Login lub e-mail Hasło   

Wybieramy fotografa – część 1.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/wybieramy-fotografa(...)-1/346/
Zdjęcia, obok filmu, są jedną z najważniejszych pamiątek ślubu i wesela.
Wyświetlenia: 521 Zamieszczono 13/03/2015

Dlatego też, wybór odpowiedniego fotografa ślubnego jest bardzo ważnym, przedślubnym zadaniem, do którego powinniśmy się prawidłowo przygotować. Do czego potrzebne nam jest to przygotowanie? Między innymi do tego, by ustalić i zapytać o wszystkie szczegóły osobę, którą chcemy na to miejsce zatrudnić. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień, a niekiedy również niezadowolenia z wykonanych fotografii. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i czym kierować się przy wyborze fotografa, pozwoliłam sobie opisać w poniższym artykule.

Jak znaleźć odpowiedniego fotografa?

Problem ze znalezieniem właściwej osoby, zaczyna się już na samym początku. Nigdy nie wiadomo, gdzie szukać. Każdy z Was na pewno ma znajomych, którzy ślub i wesele mają już za sobą. Ich uwag warto wysłuchać. Ponadto można skorzystać z fachowej pomocy konsultanta ślubnego lub wybrać się na organizowane targi ślubne. Innymi bardziej dostępnymi i darmowymi źródłami poszukiwań są branżowe portale internetowe oraz wszechwiedząca wyszukiwarka internetowa.

Znajomi to skarbnica wiedzy w każdej dziedzinie. Warto wysłuchać uwag osób, które mają już za sobą czas przygotowań, szukania właściwych usługodawców czy podpisywania umów. Między wierszami można wyczytać wiele cennych porad, które zaprocentują na Waszym weselu. Często bywa jednak tak, że znajomi nie polecają swojego fotografa, czy innej usługi, ponieważ nie chcą tego robić z obawy, że nam się podobało, ale jak Wam się nie spodoba, to będą pretensje do nas. Jest również druga strona medalu. Otóż znajomi często mają dość wygórowane oczekiwania, którym bardzo ciężko sprostać. Dlatego ważne jest, aby wysłuchać, ale z dystansem podchodzić do sugestii osób trzecich.

Cennym doświadczeniem mogą okazać się targi ślubne. Jest to idealne miejsce do dokonania wstępnego rozeznania w ofertach i cenach firm zajmujących się fotografią. Na targach ślubnych macie możliwość osobistego kontaktu z fotografem, podjęcia kluczowych tematów, które Was interesują i co najważniejsze, do pozyskania wielu bardzo ważnych informacji. Pamiętajcie jednak o czujności, ponieważ wiele osób nalega, aby umowę podpisać jeszcze na targach. Ja polecam wrócić do domu i na spokojnie zastanowić się i przedyskutować najważniejsze kwestie.

Branżowe katalogi/wyszukiwarki ślubne to miejsca, gdzie możecie znaleźć oferty wielu fotografów z Waszego miasta czy regionu. Jest to bardzo wygodny sposób umożliwiający poszukiwania, w którym możecie znaleźć ofertę swojego fotografa. Musicie mieć jednak na uwadze fakt, że oferty te należy zweryfikować pod względem aktualności. Najlepiej odszukać stronę internetową lub kontakt telefoniczny czy e-mail do fotografa.

Bez wątpienia największą wiedzę posiada wyszukiwarka internetowa. Dzięki niej możecie zdobyć, dokonać analizy i porównania wielu ofert fotografów ślubnych. W przypadku natrafienia na strony internetowe fotografów, macie gwarancję, że zamieszczone na nich oferty są aktualne, co nie zmienia faktu, że kontakt osobisty czy telefoniczny jest najpewniejszym źródłem informacji.

Ostatnią moją propozycją jest zasięgnięcie porady u konsultanta ślubnego. Jest to osoba, która zawodowo zajmuje się organizacją ślubów i wesel, dlatego też posiada ogromne doświadczenie i mnóstwo sprawdzonych kontaktów. Dzięki konsultantowi macie pewność, że Wasz fotograf to będzie odpowiednia osoba na właściwym miejscu. Ponadto konsultant przedstawi Wam swoje propozycje z uwzględnieniem Waszych oczekiwań, budżetu, oraz jak już wspomniałam, swojego doświadczenia w pracy z fotografami.

Zapraszam serdecznie na drugą część artykułu już niebawem…

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15321
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6567
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6071
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3947
29
komentarze: 142 | wyświetlenia: 5519
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7707
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1683
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1676
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2284
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2948
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 15835
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1686
18
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2623
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska