Login lub e-mail Hasło   

Skuteczność systemu izolacji natryskowej pianką poliuretanową

Przedstawiam Państwu walory zastosowania systemu Demilec USA® izolacji natryskowej pianką poliuretanową.
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 16/04/2015

Bezsprzecznie najważniejszym atutem izolacyjnej pianki natryskowej jest jej wszechstronność w użyciu. Materiał oprócz tego, że zapewnia najwyższe parametry termoizolacyjne, to stanowi on dodatkowo barierę dla wilgoci, ścisza konstrukcję, zapewnia szczelną kopertę budynku, a także umożliwia komfort i czyste powietrze. Izolacja dachów pianką poliuretanową pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych wokół systemu mocowania, instalacji, łączeń itp. jednocześnie wydłużając żywotność systemów dachowych.

W efekcie izolacyjne pianki natryskowe PUR mają szerokie zastosowanie na dachach, poddaszach, na obiektach handlowych i mieszkalnych, w izolacji ścian, stropów, podpiwniczeń czy też fundamentów. Ponadto izolacyjna pianka natryskowa może być używana w przemysłowej izolacji rurociągów, zbiorników, instalacji chłodniczych, chłodni, obiektów klimatyzowanych, a także przy wzmocnieniach konstrukcji (z tymże wówczas pianka poliuretanowa musi cechować się wyższą gęstością).

System ocieplenia i izolacji pianką natryskową jest przyjazny dla środowiska, me zawiera on formaldehydów, jest on bezpieczny dla warstwy ozonowej, jest energooszczędny no i redukuje zużycie surowców naturalnych. System ten przyczynia się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych, a poprzez czyste powietrze wnętrz minimalizuje on zapotrzebowanie na energię. System izolacji pianką natryskową to żywotność, stabilność wymiarowa, oraz stabilność parametrów w czasie. Zastosowanie pojedynczej aplikacji w większości przypadków zastępuje użycie innych tradycyjnych produktów, stanowiąc zarazem szczelną barierę termoizolacyjną, warstwę paroizolacyjną, barierę akustyczną, oraz bezwzględną zaporę dla działania zewnętrznych czynników atmosferycznych.

Izolacja pianką natryskową redukuje zużycie energii poprzez najwyższe współczynniki oporu cieplnego. Dla pianki otwarto-komórkowej R = 4,45/cal, dla pianki zamknięto-komórkowej R = 7,1/cal). Minimalizacja zużycia energii przy izolacji pianką natryskową następuje również poprzez eliminację niekontrolowanej migracji powietrza, poprzez kontrolę wilgoci i kondensacji pary wodnej, poprzez eliminację konwekcyjnych ruchów powietrza, a także wiatroszczelność. W wyniku tego jest ona skuteczna w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach oraz umożliwia osiągnięcie najwyższych efektów funkcjonalności systemów wymuszonej wentylacji i ogrzewania.

System ocieplenia i izolacji pianką natryskową posiada więc szereg zalet i walorów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, bezpieczeństwo, komfort, środowisko czy finanse.
Do walorów tych zaliczyć możemy:
- spojenie i wzmocnienie konstrukcji budynku czyniąc go bardziej odpornym na pracę konstrukcji, silne wiatry i huragany,
- uszczelnienie całej konstrukcji, która obustronnie redukuje hałas,
- uszczelnienie stanowiące barierę dla przedostającej się wody czy zaciekających opadów,
- redukcję przeciągów,
- eliminację „efektu stożka" i zniwelowanie różnic temperatur w pomieszczeniach,
- czyste powietrze wnętrz budynku (bez pyłków i alergenów)
- zatrzymanie przenikania zanieczyszczonego powietrza,
- zapobieganie wykraplaniu wilgoci i powstawaniu grzybów na ścianach i dachach,
- obniżone koszty ogrzewania i klimatyzacji,
- redukcję tonażu systemu wymuszonej wentylacji i ogrzewania (przez co redukujemy koszty wyposażenia instalacji,
- eliminację zastosowania membran paro-izolacyjnych i/lub folii hydro-izolacyjnych,
- redukcję emisji dwutlenku węgla,
- brak związków formaldehydu i substancji lotnych niebezpiecznych dla warstwy ozonowej,
- wysoka ocena w programie LEED.

Izolacyjne pianki i powłoki natryskowe Demilec USA® - (w oparciu o ten system była przeprowadzona analiza skuteczności) to obecnie jeden z najlepszych systemów ociepleniowych, dostępnych na świecie. Posiada on ekstremalnie wysoki parametr oporu cieplnego oraz radykalne wzmocnienie stalowych lub drewnianych konstrukcji przez co zapobiega on zrywaniu dachów przez wiatr. Na zewnątrz obiektu stanowi szczelną barierę, paro-izolację i izolację fundamentów.

Izolacyjne pianki i powłoki Demilec USA® w zastosowaniu na dachach obiektów wyróżniają się znakomitą adhezją do wielu rodzajów podłoża (stal, metal, drewno, beton). Ze względu na swoją niską gęstość i stosunkowo mały ciężar oraz technikę natrysku pozwalającą na poziomowanie system ten znajduje zastosowanie także na już istniejących i modernizowanych dachach.

Izolacyjny system natryskowy Demilec USA® można zastosować:
- w termoizolacji,
- w hydroizolacji,
- w modernizacji innej izolacji,
- w ekstremalnych warunkach pogodowych,
- na zniszczonej powierzchni dachu,
- na dachu o skomplikowanej konstrukcji,
- na obszarach narażonych na silne wiatry,
- gdy istnieje potrzeba zastosowania lekkich materiałów,
- gdy istnieje potrzeba wytworzenia spadków lub poziomowania.

Ze względu na energooszczędność i niskie koszty eksploatacji system dachowy ocieplenia i izolacji pianką natryskową Demilec USA® jest szczególnie atrakcyjny dla firm i organizacji użytkujących obiekty własnościowe, pokrywających własne koszty remontów i opłat eksploatacyjnych utrzymania nieruchomości.

Źródło: opracowanie własne za izolacja-pianka-dolnoslaskie.eu

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 775
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 829
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 837
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 155
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 592
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 665
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1220
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1380
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 887
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 631
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 746
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 393
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 512
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 649
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska