Login lub e-mail Hasło   

Dane PZH potwierdzające wyjątkową szkodliwość szczepień noworodków

Państwowy Zakład Higieny publikuje dane dotyczące stanu zdrowia ludności Polski. Właściwie są to dane dotyczące Polski na tle innych państw europejskich.
Wyświetlenia: 1.319 Zamieszczono 03/03/2015

Największa kontrowersja systemu prewencji zdrowotnej w Polsce dotyczy szczepienia kilkugodzinnych  noworodków dwoma szczepionkami - jesteśmy tu absolutnym liderem. Większość państw Europy odeszła już od szczepień noworodków.  Mam spore wątpliwości co do wielu szczepionek obowiązujących w Polsce, więc staram się znajdować informacje mogące je weryfikować.

Poniżej podaje linki PZH:

http://www.pzh.gov.pl/stan-zdrowia-ludnosci/sytuacja-zdrowotna-ludnosci-w-polsce/

Wykres z raportu 2008 rok  strona 102 dla kobiet:

Wykres ze strony 102 dla mężczyzn:

Wyjątkiem na powyższym wykresie jest Portugalia - 1 szczepionka dla noworodków bez większego wpływu na zapalenia płuc dla noworodków.  Pewnie to wynika z jakiejś specyfiki - klimat, słońce (witamina D), żywność - proszę zwrócić uwagę, że dla podobnie położonej Hiszpanii zapalenia płuc są najniższe w Europie dla całego przedziału wiekowego i wynoszą poniżej 5/1000 w całym przedziale wiekowym - idealny kraj do życia!

Zwracam uwagę, że małe dzieci (<1 rok)  na zapalenie płuc  najczęściej chorują w Polsce ! Kolejne miejsce zajmuje Litwa, Słowacja, Węgry, Łotwa - wszystkie państwa, szczepiące noworodki w pierwszym dniu. Proszę zwrócić uwagę, że dla starszych roczników jesteśmy absolutnym średniakiem - zapalenie płuc nie jest naszym genetycznym czy klimatycznym uwarunkowaniem. Dla mężczyzn tabela wygląda niemal identycznie

Kolejne dane z raportu 2012:

strona 145

Powyższy wykres pokazuje jedynie że nadal jesteśmy niekwestionowanym liderem w zachorowalności małych dzieci. Dane dotyczące innych krajów nieczytelne.  Średnia hospitalizacji ze względu na zapalenie płuc dzieci poniżej pierwszego życia dla Europy wynosi ok 15, natomiast dla Polski 70 na 1000 dzieci. 

Innymi słowy (70 -15) *400 000/1000 = 22 000 

400000 - populacja rocznika dzieci urodzonych (około)

22000 - taka liczba dodatkowych hospitalizacji dzieci w Polsce ze względu na szczepienia noworodków.

22000 tysięcy dzieci poniżej 1 roku życia jest rokrocznie  dodatkowo (ponad średnią europejską) hospitalizowanych z powodu zapalenia płuc - co roku tyle rodzin przeżywa ciężkie chwile walcząc o życie swoich najbliższych, bezsensownie zaszczepionych !  Całkowita liczba zapaleń płuc, oskrzeli etc wynikająca z nadmiernego szczepienia  jest wielokrotnie większa. 

Wnioski 

Zależy mi bardzo na tym aby w Polsce nie szczepić bezsensownie dzieci w pierwszym dniu po narodzeniu. Polska jest  liderem w szczepieniu noworodków w Europie - każdy dzieciak kilka godzin po urodzeniu dostaje 2 obowiązkowe  szczepionki.  Szczepionki te trwale zakłócają nabieranie  odporności u noworodka, systemu wypracowywanego przez ewolucję czy też siły wyższe przez miliony lat. 

Czy dane prezentowane przez tak poważną instytucję jak Państwowy Zakład Higieny mogą być jakoś pomocne ?

Gorąco zachęcam do lektury prezentowanych publikacji PZH.

Mój inny artykuł na ten temat:

http://www.eioba.pl/a/4d92/szczepienia-noworodkow

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1022
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1095
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1896
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1041
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 548
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 897
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 683
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Popieram wniosek o bezsensowności szczepień dzieci.
Mój starszy brat dostał szczepionkę przeciw gruźlicy kilka dni po urodzeniu. Zmarł w trzecim tygodniu życia. Niestety nie mam starszego brata. Szkoda.
Zagłosowałbym na ten artykuł, ale niestety nie potwierdzam dogmatu o tych rzekomych milionach lat ewolucji.

  robertr,  03/03/2015

@Adam Szczepański: dzięki za komentarz - ciężko mi się ustosunkować wg mnie poruszona sprawa jest bardzo ważna, natomiast pisałem o ewolucji lub siłach wyższych - nie mam pewności jak jest, nie wyznaję żadnego dogmatu.

@robertr:
No to zbagatelizuję te miliony lat (choć dla mnie świat istnieje tysiące) :-)

"Także po urodzeniu, narażenie na zanieczyszczenia powietrza zwiększa ryzyko infekcji dróg oddechowych (zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc), zwłaszcza u dzieci i osób starszych. W przypadku osób starszych, taka infekcja niestety często kończy się śmiercią."
http://www.byczdrowym.info/zdr(... ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska