ośrodka Świadomości:

www.danutawachowska.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1541
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2692
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3205
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1294
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1067
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2043
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2108
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3519
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 512
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2533
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2110
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  liwa,  22/02/2015

tiaaaa... założyłam spodnie=stałam się mężczyzna,bo przechwyciłam energię zawartą w spodniach... ło matko!!

  Remter,  22/02/2015

"Stwórca dał nam zasmakować w różnorodności przeciwieństw, aby doznać wielu wrażeń, które poszerzają świadomość jednostki. Brak nowych doświadczeń zawęża świadomość i czyni istotę zamkniętą w klatce własnych przekonań. Tym sposobem człowiek się nie rozwija, gdyż sam stawia sobie ograniczenia."

Kim jest Twój Stwórca ? Przecież wypierasz swój mózg ze wszystkiego na rzecz doznań. Jakim doznan

...  wyświetl więcej

  oculus,  22/02/2015

O jakim stwórcy mówisz...?

@oculus: jeśli pytasz, odpowiadam: Stwórcą jest Pierwsze Źródło dla mnie, jako czysta Świadomość, czysta Miłość i czysta, bezbrzeżna Miłość. Od tej Trójcy pochodzi wszystko i jest z Nią połączone, poprzez świadomość. w ten sposób otrzymuję logiczną całość. Pozdrawiam zdrowo myślącego i żywego człowieka:)

  Elba,  24/02/2015

Istnieje liczna grupa nawiedzonych ludzi, którzy reprezentują i używają w swoich wywodach pojęcia wprowadzone do współczesnej filozofii Nowego Wieku o tak zwanej „bezwarunkowej” Miłości Boga.
Są to również koncepty bliskie chrześcijańskiemu pojęciu zbawienia przez Jezusa Chrystusa, który w totalnie wypaczonym i kłamliwym pojęciu katolicyzmu oraz protestantyzmu „zapłacił” za nasze grzechy ra ...  wyświetl więcej

@Elba: Prawda. Jedynie podniesienie świadomości własne,j zbliży nas do Źródła. Żadne zbawienie nie działa, obiecane przez innych. Taka jest Prawda. Pozdrawiam:)

Jakiego "źródła"?

Czy nie wystarczy, że ktoś, kto nie potrafi pomywać czy naprawić samochodu poprosi o to kogoś kto się na tym zna niezależnie od płci, ideologii - tak po prostu z uprzejmości zamiast rozważać ilość procentową pierwiastka męskiego i damskiego w swoim ciele (jestestwie)?

Poza tym akceptacja jest tutaj chyba opisana na wyrost - dlaczego w treści artykułu ZMUSZA się cz

...  wyświetl więcej

  nse,  15/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Można w imię "buntu" wszystko wyjąc z szufladek stanowiących naturalne podziały, wywalić na podłogę i pomieszać po to żeby ustanowić podziały według własnego widzimisię i potem marnować cenną energie życia na utrzymanie tych sztucznych podziałów utrzymujących sztuczny porządek, tylko czy dzięki temu będziemy szczęśliwsi ??

@Mariusz Kajstura: Wyczerpałeś temat chyba do granic możliwości swoimi krótkimi, ale pełnymi treści spostrzeżeniami. To tyle

  nse,  15/03/2015

"Akceptacja Jest zgodą na wszystko, co mi się przydarza i co jest wokół mnie. " ...Czyli mamy się stać jak bezwolne liście rzucone na wiatr , więc poco wola życia ?? Czy tu akceptacja została właściwie zrozumiana ??
"Zaakceptować to znaczy przyjąć bez oceny, bez przypiętej łatki "dobre - złe". "
Proponowałbym tak ...
Zaakceptować to znaczy przyjąć bez oceny do wiadomości jaką ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Dokładnie tak, przyjmujemy bez oceny aby wyjść ze świata biegunowego i otrzymywać to, czego potrzebujemy. Dobre - złe jest kręceniem koła karmy.

@Wachowska Danuta: Czyli biseksualność musi być siłą neutralności gdyż Głównym problemem który nas osądza jest nasza seksualność- zgodnie z teorią akceptacji powinniśmy być naturystami którzy akceptują seks grupowy dawany sobie dobrowolnie i bez zobowiązań, seks dobrowolny za zgodą i nawet bez sakramentu związku nie może być uważany za zło- wtedy faktycznie wyszlibyśmy poza stereotypy.
To miało by sens według mnie, a według Ciebie?

@prof.Y: Ciekawe spojrzenie. Tantra zachodnia ma podobne doświadczenia w tej materii. Energia seksualna jest energią życia i transformowana poprzez ośrodki ciała, daje oświecenie czyli wzrost świadomości i spełnienie. To tajemna nauka, której nie będę tu rozprzestrzeniać, bo nie wszyscy są gotowi na taką wiedzę. Seks może być także w sferze energii bez zespolenia ciał. Daje podobne efekty. Według mnie tak jest, gdyż chodzi o wyjście z biegunów a nie trwanie w ograniczeniu.

@Wachowska Danuta: Tak Tantra to coś więcej niż seks cielesny to miłość każą czakrą czyli prawdziwa wolność, wiedza ta to być może część której w chrześcijaństwie brakuje dlatego uważam, że religie się uzupełniają, a nie sobie zaprzeczają. Mam tu na myśli hinduizm+chrześcijaństwo +Islam, tak wynika z moich badań.
Należało by wprowadzić wiedze o neutralności biseksualizmu w kościele przed bierzmowaniem?

Namaste i pokój z nami.

@prof.Y: Ja bym tak to nie określiła, gdyż wybór tego kim jesteśmy należy do każdego człowieka w dorosłym życiu. Religie są bardzo daleko od kwestii oświecenia i wolności. To daleka przyszłość aby ludzie chcieli o tym słyszeć. Namaste

@Wachowska Danuta: Dopóki nakazuje się wierzyć w to, że seks jest zły dopóty będzie istniał rozłam, ale Ja wierze w swoją teorie- pytanie komu biseksualność przeszkadza i kto na tym zarabia? W żadnej z tych wymienionych religi nie zabrania się wyboru drogi życia czy też założenia rodziny- to jest oczywiste dla badaczy. Podkreślam, że dyskutujemy o dobrowolnym stosunku za zgodą.

Saluto :-)

@prof.Y: nie jestem ekspertem o biseksualizmu. Wiem, tylko, ze ci ludzie są mocno nieszczęśliwi o innej opcji seksualnej. Wydaje mi się, że tu chodzi o zasadę połączenia przeciwnych energii, która tworzy jedność w szyszynce. Natomiast te same energie nie połączą się. Takie jest moje spojrzenie. :)

@Wachowska Danuta: Również nie jestem ekspertem ale badaczem i teoretykiem jednak nieszczęście ludzi ma jakąś konkretną przyczynę, należało by ten problem oficjalnie rozwiązać. Kiedyś popierałem możliwość adopcji przez pary biseksualne, bo to rozwiązało by problem z zatłoczonymi domami dziecka oraz poczucie niespełniania się takich par. Inną opcją są też trójkąty -2k+1M oraz 2M+1K jako związek rod ...  wyświetl więcej

@prof.Y: Z adopcją jest wiele problemów natury psychicznej. To rozdzielenie od rodu. Bardziej jestem skłonna wzmocnić role domów dziecka niż adopcje. Trójkąt 2M + 1 K nie mają szans. Mężczyźni są wówczas agresywni i walczą ze sobą. To faktycznie kontrowersyjne tematy i trudno je rozwiązać na tym wpisie. Poliamoria ma idealne doświadczenia jeśli chodzi o całościowy model współczesnej rodziny. Kiedyś pisałam o tym na Eiobie. Można to odnaleźć.

@Wachowska Danuta: Rozumiem i dziękuje za ciekawą dyskusje. Dodam tylko, że para 2k+1m wcale nie musi być gorsza od domu dziecka. Jednak ogólnie istnieje jakiś problem cywilizacyjny ale chyba moja propozycja nie jest rozwiązaniem całościowym, bo moje koleżanki również nie poparły kiedyś tego typu rozwiązania dlatego chyba muszę zapomnieć o takiej opcji dla par biseksualnych.

Pokój z nami.

@prof.Y: Oki:)

  nse,  15/03/2015

@Wachowska Danuta: to jest fundamentem => http://pl.wikipedia.org/wiki/Stoicyzm polegającym na odcięciu emocji od tego co się widzi i doznaje w celu dokonania trzeźwej oceny sytuacji ... , a nie emocjonalnej nawykowej oceny :)

Czytając odpowiedzi Pani Danuty i spostrzeżenia w komentarzach pozostałych czytelników, mam nieodparte wrażenie, że temat poruszany przez Autorkę jest niczym innym jak tylko spóźnionym młodzieńczym buntem, którego z jakichkolwiek przyczyn nie mogła wyrazić w trakcie bycia nastolatką.

Jest naturalny porządek i tyle - jeśli komuś się nie podoba (a nie podoba się to wielu osobom) szukają alte

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Napisałeś: Jest naturalny porządek i tyle - jeśli komuś się nie podoba (a nie podoba się to wielu osobom) szukają alternatyw namawiając do swoich pomysłów innych i nadając swoim "udziwnieniom" różne nazwy.

Odp.
Może doprecyzowałbyś co masz na myśli, bo chętnie pozyskałbym szczegółowe dane. Naturalny porządek jest taki,że koty rozmnażają się w stadach, myszy z własnym

...  wyświetl więcej

  nse,  16/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Przecież Autorka i jej teksty są owocem natury życia, jej teksty i poszukiwania dowodzą podstawowej zasady natury jaka jest wyrażana słowami Natura nie toleruje pustych przestrzeni w ciągłości życia, czyli to co zostało zabrane w przeszłości szuka uzupełnienia w przyszłości, a to że cielesne skorupki są podporządkowane ziemskiej jednokierunkowej osi czasu to potem daje efekty, kied ...  wyświetl więcej

  nse,  16/03/2015

@prof.Y: Dobra i zła nie można rozpatrywać w sensie przedmiotowym, bo nie istnieją w formie przedmiotu :)

@prof.Y: Zgadza się - w naturze są różne sposoby na rozmnażanie i "zaloty" - od szczura do psa :-)

Wspomniałeś o doprecyzowaniu - pierwszy z brzegu przykład - feminizm/feministki - dążą do wyrównania szans między płciowymi mimo, że mężczyzna nigdy nie urodzi. W naturze i naturalnym podziale mężczyzna jest stworzony do pracy z narzędziami ostrymi, gorącymi, niebezpiecznymi - jest to wpisane

...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Takimi odpowiedziami chyba nie powstrzymasz wojny religijnej, Ja w niej nie walczę ale poszukuje odpowiedzi aby opracować lek, bo łatwo nazwać kogoś schizofrenikiem w chorym świecie ale trudniej jest zdiagnozować przyczynę choroby- gdybym to wiedział na pewno pomógłbym gdyż nasila się fala nienawiści i nikt nie ma rozwiązania ale każdy chce być uznawany za geniusza i wmawiać innym swoje własne racje.

@Mariusz Kajstura: Być może tak jest - jednak to tylko MOJE WRAŻENIE po lekturze samej treści (gdzie po jej przeczytaniu tak nie podchodziłem) lecz dopiero po dalszych komentarzy czytelników i autorki.

Coś na zasadzie - napisałam, oni się nie zgadzali, wyjaśnię pokazując jak bardzo się mylą, dorobię do tego swoją ideologię i tak ma być - czy to nie takie typowe spojrzenie na młodzieńczy bunt? :-)

  nse,  16/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Bunt jest efektem pustki ( niespełnienia nadziej ) czasem nierealnie rozbudzonych nadzieji które dają poczucie pustki ...

@Mariusz Kajstura: a czym jest pustka? Czymś wyimaginowanym, wymyślonym przez człowieka bo aż tak bardzo w życiu się nudzi czy może jeszcze czymś innym? Zwierze nie odczuwa (chyba) pustki bo albo walczy o przetrwanie, poluje, organizuje swoje stado albo odpoczywa gromadząc energię na trudniejsze chwile. To jak jest z tą pustką?

  nse,  16/03/2015

@prof.Y: "Takimi odpowiedziami chyba nie powstrzymasz wojny religijnej, Ja w niej nie walczę ale poszukuje odpowiedzi aby opracować lek, ... " Skoro nie walczysz to już znalazłeś trop na lek ..., ups muszę lecieć później postaram się dokładniej ... spokojnego dnia :)

@Mariusz Kajstura: To wiem, a teraz porozmawiajmy o składnikach lekarstwa :-)

Mariusz napisał- Bunt jest efektem pustki ( niespełnienia nadziej ) czasem nierealnie rozbudzonych nadzieji które dają poczucie pustki ...

Możemy lecieć na marsa, możemy nie mieć bezrobocia, możemy nie zanieczyszczać środowiska- bunt to pustka? Ja uważam, że to misja.

@prof.Y: i znów różna interpretacja tego samego słowa (pustka) - i jak tu dojść do kompromisu? :-)
Ile osób tyle definicji ...

@prof.Y: Czytam, że pustka jest efektem buntu. Pustka jest w każdym z nas. To reset doświadczeń, które nie chcą być powtarzane. Zmiana na lepsze lub inne doświadczenia. Można to praktykować i kasować przeszłość. Jestem taka jaka jestem. Pisze o tym co do mnie dociera z przestrzeni ducha. Uczę się praw natury i próbuję je stosować w życiu. Każdy z nas może mieć różne zdanie na każdy temat, gdyż pun ...  wyświetl więcej

@Wachowska Danuta: Dlaczego uważasz, że pustka jest w każdym z nas? Jak w tym kontekście definiujesz słowo "Pustka"?

@SZKOLENIA.COM: Bunt dla celu bez pokrycia jest pusty, a w słusznym celu który możemy osiągnąć jest misjom.
Nie wiem czy to kompromis, wiem tylko, że należało by ustalić dobrą receptę.
Podobny problem mamy w prawie gdzie wielkie korporacje oszczędzają płacąc podatki gdzie im wygodnie, a prosty przedsiębiorca musi opłacić administracje rządu nawet gdy w konkretnym miesiącu nie wypraco ...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Pustka jest częścią systemu binarnego w biologicznym komputerze ciała jako "0". Z pustki przesyłana jest informacja za pomocą sygnałów 0 - 1. Tworzone są obrazy, które się realizują w naszym życiu. To bardzo ważna sprawa, gdyż możemy sterować naszym życiem, znając te kody i odpowiednio programować przyszłość.

  nse,  16/03/2015

@SZKOLENIA.COM:Pustka to poczucie niespełnienia jak i chciwości ... to też droga bez celu ..., brak przygotowania do podejmowanych zadań ... można pustkę wypełniać sensownie lub chaosem z braku świadomości ..., to zależy od posiadanej świadomości jak i woli wprowadzania zmian ...

  nse,  16/03/2015

@Wachowska Danuta: Odwrotnie bunt jest efektem pustki :)

  nse,  16/03/2015

@prof.Y: Niema sensu zmieniać świata jeśli nie potrafimy zmienić siebie, jeśli potrafisz żyć nie walcząc to znalazłeś lekarstwo wystarczy się nim podzielić i tym wygrasz cała walkę ;) Jednak najpierw trzeba sobie uświadomić co do życia potrzebne bo póki co, to propagandowym kitem sprzedają nam gówno które zjadamy; wniosek odzyskać własne poczucie smaku ;) "Oni" swój problem rozwiązali nas zniewalając poprzez otumanienie ,a nasz z tego otumanienia wyjść ... a w tym nam nie pomogą ...

@Mariusz Kajstura: Oki:)

@Mariusz Kajstura: Troche zbaczamy z tematu, może jeszcze kiedyś gdzieś dokończymy dyskusje gdyż teraz czekam tylko jak szanowna administracja w końcu usunie moje konto- wniosek złożyłem w sobotę i nic. Zastanawiam się czy mogę tego typu sprawę podać do sądu, gdyż zgodnie z regulaminem mam prawo do skasowania konta, a jednak tego nie czynią. Szkoda, że uważasz iż to w was jest problem i musicie si ...  wyświetl więcej

  nse,  17/03/2015

@prof.Y: "Szkoda, że uważasz iż to w was jest problem i musicie się zmienić, ja wrócę gdy będziecie gotowi- chociaż uważam iż wszystko mamy przygotowane, należy tylko wierzyć w racje ludu." ... nie w was, a w nas :)
"Czy zwykłą próbówką (wkrętakową-dotykową na palec,do gniazdek 230v) mogę bezpiecznie sprawdzić fazy na wtyczce 400v? (bo mi coś silnik buczy i nie startuje- być może na kablu d ...  wyświetl więcej

  nse,  17/03/2015

@Wachowska Danuta: Zdarza się że czasem coś się pomyli :)

@Wachowska Danuta: Dostrzegam sprzeczność - pustka to "0" i z "0" są wysyłane sygnały? Sygnał można wysłać jedynie od wartości "1" - nadal więc nie rozumiem. Też jakoś strasznie nie lubię gdy ktoś biologię z matematyką i elektroniką miesza - to straszne poplątanie i naciąganie budujące pseudo definicje

@Mariusz Kajstura: tutaj już sens jest - ale jakoś zabrakło mi tego sensu w samym tekście jak i pozostałych komentarzach głównie Autorki. W takim ujęciu jak zaproponowałeś pustka może być jawnie wynikiem braku pomysłu na siebie, nudy czy lenistwa a nie wynikiem (jak sugeruje autorka - chyba, że źle zrozumiałem) brakiem akceptacji własnej płciowości

@Mariusz Kajstura: Pojęcie o prądzie mam ale wolałem się upewnić zanim wezmę się do pracy,bo tego akurat nie byłem pewny. co do Marksizmu to na pewno nie odniosę się do całości, jednak automatyzacja, informatyzacja i robotyzacja doprowadza do większego braku pracy dla ludzi-zatem już teraz mamy problem ze spadkiem zapotrzebowania na pracę ludzi czyli pensje nie będą wzrastać bo pracy dla ludu będz ...  wyświetl więcej

@prof.Y: Panowie, trochę odbiegliście od głównego wątku :-)

@SZKOLENIA.COM: W tym natłoku rożnych racji, trudno o zwięzłą i jasną dyskusję. Od 0 pochodzą wszystkie liczby i 0 zwiększa wartość lub zmniejsza gdy jest za liczbą lub przed nią. Zero ma wielkie znaczenie. Jestem numerologiem i ta wiedza daje mi mnóstwo pomysłów na wibracje i energetyczny obraz świata. Być może nie mówimy i nie myślimy tymi samymi regułami. Stąd brak zrozumienia. :)

@Wachowska Danuta: brak zrozumienia w tym przypadku bierze się z faktu, że ja 0 odbieram czysto matematycznie (i przyrodniczo również). Jeśli czegoś jest "0" to jest "0" a nie "1", "2", "3" itp.
W matematyce 0+1=1 , 0+0=0, w elektronice, elektryce i fizyce 0 oznacza brak sygnały/impulsu więc "1" z tego nie powstanie.

Chciałem zauważyć, że właśnie w ten sposób podeszła Pani do "0" pr

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Trochę to inaczej rozumiem. Tu chodzi o sprawy wibracji, fal i strun a nie czystej matematyki. W ten sposób nie zrozumiemy się. Jesteśmy istotami wielowymiarowymi i dlatego postrzeganie czegoś tylko w 3 wymiarze jest złudzeniem.

@Wachowska Danuta: szerokość, długość, wysokość i czas to już 4 wymiary. Przy czym ten 4 jest na tyle specyficzny, że w nim akurat nie możemy poruszać się dowolnie. Zgodnie z M-teorią, struny są zwinięte do 21 wymiarów (wedle innych teorii strun, do 10 i 11 wymiarów). Wibracje to drgania strun, czego efektem jest "produkcja" cząstek elementarnych, z których zbudowane jest WSZYSTKO. Co do pustki - ...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: To może nie ma z artykułem wiele wspólnego, bo weszliśmy w zupełnie inny temat. Płeć jest w świecie biegunowym. Pustka jest w jedności, dlatego są to odrębne tematy.

  nse,  17/03/2015

@Wachowska Danuta: Poczucie pustki jest czymś innym niż pustka, poczucie pustki wynika z niedoboru ..., a nie z takiego "zera absolutnego" ;)

@Mariusz Kajstura: Może na każdym poziomie pustka wygląda inaczej. Mam inną wiedzę z poziomu duchowego a nie materialnego.

@Mariusz Kajstura: Skąd ten minus przy tej wypowiedzi? :-) W pełni zgadzam się z tym, że poczucie pustki a pustka to dwie różne kwestie dotyczące dwóch zupełnie odmiennych zjawisk. Pani Danuta używa pojęć fizycznych w ujęciu duchowym - pomieszanie z poplątaniem

  nse,  20/03/2015

@SZKOLENIA.COM: To kwestia doboru słów gdybym zamiast słowa "pustka" użył słowa "niedomiar", mój tekst byłby bardziej jadalny jednak i tak pozostała by różnica pomiędzy poczuciem niedomiaru, a samym faktycznym niedomiarem ..., tak się dzieje kiedy poczucie zostaje uznawane za rzeczywistość ...; to dość popularna przypadłość ludzi ;) ..., a ten minusik jest tego dowodem, że ktoś pomylił rzeczywisto ...  wyświetl więcej

Tak więc temat zamknięty :-)

@SZKOLENIA.COM: Myślę, ze tak. Pozdrawiam:)

Aby lepiej wyjaśnić kwestię akceptacji i jedności, podaję link do bardzo ciekawego wykładu Romana Nachta w NTV:
https://www.youtube.com/watch?(...)JvIJtog
Jestem z tą wiedzą w zgodzie i dlatego osobom jednopółkulowym nie można wyjaśnić sprawy widzianej z pozycji całego mózgu. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy mnie osądzili, potę ...  wyświetl więcej

@Wachowska Danuta: aż się powstrzymać nie mogę od zadania pytania - jaka jest różnica między podejściem pół mózgowym od podejścia "cało mózgowego" i jaka jest różnica między podejściem pół mózgowym lewostronnym od pół mózgowego prawostronnego?

  nse,  20/03/2015

@Wachowska Danuta: Danusiu nikt Ciebie nie osądza Ciebie, a to że trochę mętnie piszesz to kwestia pracy nad umiejętnością przekazywania przemyśleń ..., nic więcej ;) Dlaczego ludzie czują się osądzeni na wskutek tego że coś im nie wychodzi ... ?? Kolejne mylenie kwestii zasadniczych ... ??
Ps. Niekompetentne osądy się nie liczą wprowadzają tylko szkodliwy zamęt, taka sama jest różnica pomi ...  wyświetl więcej

  nse,  20/03/2015

@Wachowska Danuta:Spójrz "Danusiu nikt Ciebie nie osądza Ciebie" napisałem 2 x Ciebie, a miałem napisać => "Danusiu nikt Ciebie nie osądza" ... to jest efekt zaburzeń neurologicznych, czasem jest to kwestia rozchwianych emocji ...,a czasem braknie cierpliwości i emocje poniosą, bo człowiek zbyt słaby by nad wszystkim zapanować ..., czy takie wpadki mają być powodem do osądzania ... ?? , tylko B ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Też znaczenie ma umiejętność dotarcia do odbiorcy. Jedni zrozumieją treść pisaną wierszem inni tego nie zrozumieją. Jedni zrozumieją zawiłe matematyczne wzory i pojęcia a na ich podstawie zbuduje teorię a inni nie. Kwestia przekazu.

Tutaj mamy ewidentnie poplątanie teologii, fizyki, matematyki, filozofii i jakichś kwestii duchowych(pewnie można się wielu jeszcze innych d

...  wyświetl więcej

  nse,  20/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Myślę że cała zabawa polega na szlifowaniu umiejętności wyławiania z niedoskonałości istotę doskonałą, wszystko to co ważne obecnie jest zaszumiane ..., tylko przy prawidłowo ustawionych kryteriach da się z tego szumnego budyniu wybrać rodzynki ;)
" ... nawet ta moja myśl jest przez to zawiła." ... dla mnie nie jest zwiła :) ... , często okazuje się że uleganie pogoni za zyskiem nie dostrzega się rzeczy bardziej istotnych i wylewa dziecko z kąpielą :( .

@Mariusz Kajstura: i nawet to można uprosić bez szlifowania :-)

Wystarczy pojęcia przedstawiać w sposób taki, jakimi są, a jeśli rozumiemy je inaczej, wystarczy przedstawić nasz pkt. widzenia bez stosowania w tym zabiegu kolejnych pojęć rozumianych inaczej.

Nie wyjaśnisz duchowości matematyką a matematyki duchowością, tutaj takie zabiegi niestety mają miejsce co wpływa na zawiłość całości

  nse,  20/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Najpierw następuje Duchowa inspiracja, a dopiero na fundamencie tej inspiracji powstają matematyczne opisy, które dają inspiracje do kolejnych opisów i udoskonaleń i tak kula Życia Duchowego się toczy i rozwija podobnie jak kula śnieżna, bo nie muszą to być matematyczne opisy w równi mogą to być obrazy malowane ręką artysty, albo wiersze pisane przez poetów ... itp , wszystko to je ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Ja nie kwestionuje inspiracji duchowej przez matematykę i odwrotnie. Wszak powstało mnóstwo dzieł na temat "nieskończoności" (także tej matematycznej) jak i "nieskończoność" jest pojęciem matematycznym.

Chodziło mi o twarde pojęcie OPISU MATEMATYCZNEGO duchowości i OPISU DUCHOWEGO matematyki. Inspiracja jest zupełnie czymś innym. Uduchowienia liczbami nie przedstawisz a liczb "duchem"

  nse,  20/03/2015

@SZKOLENIA.COM: Pewne zasady inspiracji Duchowej można opisywać różnymi sposobami które można dostosowywać do odbiorcy i nie ma znaczenia czy to będzie matematyczny , czy poetycki opis; liczy się jak trafi do odbiorcy ;) opis jest jak spoiwo między warstwami, a Miłość nadaje temu spoiwu właściwość przylegania ..., gdy nie ma przylegania to nie będzie też spójności ;) Czasem jest potrzebna Duchowa ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Im dalej brniemy w temat i im więcej czytam co piszesz tym mniej rozumiem co ja piszę lub chce napisać :-)

Poddaję się! Doszedłem do wniosku, że piszemy o tym samym ale innymi słowami :-)
Fakt - funkcje trygonometryczne mnożenia można wyjaśnić zarówno matematycznie jak i filozoficznie (duchowo).

Ważne przy tym jest by zachować precyzję pojęć i wyjaśnień.

...  wyświetl więcej

  nse,  20/03/2015

@SZKOLENIA.COM: W świecie Duchowym obowiązuje zasada podobieństw, podobne przyciąga podobne ..., ktoś kto myśli kategoriami fizycznymi powie jak to przecież ładunki jednoimienne się odpychają to niemożliwe ?? , ... a wystarczy zerknąć na funkcje falowe, zależy jaki w danej chwili model przed oczami stanie ;). Czasem warto iść na spacer i pozwolić, by myśli same się w głowie poukładały :)
Ps. Masz typowo lewo pół-kulowe podejście, czyli ścisłe "szkiełko i oko" ;)

@Mariusz Kajstura: Zgadza się, przy czym tutaj użyłeś dwóch pojęć o tym samym brzmieniu ale innym znaczeniu. Obydwa pojęcia wyjaśniłeś w tej samej treści i jako odbiorca rozumiem intencje tekstu. Inaczej by było, gdybyś nie wyjaśnił jednej z definicji - tak jak ją interpretujesz lub pomieszał jedno z drugim - wtedy nie byłoby to czytelne, zrozumiałe i logiczne - i o to w tym wszystkim chodzi :-)

@SZKOLENIA.COM: Lewa półkula jest logiczna, matematyczna i analityczna. natomiast prawa jest intuicyjna, nastawiona na wiarę. Połączone razem dają jedność ale nie osobność. Moja wiedza jest bardziej duchowa niż fizyczna, stąd może być dla logików niekompletna. To jest wiedza nowa, którą zdobywam na płatnych, drogich warsztatach i nie będę rozdawać za darmo czegoś co mnie dużo kosztuje. Jedynie daj ...  wyświetl więcej

  nse,  20/03/2015

@Wachowska Danuta: Jestem przekonany że Roman Nacht rozmawiał na czacie i na forach choć nie pod nazwiskiem, myślę że nawet kiedyś z nim rozmawiałem wyczuwam podobna Aurę jaką zapamiętałem, a biła od forumowego rozmówcy ..., choć mogę się mylić ... jednak jego Aura jest dość wyrazista ...
Co do warsztatów , to z całym szacunkiem ale na podstawie Twoich tekstów to nie chciałbym z nich korzystać.

@Wachowska Danuta: brak jasności wynika tylko z braku umiejętności jasnego przekazania swoich myśli. Ja nie rozumiem dlatego, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem - ja nie rozumiem, bo jest wiele rzeczy niejasnych lub definiowanych inaczej niż zakłada to nauka

@Wachowska Danuta: Jeszcze tak dla wyjaśnienia - nikt nie ocenia Ciebie jako osoby. Jeżeli piszesz swoje artykuły, które są jakąkolwiek formą wyrazu, oceniane są tylko publikacje. Jeśli nie chcesz by były oceniane to po prostu nie publikuj ich.

Jeśli decydujesz się na opublikowanie, na pewno nie jest słusznym to, by owe oceny i komentarze czytelników odnosić personalnie bezpośrednio do siebie.

@Wachowska Danuta: Szkoda, że nie chcesz się dzielić z innymi swoją wiedzą, argumentując to faktem, że ta wiedza dużo kosztowała - trzeba było opłacić kurs.

Jaki sens jest płacenia za kursy, które zmieniają moje podejście do życia mojego i innych, mój światopogląd i zmieniają to na tyle, że przestają rozumieć mnie inne osoby?
Jaki jest sens brania udziału w droższych czy tańszych ku

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska