Login lub e-mail Hasło   

Katastrofa smoleńska

Polska funkcjonuje po katastrofie w Smoleńsku dalej, to tylko chorzy politycy chcą nam wmówić, że to była tragedia dla kraju, że był zamach, że "poległ kwiat polskiej int...
Wyświetlenia: 627 Zamieszczono 11/04/2015

Polska funkcjonuje po katastrofie w Smoleńsku dalej, to tylko chorzy politycy chcą nam wmówić, że to była tragedia dla kraju, że był zamach, że "poległ kwiat polskiej inteligencji" itd. itp. Oczywiście kwiat to tylko elita z tego lotu a nie np. członkowie rodzin katyńskich, którzy także zginęli. Wielu z nas o tym "kwiecie" miało złe zdanie, delikatnie mówiąc. Wszyscy wieszaliśmy na nich psy a po katastrofie nagle zrobili się szlachetni...Czy to nie ma nic wspólnego z naszą dziwną polską tradycją aby o zmarłych mówić tylko same dobrze rzeczy? 

Zrobiono z tego wręcz religię a politycy podzielili ludzi, skłócili nas, z Kaczyńskiego zrobiono prawie Mesjasza, Chrystusa, męczennika, pochowano go na Wawelu. W żadnym normalnym kraju coś takiego by nie miało miejsca. To nie sama katastrofa była tragedią ale to co z nią zrobiono.


Codziennie na drogach i nie tylko giną Polacy i nikt z tego narodowej tragedii nie robi. Prawdziwe tragedie dzieją się chociażby na amerykańskich wojnach (przy pomocy polskich żołnierzy) gdzie giną setki tysięcy, jeśli nie miliony ludzi, gdzie kraje są niszczone i okupowane. Gdzie bombardowane są całe wioski : giną dziadkowie,  kobiety w ciąży, ojcowie, dzieci, zwierzęta, . Dla intratnych zysków Zachodu, bo przecież nie naszych polskich. Ci ludze nie dostają wielotysięcznych odpraw, odszkodowań.

My za to słyszymy haniebne słowa żony Błasika, żony która obłudnie gra na emocjach Polaków mówiąc, że jej mąż przeczuwał, że zginie w katastrofie. Gdyby mąż przeczuwał to by nie poleciał a i innych odciągnąłby od lotu. Ale takie słowa są jak muzyka na duszę paranoików i mącicieli.

Prawica zawsze szuka spisku bo skażona jest religijną histerią a jak wiadomo im bardziej mętna woda tym dla prawicy i dla księży lepiej - naród skłócony i podzielony to taki, którym łatwo rządzić. To naród słaby.

Prawica pod wpływem kleru zawsze ze wszystkiego stara się zrobić jakiś mesjanizm, rodem z Mickiewicza, cierpienia za narody...chrystus narodów i te sprawy...na tym zawsze można wiele ugrać, na cierpiętnictwie, na tworzeniu kultów, tak jak z kiepskiego prezydenta Kaczyńskiego niektórzy zrobili wręcz męża stanu. Twierdzi od razu, że " poległ męczeńską śmiercią bohatera narodowego" za co został pochowany na Wawelu dzięki Dziwiszowi.

Ludzie, którzy wszystko wiedzą (Ci, któdzy wiedzą, że był zamach)  zawsze byli bardziej niebezpieczni dla kraju niż Ci, którzy twierdzą że nie wiedzą - z przeświadczenia wszechwiedzy i nieomylności w przeszłości mieliśmy to co mieliśmy czyli np. działalność religii, inkwizycja, krucjaty. Prawica która ma tak silny związek z religią wie wiele rzeczy i rości sobie prawo, aby to były wręcz prawdy absolutne i objawione, które każdy musi przyjąć bo jak nie to będzie nazwany nieprawdziwym Polakiem bo prawdziwy Polak - patriota to tylko katolik.

To prawica podzieliła Polaków i skłóciła, m.in. poprzez pochowanie nielubianego prezydenta na Wawelu i przez zrobienie z niego bohatera z marszu, zanim jakiekolwiek śledztwo ruszyło. Prawica od razu wiedziala, że to był zamach.

Więc kto podjudzał i skłócał? Oczywiście religia, prawica i pis chociaż po oczywiście też ma sporo grzeszków ale to nie powód aby podejrzewać ich o spółkowanie z Putinem co robi  prawica. To już jest paranoja.

I tak jest ze Smoleńskiem, który zawłaszczony został przez religijną prawicę - od samego początku Kaczyński został uznany przez media prawicowe za "bohatera który poległ na polu chwały", czasami wręcz za mesjasza, prawica uderzyła w te mesjanistyczne tony, które zawsze mają Polakom rekompensować kompleksy. Takie są niestety fakty. Inaczej poczucie tożsamości w Polsce widocznie nie potrafi się konstruować jak nie na poczuciu krzywdy i cierpniętnictwie. Ale na szczęście jest wielu Polaków którzy myślą inaczej.

Doszło do zaniedbań ale widocznie ekipa PO nie chciała wchodzić ze zmarłym prezydentem na ścieżkę wojenną - chciał polecieć to poleciał, mógl lądować na innym lotnisku pomimo złych warunków pogodowych - mógł ale nie chciał.

Wcześniej przy wizycie w Gruzji bodajże wymusił na pilocie lądowanie - ale nie, to oczywiście są kłamstwa komunistów, wszystko jest kłamstwem komunistów a jedynie prawica wie jak było - bo dostali natchnienie od samego Boga jak było na prawdę.

Na szczęście wielu Polaków Smoleńsk już nie obchodzi, żyją dalej, zmarłych polityków zastąpili inni - świat się nie zawalił.

Więc zgoda : jak ma być sprawiedliwość to niech zamkną w jednej celi Tuska słońce Peru i Kaczyńskiego razem z Macierewiczem - bo wszyscy są dla mnie szkodnikami w tym kraju i każdy ma swoje na sumieniu w dzieleniu, skłócaniu i jątrzeniu.

Smoleńsk to była klęska naszego kraju jako całości - totalnego niechlujstwa i niedbałości, brak profesjonalnych procedur istniejących w cywilizowanych krajach - mam na myśli także katastrofę Casy - każdy człowiek pozbawiony paranoi widzi te zależności, pomiędzy Casą a Smoleńskiem. Za to człowiek, który szuka spisków tych zależności i analogii nie będzie widział.

Więc trzeba by było wielu ludzi wpakować do więzienia - i z prawicy i z lewicy, generałów z lewa i prawa o różnych sympatiach politycznych, urzędników z każdej strony ale to oczywiście jest niemożliwe - bo konfrontacja wymagałaby uczciwości i odwagi, przyznania że jako kraj daliśmy ciała.  A to by zmusiło aby przestać żyć w ułudzie co do naszego kraju. Wielu ludzi pospadałoby ze stołków. 

 Dlatego tak potrzebne jest zrzucanie winy na obcy kraj, na Rosję. Kto to robi - religijna prawica na pasku kleru a kler od wieków trzyma ludzi w ułudzie bo taki ma interes. Wolni ludzie bez złudzeń, którzy żyją większą realnością nie potrzebują kleru i jego demagogii. 

To co robiła i robi religijna prawica obraża nasz kraj  - świat w duchu ironicznie śmiał się z katastrofy, bo wiedzeli że to nasza nieudolność. Paranoja pisowska o zamachu ośmiesza nas w oczach całego świata. Twierdzenie głównej partii opozycyjnej, że politycy z PO to zbrodniarze, którzy wspieralI Putina komromituje nas na skalę światową.

Ośmiesza nas i przedstawia jako naród warchołów i awanturników, którzy potrafią się tylko nawzajem wyniszczać i o wszystko oskarżać nie widząc wspólnej winy klasy politycznej i słabości państwa. 

W przeszłości to wzajemne wyniszczanie doprowadziło do rozbiorów ale Polacy do dzisiaj nie potrafią przyznać, że wiele rzeczy w naszej historii działo się wtedy, kiedy w kraju nie było zgody, wszyscy się wzajemnie skłócali a zaborcy to potem wykorzystali. Jak widać Polak i po szkodzie głupi.


 Ale z polskiego piekiełka tego nie widać bo jest tylko to piekiełko, mentalne piekło nieświadomości, które w sporej mierze zafundowała nam religia ale takży my sami sobie. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 812
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1390
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1101
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 632
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1126
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 659
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1362
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1066
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 706
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 358
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1166
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nic dodać nic ująć. Mnie osobiście rzygać się chce już na samo wspomnienie słowa Sm...sk. Widok czarodziejów w śmiesznych czapkach, obłąkany wzrok Maciera, knypsik, Tusek i cała ta reszta wzbudza we mnie negatywne emocje.Telewizornię już przestałem oglądać, ale jeszcze radia słucham i w necie trochę siedzę, to wiadomości do mnie docierają. Q...wa jakbym miał jakąś kasę większą to bym wywalił na wy ...  wyświetl więcej

  kamil30,  11/04/2015

@Staff Sgt.Wide: Mam bardzo podobne refleksje, co do bora bora czy innego lądu, no może bez browarka bo nie piję :-) Hough

@kamil30: ...jakiś soczek zawsze można. A browarek to taki jakiś z wyższej półki i jeden na cały dzień. To jest to, co lubię.

  kamil30,  11/04/2015

@Staff Sgt.Wide: Jak piłem alk to gustowałem w czeskich piwach : budweiser, zloty bażant, pilsner urqel.

@_serpico_: Oj Ty prawie zawsze szukasz dziury w całym - nie myślaleś aby być korektorem i robić erraty? Masz ku temu zdolności :-)

@_serpico_: No wiem, że żart, też żartuję - posłucham jutro bo dzisiaj już niestety padam :-) Dobrej nocy.

@kamil30: Serpico jest czujny jak ważka i to u niego lubię...

@Staff Sgt.Wide: No ja też go za to lubię i nie tylko za to :-) Namawiałem go już, żeby coś czasem skrobnął, może da się skusić.

  Hamilton,  11/04/2015

Gen. Błasik był dowódcą sił powietrznych od 2007 roku. W rok później doszło do katastrofy w Mirosławcu, gdzie zginęło 20 ludzi. Należytych wniosków nie wyciągnięto. Żona obłudnie gra na emocjach Polaków mówiąc, że jej mąż przeczuwał, że zginie w katastrofie. Niewykluczone, że przeczuwał jakim bałaganem dowodzi.

  kamil30,  12/04/2015

@Hamilton Starszy: "Niewykluczone, że przeczuwał jakim bałaganem dowodzi" no w tym sensie to tak ale żona co innego miała na myśli.

@Hamilton Starszy: Pojechałem kiedyś na imprezę terenowa i się narąbałem jak okręt. W momencie jak mi się motocykl przewracał przy próbie odpalenia, doznałem przeczucia,że moja podróż do domu skończy się katastrofą. To przeczucie było tak silne, że sobie odpuściłem jazdę. Przynajmniej na jakiś czas. Po dwóch dniach byłem świeżutki i gotowy...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska