Login lub e-mail Hasło   

Rzucanie palenia - jak to zrobić?

Jak rzucić palenie?Wiele ludzi jest uzależniona od palenia papierosów, każdy powinien sobie sam, indywidualnie poradzić z uzależnieniem.
Wyświetlenia: 390 Zamieszczono 06/04/2015

Prowadzone badania pokazują że ok. 80 % ludzi, chciałoby przestać palić, natomiast wychodzi to jedynie 1/20 palących. Proces rzucania palenia nie jest wcale łatwe i przyjemne. Istotna w tym wszystkim jest  motywacja, bez niej dowolne wsparcie od strony bliskich nie da zamierzonych rezultatów. O ile Twa motywacja oparta jest jedynie na prośbach przyjaciół, lekarza czy innych osób, to szansa na sukces bardzo male. To właśnie Ty, musisz chcieć rzucić palenie!


Silna motywacja to podstawa w rzucaniu palenia
Śmieszą Cię zdania typu „Nie pal, umrzesz zdrowszy”. „Palę, bo w życiu mam mało przyjemności”? Jeśli tak, to oznacza, iż jeszcze nie nie jesteś gotowy. Są też osoby, które lubią swój nałóg, są też takie, które zauważają swoje problemy zdrowotne i chcą przestać palić. Bez wątpienia w podróży tej powinno się znaleźć swój powód, indywidualny powód, nie taki, który sugerują nam inni.
Jeśli rzeczywiście ktoś ma zamiar rzucić palenie, wystarczy zadać mu proste pytanie. Kiedy? Jeśli wyznaczył sobie jakąś datę, to rzeczywiście może wskazywać że palący tego chce chce, jeśli powie że w przyszłości, to nie jest jeszcze gotowy. Na starcie rzucanie palenia jest ciężkie, jednak każde 24h, każdy dzień bez fajki to Twój mały sukces, który doprowadzi Cię może do zupełnego rzucenia papierosów. Dlatego nie poddawaj się od razu, częste próby, prowadzą do sukcesu!

Samokontrola
Doskonałym pomysłem jest notowanie o której, w jakich okolicznościach i jakie odczucia towarzyszyły Ci kiedy sięgasz po papierosy Notuj w ten sposób każdego wypalonego papierosa. Zauważysz ile sztuk wypalasz, o jakich porach, a także w jakich momentach. Taka dokładna analiza zapewne pokaże, iż często sięgasz po papierosa rutynowo, podczas przerw w pracy lub dlatego że znajomy idzie zapalić.

Są także instytucje, które prowadzą warsztaty rzucanie palenia wrocław oraz specjaliści prowadzący coachingowe wsparcie dla osób chcących rzucić palenie.

Zatem do dzieła, skończ z tym!

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1482
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1632
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1009
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 892
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 947
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 801
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 819
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  06/04/2015

Spać w dzień, a pracować w nocy, kiedy zwykle się śpi i nie pali. Proste i logiczne! Można sobie poświęcić w tym celu tydzień urlopu

  nerox  (www),  04/05/2015

To też jest jakiś pomysł hehDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska