Login lub e-mail Hasło   

Niewidzialność - czyli rozważania na temat filmu "Uwierz w ducha"

Niewidzialność bez konsekwencji? Romantyczna historia czy nagięcie praw fizyki?
Wyświetlenia: 473 Zamieszczono 26/03/2015

Kto NIE oglądał filmu w "Uwierz w ducha"?

A kto oglądał? Kto chciałby być świadomy swojego bytu w niebycie?

Do rzeczy - zmarły bohater tuła się po świecie żywych - jako duch NIEWIDZIALNY.

Słowo "niewidzialny" oznacza, że dla światła (fotonu) jestem obojętny, tzn. ani go nie pochłaniam (a tym samym nie mogę JA SAM będąc duchem niczego dostrzegać, ani nikt mnie nie może zobaczyć) - ale widzę monetę i chcę ją podnieść i metro do którego wsiadam także zobaczyłem!

Właśnie - wsiadam do metra - przez ścianę! Przechodzę przez przedmioty/materię a materia/przedmioty przechodzą przeze mnie - jestem "istotą" OBOJĘTNĄ dla materii - nie wchodzę w reakcję z niczym i nic nie wchodzi w reakcję ze mną!

Jednak ... coś tu jest nie tak - mogę usiąść na krześle, mogę sprawdzić co pisze na ekranie komputera, mogę chodzić po ziemi ...

To jak jest z tą "duchowością" i bytem w niebyciu?

Czy bycie "duchem" z pełnymi konsekwencjami bycia "niewidzialnym" faktycznie jest takie fajne?

Czy nadal uważacie, że istnieje życie po życiu w postaci ducha wchodzącego w interakcję ze światem materialnym?

I jak tu wierzyć w DUCHY ... ?

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 650
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 973
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1214
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 952
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1749
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1846
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 892
8
komentarze: 43 | wyświetlenia: 540
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1927
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 457
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 435
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 383
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 792
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104591
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mnie się wydaje, że duchy z filmu to inna bajka… Duch świadomy swojego bytu w niebycie? Duch jest chyba świadomy zmiany stanu i niebyt dla niego staje się bytem, co prawda nie ziemskim… ;)

@Skalny Kwiat: a duchy z NIE filmu? :-)
Generalnie chciałem by stwierdzenie "... i niebyt dla niego staje się bytem, co prawda nie ziemskim" było mniej zagmatwane ale tak się chyba nie da?

Kwestia niewidzialności okazuje się jednak sporym wyzwaniem dla fantazji i umysłu, niesie za sobą spore konsekwencje gdyby się nad tym zastanowić.

Ciekawe jakie podejście do tej kwestii mają osoby, które w te duchy "niewidzialne" jednak wierzą?

@SZKOLENIA.COM: Cóż ci mam odpowiedzieć… Mam dobrego przyjaciela, który z nimi rozmawia… Raz, jedyny zresztą, udało mi się zobaczyć zarys w czasie sesji, i gdy opisałam kogo widziałam, zostało to potwierdzone… Czy zagadnienie duchów, bytu i niebytu jest do zbadania naszymi zmysłami i dostępną wiedzą? Śmiem wątpić...

@Skalny Kwiat: po prostu zastanawia mnie to, jak istota niewidzialna może widzieć i może być widziana. Nawet jeśli już się założy, że sami ją dostrzegam a ona nas lub cokolwiek pomijając tym samym zasady dotyczące zmysły wzroku, to "istoty" bezmasowe, nie posiadające energii jakiejkolwiek powinny się "ulotnić" gdyż nie będzie na nie działała żadna siła grawitacyjna - nie będzie miała na co ta siła ...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: A może one wnikają w jakiś rezonans z niezbadaną częścią naszego mózgu, odpowiedzialnego za postrzeganie pozazmysłowe i w taki sposób są przez nas energetycznie odbierane i w pewnym sensie nam się "materializują?

@Skalny Kwiat: ciekawe podejście, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że człowiek przeciętnie używa od kilku do kilkunastu procent możliwości swojego mózgu (podobno)

Jakby ktoś jeszcze chciał się pochylić nad kwestią NIEWIDZIALNOŚCI - zapraszam ... :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska