JustPaste.it

Dobry leżak w dobrej cenie czyli jak wybrać leżak do ogrodu

Zbliża się czas relaksowania się na plażach i w ogrodach. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna nowego leżaka ten artykuł na pewno pomoże Ci przy jego zakupie.

Zbliża się czas relaksowania się na plażach i w ogrodach. Jeśli nosisz się z zamiarem kupna nowego leżaka ten artykuł na pewno pomoże Ci przy jego zakupie.

 

Oto wielkimi krokami, zaczyna zbliżać się do nas sezon wylegiwania się przed domem, z książka w ręce i parasolką nad głową. Być może aura, nie do końca ułatwia nam te marzenia, to jednak wiosenne miesiące mijają zwykle szybko i ani się obejrzymy a będzie znów lato. No, a skoro lato to na pewno również relaks oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Do tego celu doskonale nadaje się nasz własny ogród. Nawet jeśli nie jest on duży, z łatwością zamienimy go w miejsce wspaniałego wypoczynku. Wystarczy tylko dobry, wygodny leżak i odrobina słońca. Jeśli jeszcze nie mamy leżaka ogrodowego, czas to zmienić i to możliwie jak najszybciej. Wybór dobrej jakości leżaka, to wiele godzin relaksu w warunkach w pełni komfortowych a przede wszystkim również bezpiecznych. Jak jednak z pośród tak wielu produktów, wybrać idealny leżak ogrodowy dla siebie?


Co warto brać pod uwagę wybierając leżak?


Skoro ma być to mebel, przede wszystkim służący do odpoczynku, wato pamiętać, że musi być on wygodny. Ciężko jest przeleżeć w jednej, kompletnie nie zmienianej pozycji, przez dłuższy czas, dlatego ważne jest aby miał on możliwość pewnego rodzaju regulacji, dzięki czemu z łatwością dopasujemy go do swoich potrzeb. Wiele leżaków, posiada wymienne lub też ściągane poduszki oraz pokrowce. Nie da się ukryć, iż całodzienne leżenie na „gołych” deskach czy też twardym plastiku, dalekie będzie od komfortowego czy tez wygodnego. Poduszki tego rodzaju lub też pokrowce, w większości przypadków można prać w pralce. Wybierając leżak ogrodowy dla siebie, warto również zwrócić uwagę, czy rzeczywiście materiał, który na nim się znajduje, można prać w pralce. Jeśli podczas opalania lubimy mieć pod ręką napój, jedzenie lub ulubioną książkę, powinniśmy rozejrzeć się za leżakiem posiadającym składany, niewielki stolik z jednej strony, co jest naprawdę praktycznym dodatkiem. Innym kryterium wyboru, który warto również wziąć pod uwagę, jest również funkcjonalność leżaka. Nawet jeśli w naszym ogrodzie leżaki stoją cały sezon, z pewnością wcześniej czy później koniecznością będzie ich przeniesienie lub też schowanie. W takim przypadku bardzo ważne jest więc, aby leżak łatwo się składał, a kiedy to nastąpi, aby nie zajmował on zbyt wiele miejsca. Oczywiście jeśli mamy miejsca do przechowywania tego rodzaju sprzętu, nie musimy się martwić o funkcje składania. Dla większości kupujących jest to jednak kwestia istotna.


Z jakiego materiału ma być leżak?


I w ten oto sposób, najważniejszą kwestię związaną z wyborem leżaka zostawiliśmy na koniec. W wyborze leżaka ogrodowego, liczy się przede wszystkim rodzaj materiału z jakiego ma on zostać wykonany. Do wyboru mamy kilka rodzajów, w tym leżaki wykonane z plastiku, drewna, techno ratanu czy też leżaki stanowiące połączenie konstrukcji metalowej wraz z materiałem. W wyborze materiału z jakiego wykonany jest leżak, warto brać pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale także jego funkcjonalność pod wieloma względami. W przeważającej liczbie ogrodów, podobnie jak na basenach publicznych, większość leżaków wykonanych jest z plastiku. Niestety, nie są one ani specjalnie atrakcyjne pod względem wyglądy, ani też zbytnio trwałe. Ich zaletą jest jedynie fakt, iż są one stosunkowo tanie. Czy warto jednak dokonywać zakupu na jeden sezon? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Najtrwalszym a jednocześnie najbardziej estetycznym materiałem, jest drewno, bądź modny w ostatnich latach technorattan. Z pewnością po porównaniu tych dwóch typów leżaków wybierzemy coś idealnie spełniającego nasze oczekiwania. 

Artykuł powstał w oparciu o stronę: http://ogrodolandia.pl/lezaki-ogrodowe

lezak-drewniany_small.jpg

 

 

Autor: Natalia Jurek-Pliszka

Licencja: Creative Commons