Login lub e-mail Hasło   

Jak zrobić zaproszenia ślubne?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/jak-zrobic-zaprosze(...)ne/334/
Pośród tysięcy gotowych zaproszeń oferowanych przez osoby, które zajmują się ich tworzeniem zawodowo, nie znaleźliście tych, które spełniałyby Wasze oczekiwania? Nic straconego!
Wyświetlenia: 1.324 Zamieszczono 04/03/2015

Zawsze pozostaje wykonać je samodzielnie – takie jakie tylko chcecie. Własnoręcznie wykonane zaproszenia są doskonałym pomysłem nie tylko dla niezdecydowanych, ale również dla tych, którzy nie dysponują zbyt wysokim budżetem weselnym. Stawiając na skromność i prostotę nie obciąży to nadto Waszego portfela. Każde z zaproszeń wykonane samodzielnie będzie unikalne, a włożona praca pozwoli „zasmakować” w atmosferze przedślubnych obowiązków. Dla Waszych gości natomiast będą oryginalną pamiątką.

Wyjaśnię kilka kwestii, zanim niektórzy z Was podejmą decyzję o samodzielnym wykonaniu zaproszeń ślubnych. Mianowicie zacznijmy od tego, kto mógłby się podjąć takiego wyzwania, jakim jest wykonanie własnoręczne zaproszeń ślubnych. Niestety, nie każdy powinien się brać za tego typu robótkę, dlaczego? Ktoś mógłby powiedzieć, że zwykłe, skromne, proste zaproszenia nie wymagają jakiś specjalnych zdolności. I oczywiście ja się z tym zgadzam, jednak cierpliwości i dokładności nie może Wam zabraknąć przy tej pracy. Osoby, które szybko się nudzą i nie lubią monotonii nie wykonają wielu zaproszeń, a pamiętajmy, że nie potrzebujemy ich 5 czy 10 sztuk, a zazwyczaj około 30, 50 lub nawet więcej. Nie bez znaczenia jest również kreatywność, zdolności plastyczne czy manualne. Co prawda inspiracji w Internecie nie brakuje, ale wykonanie i efekt końcowy będzie zależny tylko od Was.

Kolejną kwestią nad którą musicie się zastanowić jest to z czego wykonacie zaproszenia. Jeżeli zdecydujecie, że sami je zrobicie, warto byłoby naszkicować projekt, dzięki któremu będziecie wiedzieli, jakie materiały będą Wam potrzebne do jego realizacji. W tym miejscu na pewno Wasza wyobraźnia będzie szaleć, ale miejcie na uwadze fakt, że im więcej wymyślnych ozdób, tym cena jednostkowa poszybuje w górę. W sklepach papierniczych, drogeriach, a już na pewno w Internecie znajdziecie różności, które będziecie mogli wykorzystać w swoich zaproszeniach. Począwszy od papierów z różnymi fakturami, scrapków , tasiemek, a skończywszy na wyjątkowych ozdobach, które rewelacyjnie się prezentują na zaproszeniach, po skończonej pracy.

Pytanie, które nasuwa się w tym miejscu brzmi: kiedy zabrać się za wykonywanie zaproszeń? Pytanie proste, ale jakże ważne! Musimy wszystko tak zaplanować, żeby zaproszenia były gotowe na co najmniej trzy miesiące przed ślubem. Oczywiście im wcześniej zostaną przez Was wykonane, tym lepiej. Ważne by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać, że Wasze zdolności plastyczne, cierpliwość i dokładność nie są na takim poziomie, na jakim myśleliście, a zadanie zwyczajnie Was przerosło. Wtedy jest czas na zamówienie gotowych zaproszeń. Pamiętajcie też, że zrobienie ich nie zajmie Wam kilku godzin. Jeżeli wyrób ma być dokładny i estetyczny może to potrwać kilka, a nawet kilkanaście dni. Dlatego czas odgrywa tutaj bardzo ważną rolę!

Mam nadzieję, że tym artykułem rozwiałam wątpliwości, jakie krążyły w Waszych myślach. Może nawet udało mi się przekonać tych, którzy nie lubią monotonii i brak im cierpliwości, że własnoręczne wykonanie takich zaproszeń nie jest do końca takie proste, jak wydawać by się mogło. Tym, których zapał, po przeczytaniu tego artykułu, rozżarzył się jeszcze bardziej, życzę powodzenia w działaniu i mnóstwo kreatywnych pomysłów.

Tym, którym brak pomysłu na wykonanie zaproszenia ślubnego, poniżej publikuję filmik, który być może zainspiruje niejedną Czytelniczkę lub Czytelnika :)

Podobne artykuły


386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416380
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15269
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73297
52
komentarze: 78 | wyświetlenia: 70383
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6037
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3929
26
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3289
25
komentarze: 33 | wyświetlenia: 4447
26
komentarze: 43 | wyświetlenia: 3034
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7674
25
komentarze: 49 | wyświetlenia: 11395
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1644
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2984
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1262
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska