Login lub e-mail Hasło   

Krótki felieton na niedzielę

Jeden z polityków amerykańskich po raz kolejny obciążył Polskę za holocaust. I zrobiło się wielkie halo - raban podnieśli dziennikarze i ci, co to na co dzień są w sejmie...
Wyświetlenia: 1.883 Zamieszczono 19/04/2015

Jeden z polityków amerykańskich po raz kolejny obciążył Polskę za holocaust. I zrobiło się wielkie halo - raban podnieśli dziennikarze i ci, co to na co dzień są w sejmie lub rządzie. Święte oburzenie połączyło władzę z opozycją, lewych z prawymi. A że nie ma polityki historycznej, że my Amerykanom wszystko, a oni nam nic, że nie potrafimy zadbać o nasz wizerunek za granicą, że nie zdołaliśmy przeciwstawić własnej narracji niemieckiej wersji drugiej wojny światowej. Jeszcze kilka, kilkanaście lat i powymierają ostatni świadkowie tamtych wydarzeń.

A Niemcy, jak u Orwella w "1984", spalą wszystkie książki prawdziwe i napiszą nowe, w których winą za holocaust obciążeni zostaną Polacy, Czesi i Węgrzy. Co więcej, okaże się, że niemieccy naziści próbowali ratować Żydów przed słowiańskimi katami. A głupi, niewykształceni Amerykanie kupią taką wersję i upowszechnią w swoich public school. Nie ma zresztą sensu używać czasu przyszłego, ponieważ to dzieje się już.

Żenujące jest to, że przedstawiciele PO także pałają świętym oburzeniem, jak niejaka Śledzińska-Katarasińska. Niektórzy rzeczywiście liczą na krótką pamięć Polaków (ze smutkiem trzeba przyznać, że chyba słusznie). Bo pani poseł chyba pamięta swoją radosną twórczość. Elementarną przyzwoitością byłoby nie zabierać głosu w tej sprawie. Niestety, mamy deficyt honoru przy jednoczesnym nadmiarze bezczelności.

Wszystkim oburzonym politykom i dziennikarzom przypominam, że w klasach technikum w całym cyklu nauczania jest jedna (jedna!!!) godzina historii. Czy pani Kopacz, pani Katarasińska wiedzą o tym? To powtórzę raz jeszcze: w cyklu nauczania jest jedna godzina historii przy ośmiu religii. Przepraszam zatem, o czym my mówimy, jak możemy prowadzić jakąkolwiek politykę historyczną, kiedy sama historia została ze szkół wyrugowana. W dwudziestym wieku był już jeden taki rząd, który zakazał lekcji historii i geografii, bo Polak powinien umieć jedynie pisać, czytać i liczyć. Jeżeli tak ma wyglądać polityka historyczna państwa, to skuteczność takiej polityki łatwo przewidzieć. A Niemcy i Rosjanie zacierają ręce, bo durni Polacy sami siebie pozbawiają narzędzia kształtowania narracji. Brawo!

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1449
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 597
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1006
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 874
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 715
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 641
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 943
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 592
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 664
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 755
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 413
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 428
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 498
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  19/04/2015

Otóż to "pani poseł chyba pamięta ..." Jak widać nie, bo pani poseł przeszła już długą drogę od PZPR (partia bolszewicka) przez kolejne SD,chyba też ZChN, UW i PO - więc się biedulce wszystko miesza. ŻAŁOSNE

  greenway,  19/04/2015

Sądzę, że rządy w "wolnej Polsce" są jawnie antypolskie. Smutne.

@greenway: Pełna zgoda. I nie ma jak tego zmienić, bo na rewolucję nie ma szans...

  swistak  (www),  19/04/2015
  kamil30,  19/04/2015

@swistak: Oczywiście - ta walka najpełniej objawiła się przekazaniem wielu milionów z funduszy kulturalnych, na Świątynię Opatrzności Bożej.

  swistak  (www),  20/04/2015

@kamil30: Opatrzność Boga, to zamiana zła w dobro. Czyli nie ma tego złego, co rząd zrobił, by nam to na dobre nie wyszło. Dlaczego więc się dziwisz. Powinni przekazać co najmniej miliard z tego co zmarnowali.

  kamil30,  20/04/2015

@swistak: Najlepiej 100 miiardów na świątynię przepychu, zamiast dać na potrzebujących i żyjących w nędzy. Chorzy ludzie mieniący się sługami Boga.

Janku,
Taka a nie inna percepcja Polski w kontekscie Holocaustu jest rezultatem (nie-)dzialania bardzo silnego lobby zydowskiego w Stanach...
Co do samych Amerykanow... przecietny obywatel tego kraju - badz co badz naszego najwazniejszego geopolitycznego sojusznika - nie potrafilby wskazac Polski a mapie swiata. Nie wykluczone , ze obecny szef FBI rowniez mialby z tym problem.
...  wyświetl więcej

@_serpico_: Publicyst Washington Post: Niemcy mieli pomocników. Także w Polsce
----------
A Ameryka dala wielu waznym dla nich Niemcom a nawet czasami hitlerowcom mozliwosc
unikniecia kary przez pozwolenie osiedlenia sie ich w USA.
Prosby Jana Karskiego przedstawione Prezydentowi Rooseveltovi w czasie wojny,
aby przynajmniej bombardowac linie kolejowe do Oswiecim ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Ale obłuda Amerykanów jest już publicznie znana. Ameryce wierzyć w niczym nie można.

@Jan Stasica:

Janie,
Polecam Ci artykul w dzisiejszej Wyborczej pod znamiennym tytulem:

"Oficjalne przeprosiny szefa FBI dla Polaków były gotowe. Ale Biały Dom zabronił. Z obawy przed Izraelem."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/0,0.html#ix(...)8RsNqQ5

jedna godzina historii przy ośmiu religii.
----------
P R Z E R A Z A J A C E !!!

Widać ... jak na dłoni bezsilność "warszawskiego" państwa... a przecież wystarczy nie gadać tylko "dziada" za słowa pociągnąć przed sąd. A to należy już do rządu! Przeprosiny nie wchodzą w rachubę... gra toczy się o grube miliardy dolarów dla tych , którzy holokaust uczynili źródłem dzisiejszego zarobku ... http://pl.wikipedia. ...  wyświetl więcej

  Weselne  (www),  27/04/2015

ech tylko polityka :(Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska